Silvester schudol 30 kg

Silvester Molnár

  • Výška: 189 cm
  • Vek: 49 rokov
  • Pôvodná váha: 153 kg
  • Súčasná váha: 123 kg
  • Dĺžka trvania: 5 mesiacov
  • Veľkosť oblečenia pred: 4XL
  • Veľkosť oblečenia po: XL
"Odteraz ma moja hmotnosť neobmedzuje v pohybe, zdraví ani v obliekaní."

Pán Silvester Molnár po ťažkom ochorení prehodnotil svoj životný štýl a obrátil sa na výživovú poradňu NATURHOUSE v Senici. Po 5 mesiacoch je ľahší o 30 kg, môže nosiť vkusné oblečenie v bežnej konfekčnej veľkosti XL a cíti sa skvele.

Silvester, môžete nám povedať, čo Vás priviedlo do výživovej poradne NATURHOUSE?

Oslovila ma dobrá prezentácia metódy NATURHOUSE v nákupnom centre, kde som sa dozvedel o postupoch a výrobkoch pre chudnutie. Bolo to v období, kedy mi aj môj lekár doporučil redukciu váhy po ťažkom ochorení. Viete ak Vás choroba zasiahne a Vy musíte prehodnotiť svoje postoje začnete pri tom, čo môžete pre seba urobiť, aby sa to už nestalo. Bol som vždy ako sa hovorí chlapisko, ale moja váha ma začala obmedzovať, v pohybe, zdraví i v obliekaní.

Pamätáte si, ako prebiehala Vaša 1. konzultácia? Čo sa na nej dialo?

Hneď na prvej konzultácii ma výživová poradkyňa Andrea Holčeková, po zmeraní a vážení, informovala ako na tom som. Prebrali sme spolu môj súčasný zdravotný stav, stravovacie návyky a tak sme sa dostali k chybám, ktoré som pri stravovaní robil. Stanovili sme si hmotnosť na ktorú by som sa chcel dostať a k tomu sme začali prispôsobovať nové výživové doporučenia a jedálničky.


Začal ste dodržiavať metódu NATURHOUSE. Čo ste na nej najviac oceňoval?

Začal som sa pravidelne stravovať, zmenil som stravovacie návyky, začal som jesť viac zeleniny a ovocia, zdravšia príprava jedla a hlavne zdravé potraviny. No a čo je úplne úžasné na tejto metóde, že nemám pocit hladu a musím veľa jesť. Vždy som rád varil, ale teraz som začal aj čítať o jedle, z čoho sa vyrába a ako variť zdravo.


Čo pre Vás znamenali pravidelné týždenné konzultácie?

Tak sú veľmi potrebné aj z hľadiska sebakontroly, overenia správneho postupu, vyhodnoteniu celého týždňa ako aj podpory pri chudnutí od celého kolektívu pobočky. Prebrali sme spolu aj recepty, ktoré som našiel, niektoré som si upravil. Varím aj podľa receptov z webu NATURHOUSE od iných klientov.


K tomu, aby človek upravil svoju hmotnosť, je potrebné zmeniť jedálniček a stravovacie návyky. Aké konkrétne zmeny sa týkali Vás?

Samozrejme že bolo potrebné zmeniť stravovacie návyky, teraz 5x denne jem, príprava jedla je zo zdravších potravín a trvá dokonca kratší čas ako predtým. Obmedzil som údeniny, salámy a hlavne biele pečivo a chlieb. Veľká zmena je aj v tom, že si premyslím jedálniček, ktorý budem dodržovať, pripravujem si zoznam toho, čo kúpim a čo z toho uvarím. Pripravujem si jedlá i do práce. Vždy viem, čo budem jesť minimálne 24 hodín vopred. Žiadne improvizácie a to je asi tá najväčšia zmena.

Neoddeliteľnou súčasťou metódy NATURHOUSE je užívanie produktov. Ako Vám pomáhali a ktoré ste si obľúbil?

Veľmi mi chutí a pomáha vláknina, sezamové sucháre FIBROKIčaj INFUNAT RELAX. Kombinujem produkty NATURHOUSE so zeleninou, tvarohom a pijem čaj. Veľa čaju, čo bola pre mňa úplne nová skúsenosť a to dodržiavať pitný režim.

Keď sa obzriete späť, pripadalo Vám ťažké schudnúť?
Nie, vyhovaval mi tento spôsob. Metóda je lepšia, mohol by som povedať že až najlepšia o akých som čítal. Skúšal som schudnúť aj sám, ale nikdy sa mi to nepodarilo. Spôsob komunikácie s výživovou poradkyňou, osobný prístup a pravidelná kontrola boli pre mňa motiváciou vydržať. Príjemné je, že som sa stal príkladom aj pre priateľov a známych, ktorí začali spolupracovať s NATURHOUSE.

Ako sa teraz cítite ľahší o 30 kg?

Cítim sa oveľa lepšie, je to dobrý pocit býť ľahší. Zase oblečiem veci, ktoré som v minulosti rád nosieval.

Kombinovali ste chudnutie s cvičením?
Áno, kombinoval som chudnutie s pravidelnými prechádzkami do prírody, ktorú mám rád. Teraz si už môžem dovoliť aj dlhšie túry aj väčšie kopce.

Plánujete do NATURHOUSE dochádzať aj naďalej?

Určite áno, dobre sa mi spolupracuje s pani dietologičkou Andrejkou, zakaždým vie dobre poradiť a podporiť.

Zobraziť celú premenu
Prezentované výsledky sú individuálne výsledky našich klientov. Dosiahnutie rovnakých výsledkov inými nie je zaručené.

Chcete tiež dokázať schudnúť? Navštívte najbližšiu pobočku!

Nájsť najbližšiu pobočku

Zobraziť zoznam pobočiek na mape