Pomáhame Ukrajine

Pomáhame Ukrajine

Každý je ovplyvnený súčasnou svetovou situáciou. Silne dojatí tragédiou na Ukrajine sme sa pripojili k pomoci vychádzajúcej z ľudských sŕdc. Počas víkendu sa nám podarilo vyzdvihnúť 115 osôb z maďarsko-ukrajinskej hranice, ktorí už bezpečne dorazili do Španielska a aktuálne sú tam rozmiestnení v centrách pomoci a súkromných domoch.

Zaistili sme prepravu pre 150 utečencov, ale kvôli intenzívnemu nepriateľstvu na Ukrajine sa nie všetkým podarilo dostať na dohodnuté miesto. Nie všetci sa nakoniec rozhodli opustiť svoje domovy.

Deti, ženy v pokročilom tehotenstve alebo seniori mohli počítať nielen s dopravou, ale aj s ubytovaním, teplým jedlom, desiatou, oblečením, hračkami a hygienickými prostriedkami. Pohľad na mamičky vyčerpané niekoľko dňovou cestou, nesúcimi len malé taštičky so základnými vecami pre deti, nám trhal srdce. Títo ľudia opustili VŠETKO, čo mali, a utiekli pred bezduchou vojnou, čím zachránili životy svoje i svojich blízkych. Muži zostali bojovať…

Aj keď to nebolo jednoduché a maďarské služby bohužiaľ neboli príliš ochotné pomôcť, naším úsilím a s podporou mnohých ľudí sa každému, kto dorazil na hranice, podarilo dostať až do Španielska. Hoci bola cesta Európou dlhá, BEZPEČNOSŤ, ktorú teraz každý potrebuje, vynahradila všetky útrapy cesty.

Nesmierne nás dojíma túžba poskytovať nezištnú pomoc. Do celej akcie sa zapojilo množstvo ľudí! Je skvelé vedieť, koľko dobrých sŕdc je na tomto svete.

Ďakujeme! Pracujeme ďalej!

Akciu zorganizovala španielska centrála.


Páčia sa Vám naše novinky? Viac rád môžete dostávať pravidelne do Vašeho e‑mailu.
Potvrďte prosím súhlas so spracovaním osobných údajov. Ďakujeme za pochopenie.