xkeyboard-config 1.0-pre1 - en to tr translation catalogue (478 entries)

en: "Typewriter"
tr: "Daktilo"

en: (F)
tr: F Klavye

en: (Legacy) Alternative
tr: (Eski) Diğer

en: (Legacy) Alternative, Sun dead keys
tr: (Eski) Diğer, Sun ölü tuşlar

en: (Legacy) Alternative, eliminate dead keys
tr: (Eski) Diğer, ölü tuşsuz

en: (Legacy) Dvorak
tr: (Kadim) Dvorak

en: 101/104 key Compatible
tr: 101/104 tuş Uyumlu

en: 101/qwerty/comma/Dead keys
tr: 101/qwerty/virgül/Ölü tuşlar

en: 101/qwerty/comma/Eliminate dead keys
tr: 101/qwerty/virgül/Ölü tuşları normal yapar

en: 101/qwerty/dot/Dead keys
tr: 101/qwerty/nokta/Ölü tuşlar

en: 101/qwerty/dot/Eliminate dead keys
tr: 101/qwerty/nokta/Ölü tuşsuz

en: 101/qwertz/comma/Dead keys
tr: 101/qwertz/virgül/Ölü tuşlar

en: 101/qwertz/comma/Eliminate dead keys
tr: 101/qwertz/virgül/Ölü tuşsuz

en: 101/qwertz/dot/Dead keys
tr: 101/qwertz/nokta/Ölü tuşlar

en: 101/qwertz/dot/Eliminate dead keys
tr: 101/qwertz/nokta/Ölü tuşsuz

en: 102/qwerty/comma/Dead keys
tr: 102/qwerty/virgül/Ölü tuşlar

en: 102/qwerty/comma/Eliminate dead keys
tr: 102/qwerty/virgül/Ölü tuşsuz

en: 102/qwerty/dot/Dead keys
tr: 102/qwerty/nokta/Ölü tuşlar

en: 102/qwerty/dot/Eliminate dead keys
tr: 102/qwerty/nokta/Ölü tuşsuz

en: 102/qwertz/comma/Dead keys
tr: 102/qwertz/virgül/Ölü tuşlar

en: 102/qwertz/comma/Eliminate dead keys
tr: 102/qwertz/virgül/Ölü tuşsuz

en: 102/qwertz/dot/Dead keys
tr: 102/qwertz/nokta/Ölü tuşlar

en: 102/qwertz/dot/Eliminate dead keys
tr: 102/qwertz/nokta/Ölü tuşsuz

en: ACPI Standard
tr: ACPI Standardı

en: Acts as Shift with locking. Shift cancels Caps.
tr: Caps Lock kilitlemeli Shift tuşu gibi çalışır. Shift tuşu ise Caps Lock tuşunu keser.

en: Acts as Shift with locking. Shift doesn't cancel Caps.
tr: Caps Lock kilitlemeli Shift tuşu gibi çalışır. Shift tuşu Caps Lock'u kesmez

en: Add the EuroSign to the 2 key.
tr: 2 tuşuna € sembolünü ekler

en: Add the EuroSign to the 5 key.
tr: 5 tuşuna € sembolünü ekler

en: Add the EuroSign to the E key.
tr: E tuşuna € sembolünü ekler

en: Add the standard behavior to Menu key.
tr: Menü tuşuna standart işlevini ekler.

en: Adding the EuroSign to certain keys
tr: Belli tuşlara € sembolünün eklenmesi

en: Afghanistan
tr: Afganistan

en: Alb
tr: Arn

en: Albania
tr: Arnavutluk

en: Alt and Meta are on the Alt keys.
tr: Alt ve Meta, Alt tuşlarındadır.

en: Alt is mapped to the right Win-key and Super to Menu.
tr: Alt, sağdaki Pencere tuşu ile Süper ise Menü tuşu ile eşleştirilir.

en: Alt+CapsLock changes layout.
tr: Alt+CapsLock yerleşimi değiştirir.

en: Alt+Control changes group
tr: Alt+Ctrl grubu değiştirir.

en: Alt+Ctrl change layout.
tr: Alt+Ctrlyerleşimi değiştirir.

en: Alt+Shift change layout.
tr: Alt+Shift yerleşimi değiştirir.

en: Alt+Shift changes group
tr: Alt+Shift  grubu değiştirir.

en: Alt-Q
tr: Yazılımcı klavyesi (Q)

en: Alt/Win key behavior
tr: Alt/Pencere tuşu davranışı

en: Alternative
tr: Diğer

en: Alternative Eastern
tr: Diğer Doğu

en: Alternative Phonetic
tr: Diğer Fonetik

en: Alternative international (former us_intl)
tr: Uluslararası Q klavle (nam-ı diğer us_intl)

en: Alternative, Sun dead keys
tr: Diğer, Sun ölü tuşlar

en: Alternative, eliminate dead keys
tr: Diğer, ölü tuşsuz

en: Alternative, latin-9 only
tr: Diğer, sadece latin-9

en: Andorra
tr: Andora

en: Apostrophe (') variant
tr: Tek tırnaklı (')

en: Apple Laptop
tr: Apple Dizüstü

en: Arabic
tr: Arapça

en: Arm
tr: Erm

en: Armenia
tr: Ermenistan

en: Azerbaijan
tr: Azerbaycan

en: BTC 5113RF Multimedia
tr: BTC 5113RF Çokluortam

en: Bangladesh
tr: Bangladeş

en: Basic
tr: Temel

en: Belgian
tr: Belçikaca

en: Belgium
tr: Belçika

en: Bengali
tr: Bengalce

en: Bepo, ergonomic, Dvorak way
tr: Bepo, ergonomik, Dvorak yolu

en: Bepo, ergonomic, Dvorak way, latin-9 only
tr: Bepo, ergonomik, Dvorak yolu, sadece latin-9

en: Bhutan
tr: Butan

en: Biblical Hebrew (Tiro)
tr: Dini İbranice (Tiro)

en: Bosnia and Herzegovina
tr: Bosna Hersek

en: Both Alt keys together change group
tr: Alt tuşları birlikte grubu değiştirir

en: Both Alt keys together change layout.
tr: Alt tuşları birlikte yerleşimi değiştirir.

en: Both Ctrl keys together change group
tr: Ctrl tuşları birlikte grubu değiştirir

en: Both Ctrl keys together change layout.
tr: Ctrl tuşları birlikte yerleşimi değiştirir.

en: Both Shift keys together change group
tr: Shift tuşları birlikte grubu değiştirir

en: Both Shift keys together change layout.
tr: Shift tuşları birlikte yerleşimi değiştirir.

en: Both Win-keys switch layout while pressed.
tr: Pencere tuşları birlikte yerleşimi değiştirir.

en: Braille
tr: Üç noktalı

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Brazilian ABNT2
tr: Brazilya dili ABNT2

en: Brother Internet Keyboard
tr: Brother Genel Ağ Klavyesi

en: Buckwalter
tr: Bükvalter

en: Bulgaria
tr: Bulgaristan

en: Bulgarian
tr: Bulgarca

en: Cambodia
tr: Kamboçya

en: Can
tr: Kan

en: Canada
tr: Kanada

en: Canadian
tr: Kanadaca

en: Caps Lock is Compose
tr: CapsLock tuşu karakter birleşimi yapar

en: Caps Lock is Compose.
tr: CapsLock tuşu karakter birleşimi yapar.

en: Caps Lock key changes group
tr: Caps Lock tuşu grubu değiştirir

en: CapsLock LED shows alternative layout.
tr: Caps Lock LED'i diğer yerleşimi gösterir.

en: CapsLock acts as Shift with locking. Shift "pauses" CapsLock.
tr: Caps Lock kilitlemeli Shift tuşu gibi çalışır. Shift tuşu ise Caps Lock tuşunu "bekletir".

en: CapsLock acts as Shift with locking. Shift doesn't affect CapsLock.
tr: Caps Lock kilitlemeli Shift tuşu gibi çalışır. Shift tuşu Caps Lock davranışını etkilemez.

en: CapsLock just locks the Shift modifier.
tr: Caps Lock sadece kilitlemeli Shift tuşu gibi çalışır.

en: CapsLock key behavior
tr: CapsLock tuşunun davranışı

en: CapsLock key changes layout.
tr: Caps Lock tuşu yerleşimi değiştirir

en: CapsLock toggles Shift so all keys are affected.
tr: Caps Lock tuşu Shift davranışını ters çevirir; bundan alfabetik olmayan tuşlar da etkilenir.

en: CapsLock toggles normal capitalization of alphabetic characters.
tr: Caps Lock tuşu büyük/küçük harf geçişi yapar.

en: CapsLock uses internal capitalization. Shift "pauses" CapsLock.
tr: CapsLock dahili dönüşümü kullanılır, Shift tuşu Caps Lock tuşunu "bekletir".

en: CapsLock uses internal capitalization. Shift doesn't affect CapsLock.
tr: CapsLock dahili dönüşümü kullanır. Shift tuşu Caps Lock davranışını etkilemez.

en: Caps_Lock LED shows alternative group
tr: Caps Lock LED'i diğer grubu gösterir

en: Catalan variant with middle-dot L
tr: Ortası noktalı L'li Katalan yerleşimi

en: Cherry Blue Line CyBo@rd (alternate option)
tr: Cherry Blue Line CyBo@rd (diğer seçenek)

en: Chicony Internet Keyboard
tr: Chicony Genel Ağ Klavyesi

en: Chuvash
tr: Çuvaş

en: Chuvash Latin
tr: Çuvaş Latin

en: Classic Dvorak
tr: Klasik Dvorak

en: Compaq Easy Access Keyboard
tr: Compaq Kolay Erişim Klavyesi

en: Compaq Internet Keyboard (13 keys)
tr: Compaq Genel Ağ Klavyesi (13 tuşlu)

en: Compaq Internet Keyboard (18 keys)
tr: Compaq Genel Ağ Klavyesi (18 tuşlu)

en: Compaq Internet Keyboard (7 keys)
tr: Genel Ağ Klavyesi (7 tuşlu)

en: Compaq iPaq Keyboard
tr: Compaq iPaq Klavyesi

en: Compose key position
tr: Karakter oluşturma (compose) tuşu konumu

en: Congo, Democratic Republic of the
tr: Kongo Demokratik Cumhuriyeti

en: Control Key Position
tr: Ctrl tuşunun yeri

en: Control is mapped to the Win-keys (and the usual Ctrl keys).
tr: Ctrl, Win tuşlarına eşlenir.

en: Control key at bottom left
tr: Sol alttaki Ctrl tuşu

en: Control key at left of 'A'
tr: 'A'nın solundaki Ctrl Tuşu

en: Control+Shift changes group
tr: Ctrl+Shift tuşları grubu değiştirir

en: Croatia
tr: Hırvatistan

en: Ctrl key at bottom left
tr: Sol alttaki Ctrl tuşu

en: Ctrl key at left of 'A'
tr: 'A'nın solundaki Ctrl Tuşu

en: Ctrl key position
tr: Ctrl tuşunun yeri

en: Ctrl+Shift change layout.
tr: Ctrl+Shift tuşları yerleşimi değiştirir.

en: Cyrillic
tr: Kril

en: Cze
tr: Çek

en: Czech
tr: Çekçe

en: Czechia
tr: Çek Cumhuriyeti

en: Danish
tr: Danca

en: Dead acute
tr: Ölü acute (´)

en: Dead grave acute
tr: Ölü grave acute (`)

en: Default numeric keypad keys.
tr: Öntanımlı tuştakımı tuşları.

en: Dell 101-key PC
tr: Dell 101 tuşlu PC

en: Dell Laptop/notebook Inspiron 6xxx/8xxx
tr: Dizüstü/defter Dell Inspiron 6xxx/8xxx

en: Dell Laptop/notebook Precision M series
tr: Dell Dizüstü/defter Precision M series

en: Dell Latitude series laptop
tr: Dell Latitude serisi Dizüstü

en: Dell SK-8125 USB Multimedia Keybard
tr: Dell SK-8125 USB Çokluortam Klavyesi

en: Dell SK-8135 USB Multimedia Keybard
tr: Dell SK-8135 USB Çokluortam Klavyesi

en: Dell USB Multimedia Keybard
tr: Dell USB Çokluortam Klavyesi

en: Denmark
tr: Danimarka

en: Deu
tr: Alm

en: Dexxa Wireless Desktop Keyboard
tr: Dexxa Kablosuz Masaüstü Klavyesi

en: Diamond 9801 / 9802 series
tr: Diamond 9801 / 9802 serileri

en: Dvorak, Polish quotes on key "1/!"
tr: Dvorak, "1/!" tuşunda Lehçe tırnaklar

en: Dvorak, Polish quotes on quotemark key
tr: Dvorak, çift tırnak tuşunda Lehçe tırnaklar

en: Eastern
tr: Doğu

en: Eliminate dead keys
tr: Ölü tuşları normal yapar

en: Ergonomic
tr: Ergonomik

en: Estonia
tr: Estonya

en: Eth
tr: Ety

en: Ethiopia
tr: Etyopya

en: Evdev-managed keyboard
tr: Evdev yönetimli klavye

en: Ewe
tr: Eve

en: Extended
tr: Gelişmiş

en: Extended Backslash
tr: Gelişmiş Gerisilme

en: F-letter (F) variant
tr: F harfli (F) türü

en: Faroe Islands
tr: Faroe Adaları

en: Finland
tr: Finlandiya

en: Finnish
tr: Fince

en: Force standard legacy keypad
tr: Standart kadim tuştakımını etkin kılar

en: France
tr: Fransa

en: French
tr: Fransızca

en: French (Macintosh)
tr: Fransız (Makintoş)

en: French (legacy)
tr: Fransızca (eski)

en: French Dvorak
tr: Fransızca Dvorak

en: French, Sun dead keys
tr: Fransızca, Sun ölü tuşlar

en: French, eliminate dead keys
tr: Fransızca, ölü tuşsuz

en: Generic 101-key PC
tr: Soysal 101 tuşlu PC

en: Generic 102-key (Intl) PC
tr: Soysal 102 tuşlu (Uluslararası) PC

en: Generic 104-key PC
tr: Soysal 104 tuşlu PC

en: Generic 105-key (Intl) PC
tr: Soysal 105 tuşlu (uluslararası) PC

en: Georgia
tr: Gürcistan

en: German
tr: Almanca

en: German (Macintosh)
tr: Alman (Makintoş)

en: German, Sun dead keys
tr: Almanca, Sun ölü tuşlar

en: German, eliminate dead keys
tr: Almanca, ölü tuşsuz

en: Germany
tr: Almanya

en: Ghana
tr: Gana

en: Greece
tr: Yunanistan

en: Group Shift/Lock behavior
tr: Shift/Lock Grubu davranışı

en: Gujarati
tr: Batı Hint dili

en: Gyration
tr: Çekimsel

en: Hausa
tr: Havza

en: Hewlett-Packard Internet Keyboard
tr: Hewlett-Packard Genel Ağ Klavyesi

en: Hewlett-Packard SK-2501 Multimedia Keyboard
tr: Hewlett-Packard SK-2501 Çokluortam Klavyesi

en: Hewlett-Packard SK-2505 Internet Keyboard
tr: Hewlett-Packard SK-2505 Genel Ağ Klavyesi

en: Hun
tr: Mcr

en: Hungarian
tr: Macarca

en: Hungary
tr: Macaristan

en: Hyper is mapped to the Win-keys.
tr: Hyper, Pencere tuşlarına eşlenir.

en: IBM Rapid Access
tr: IBM Hızlı Erişim

en: IBM Rapid Access II
tr: IBM Hızlı Erişim II

en: IBM Rapid Access II (alternate option)
tr: IBM Hızlı Erişim II (diğer seçenek)

en: ISO Alternate
tr: ISO diğer

en: Iceland
tr: İzlanda

en: India
tr: Hindistan

en: International (with dead keys)
tr: Uluslararası (ölü tuşlarla)

en: Iran
tr: İran

en: Iraq
tr: Irak

en: Ireland
tr: İrlanda

en: Irl
tr: İrl

en: Irq
tr: Irk

en: Isl
tr: Izl

en: Isr
tr: İbr

en: Israel
tr: İsrail

en: Ita
tr: İta

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Italy
tr: İtalya

en: Japan
tr: Japonya

en: Japan (PC-98xx Series)
tr: Japon (PC-98xx Series)

en: Japanese
tr: Japonca

en: Japanese 106-key
tr: Japonca 106 tuşlu

en: Japanese keyboard options
tr: Japonca klavye seçenekleri

en: Kana Lock key is locking
tr: Kana Lock tuşu kilitler

en: Kannada
tr: Güney Hint dili

en: Kashubian
tr: Kaşubyalı

en: Kazakh with Russian
tr: Kazak (rus)

en: Kazakhstan
tr: Kazakistan

en: Keypad
tr: Tuştakımı

en: Khm
tr: Kım

en: Korea, Republic of
tr: Kore Cumhuriyeti

en: Korean 106-key
tr: Korece 106 tuşlu

en: Kotoistus
tr: Kotüstus

en: Kurdish, (F)
tr: Kürtçe (Türkçe F klavye)

en: Kurdish, Arabic-Latin
tr: Kürtçe (Arapça-Latin)

en: Kurdish, Latin Alt-Q
tr: Kürtçe (Türkçe Alt-Q klavye)

en: Kurdish, Latin Q
tr: Kürtçe (Türkçe Q klavye)

en: Kyr
tr: Kır

en: Kyrgyzstan
tr: Kırgızistan

en: LCtrl+LShift change layout.
tr: Ctrl+Shift tuşları yerleşimi değiştirir.

en: Laptop/notebook Compaq (eg. Armada) Laptop Keyboard
tr: Dizüstü/defter Compaq (örn. Armada) Dizüstü Klavyesi

en: Laptop/notebook Compaq (eg. Presario) Internet Keyboard
tr: Dizüstü/defter Compaq (örn. Presario) Genel Ağ Klavyesi

en: Laptop/notebook eMachines m68xx
tr: Dizüstü/defter eMachines m68xx

en: Latin American
tr: Latin Amerikanca

en: Latin with guillemets
tr: Açılı ayraçlarla Latin

en: Latvia
tr: Letonya

en: Layout switching
tr: Yerleşim değiştirme

en: Left Alt is swapped with left Win-key.
tr: Soydaki Alt tuşu ile soldaki Pencere tuşu yerdeğiştirir.

en: Left Alt key changes group
tr: Soldaki Alt tuşu grubu değiştirir

en: Left Alt key changes layout.
tr: Soldaki Alt tuşu yerleşimi değiştirir.

en: Left Alt key switches group while pressed
tr: Soldaki Alt tuşu basılıyken diğer grup etkin olur

en: Left Alt key switches layout while pressed.
tr: Soldaki Alt tuşu basılıyken diğer yerleşimi etkin olur.

en: Left Ctrl key changes group
tr: Soldaki Ctrl tuşu grubu değiştirir

en: Left Ctrl key changes layout.
tr: Soldaki Ctrl tuşu yerleşimi değiştirir.

en: Left Shift key changes group
tr: Soldaki Shift tuşu grubu değiştirir

en: Left Shift key changes layout.
tr: Soldaki Shift tuşu yerleşimi değiştirir.

en: Left Win-key changes layout.
tr: Soldaki Pencere tuşu yerleşimi değiştirir.

en: Left Win-key is Compose.
tr: Soldaki Pencere tuşu karakter birleşimi yapar.

en: Left Win-key switches layout while pressed.
tr: Soldaki Win tuşu basılıyken diğer yerleşim etkin olur.

en: Left hand
tr: Solak

en: Left handed Dvorak
tr: Solak Dvorak

en: Lithuania
tr: Litvanya

en: Logitech Cordless Desktop
tr: Logitech Kablosuz Masaüstü

en: Logitech Cordless Desktop LX-300
tr: Logitech Kablosuz Masaüstü LX-300

en: Logitech Cordless Desktop Navigator
tr: Logitech Kablosuz Masaüstü Tarayıcı

en: Logitech Cordless Desktop Optical
tr: Logitech Kablosuz Masaüstü Optik

en: Logitech Cordless Desktop Pro
tr: Logitech Kablosuz Masaüstü Pro

en: Logitech Cordless Desktop Pro (alternate option)
tr: Logitech Kablosuz Masaüstü Pro (diğer seçenek)

en: Logitech Cordless Desktop Pro (alternate option2)
tr: Logitech Kablosuz Masaüstü Pro (diğer 2. seçenek)

en: Logitech Cordless Desktop iTouch
tr: Logitech Kablosuz Masaüstü iTouch

en: Logitech Cordless Freedom/Desktop Navigator
tr: Logitech Kablosuz Özgür/Masaüstü Tarayıcı

en: Logitech G15 extra keys via G15daemon
tr: Logitech G15, G15daemon üzerinden ek tuşlu

en: Logitech Internet Keyboard
tr: Logitech Genel Ağ Klavyesi

en: Logitech Internet Navigator Keyboard
tr: Logitech Genel Ağ Tarayıcı Klavyesi

en: Logitech diNovo Keyboard
tr: Logitech Access Klavye

en: Logitech iTouch Cordless Keyboard (model Y-RB6)
tr: Logitech iTouch Kablosuz Klavyesi (model Y-RB6)

en: Logitech iTouch Internet Navigator Keyboard SE
tr: Logitech iTouch Genel Ağ Tarayıcı Klavyesi SE

en: Logitech iTouch Internet Navigator Keyboard SE (USB)
tr: Logitech iTouch Genel Ağ Tarayıcı Klavyesi SE (USB)

en: MacBook/MacBook Pro (Intl)
tr: MacBook/MacBook Pro (Uluslararası)

en: Macedonia
tr: Makedonya

en: Macintosh Old
tr: Eski Macintosh

en: Macintosh, Sun dead keys
tr: Makintoş, Sun ölü tuşlar

en: Macintosh, eliminate dead keys
tr: Makintoş, ölü tuşsuz

en: Make CapsLock an additional Control
tr: CapsLock tuşunu ek bir Ctrl tuşu yapar

en: Make CapsLock an additional Ctrl.
tr: CapsLock tuşunu ek bir Ctrl tuşu yapar.

en: Malayalam
tr: Malayalam dili

en: Maldives
tr: Maldivler

en: Maltese keyboard with US layout
tr: Ameriken yerleşimli Maltız klavyesi

en: Maori
tr: Mayorka

en: Memorex MX2500 EZ-Access Keyboard
tr: Memorex MX2500 EZ Erişim Klavyesi

en: Menu is Compose.
tr: Menü tuşu karakter birleşimi yapar.

en: Menu key changes layout.
tr: Menü tuşu yerleşimi değiştirir.

en: Meta is mapped to the Win-keys.
tr: Meta, Win tuşları ile eşleştirilir.

en: Meta is mapped to the left Win-key.
tr: Meta, soldaki Win tuşu ile eşleştirilir.

en: Microsoft Internet Keyboard
tr: Microsoft Genel Ağ Klavyesi

en: Microsoft Internet Keyboard Pro, Swedish
tr: Microsoft Genel Ağ Klavyesi Pro, İsveçce

en: Microsoft Natural
tr: Microsoft Basit

en: Microsoft Natural Keyboard Pro / Microsoft Internet Keyboard Pro
tr: Microsoft Basit Klavye Pro / Microsoft Genel Ağ Klavyesi Pro

en: Microsoft Natural Keyboard Pro OEM
tr: Microsoft Basit Klavye Pro OEM

en: Microsoft Office Keyboard
tr: Microsoft Ofis Klavyesi

en: Miscellaneous compatibility options
tr: Çeşitli uyumluluk seçenekleri

en: Mng
tr: Moğ

en: Mongolia
tr: Moğolistan

en: Morocco
tr: Fas

en: Multilingual
tr: Çokdilli

en: Multilingual, first part
tr: Çokdilli, ilk bölüm

en: Multilingual, second part
tr: Çokdilli, ikinci bölüm

en: Myanmar
tr: Miyanmar

en: NICOLA-F style Backspace
tr: NICOLA-F tarzı Gerisilme

en: Neostyle
tr: Yenitarz

en: Netherlands
tr: Hollanda

en: Nig
tr: Nij

en: Nigeria
tr: Nijerya

en: Nld
tr: Hol

en: Northern Saami
tr: Kuzey Sami

en: Northern Saami, eliminate dead keys
tr: Kuzey Sami, ölü tuşsuz

en: Norway
tr: Norveç

en: Norwegian
tr: Norveçce

en: NumLock LED shows alternative layout.
tr: Num_Lock LED'i diğer yerleşimi gösterir.

en: Num_Lock LED shows alternative group
tr: Num_Lock LED'i diğer grubu gösterir

en: Numeric keypad keys work as with Mac.
tr: Tuştakımı Mac gibi çalışır.

en: Numeric keypad layout selection
tr: Sayısal tuştakımı yerleşimi seçimi

en: Oriya
tr: Orissa dili

en: Ortek MCK-800 MM/Internet keyboard
tr: Oretec MCK-800 MM/Genel Ağ Klavyesi

en: Ossetian
tr: Osetya

en: Ossetian, Winkeys
tr: Osetya, Pencere tuşları

en: PC-98xx Series
tr: PC-98xx Serisi

en: Pashto
tr: Paşto

en: Pattachote
tr: Pataküte

en: Phonetic
tr: Fonetik

en: Poland
tr: Polonya

en: Polish
tr: Polonez

en: Polish with Polish quotes on key "1/!"
tr: Lehçe, "1/!" tuşunda Lehçe tırnaklar

en: Polytonic
tr: Politonik

en: Portugal
tr: Portekiz

en: Portuguese
tr: Portekizce

en: Press Left Alt key to choose 3rd level
tr: 3. seviyeyi seçmek için soldaki Alt tuşuna basın

en: Press Left Alt key to choose 3rd level.
tr: 3. seviyeyi seçmek için soldaki Alt tuşuna basın.

en: Press Left Win-key to choose 3rd level.
tr: 3. seviyeyi seçmek için soldaki Win tuşuna basın.

en: Press Menu key to choose 3rd level.
tr: 3. seviyeyi seçmek için Menü tuşuna basın.

en: Press Right Alt key to choose 3rd level
tr: 3. seviyeyi seçmek için sağdaki Alt tuşuna basın

en: Press Right Alt key to choose 3rd level, Shift+Right Alt key is Multi_Key.
tr: 3. seviyeyi seçmek için sağdaki Alt tuşuna basın, Sağdaki Alt tuşuyla birlikte Shift tuşu AltGr gibi davranır.

en: Press Right Alt key to choose 3rd level.
tr: 3. seviyeyi seçmek için sağdaki Alt tuşuna basın.

en: Press Right Alt-key to choose 3rd level, Shift+Right Alt-key is Multi_Key
tr: 3. seviyeyi seçmek için sağdaki Alt tuşuna basın, Sağdaki Alt tuşuyla birlikte Shift tuşu AltGr gibi davranır

en: Press Right Control to choose 3rd level
tr: 3. seviyeyi seçmek için sağdaki Ctrl tuşuna basın

en: Press Right Ctrl to choose 3rd level.
tr: 3. seviyeyi seçmek için sağdaki Ctrl tuşuna basın.

en: Press Right Win-key to choose 3rd level.
tr: 3. seviyeyi seçmek için sağdaki Win tuşuna basın.

en: Press any of Alt keys to choose 3rd level
tr: 3. seviyeyi seçmek için Alt tuşlarından birine basın

en: Press any of Alt keys to choose 3rd level.
tr: 3. seviyeyi seçmek için Alt tuşlarından birine basın.

en: Press any of Win-keys to choose 3rd level.
tr: 3. seviyeyi seçmek için Win tuşlarından birine basın.

en: Pro Keypad
tr: Pro Klavye

en: Probhat
tr: Probat

en: R-Alt switches layout while pressed.
tr: Sağdaki Alt tuşu basılıyken diğer yerleşim etkin olur.

en: Right Alt is Compose.
tr: Sağdaki Alt tuşu karakter birleşimi yapar.

en: Right Alt key changes group
tr: Sağdaki Alt tuşu grubu değiştirir

en: Right Alt key changes layout.
tr: Sağdaki Alt tuşu yerleşimi değiştirir.

en: Right Alt key never chooses 3rd level.
tr: Sağdaki Alt tuşu 3. seviyeyi asla seçmez.

en: Right Alt switches group while pressed
tr: Sağdaki Alt tuşu basılıyken diğer grup etkin olur

en: Right Control key works as Right Alt
tr: Sağdaki Ctrl tuşu sağdaki Alt tuşu gibi çalışır

en: Right Ctrl is Compose.
tr: Sağdaki Ctrl tuşu karakter birleşimi yapar.

en: Right Ctrl key changes group
tr: Sağdaki Ctrl tuşu grubu değiştirir

en: Right Ctrl key changes layout.
tr: Sağdaki Ctrl tuşu yerleşimi değiştirir.

en: Right Ctrl key switches layout while pressed.
tr: Sağdaki Ctrl tuşu basılıyken diğer yerleşim etkin olur.

en: Right Ctrl key works as Right Alt.
tr: Sağdaki Ctrl tuşu sağdaki Alt tuşu gibi çalışır.

en: Right Shift key changes group
tr: Sağdaki Shift tuşu grubu değiştirir

en: Right Shift key changes layout.
tr: Sağdaki Shift tuşu yerleşimi değiştirir.

en: Right Win-key changes layout.
tr: Sağdaki Win tuşu yerleşimi değiştirir.

en: Right Win-key is Compose.
tr: Sağdaki Win tuşu karakter birleşimi yapar.

en: Right Win-key switches layout while pressed.
tr: Sağdaki Win tuşu basılıyken diğer yerleşim etkin olur.

en: Right hand
tr: Sağ el

en: Right handed Dvorak
tr: Sağ elle Dvorak

en: Romania
tr: Romenya

en: Romanian keyboard with German letters
tr: Alman harfleriyle Romanya klavyesi

en: Romanian keyboard with German letters, eliminate dead keys
tr: Alman harfleriyle Romanya klavyesi, ölü tuşsuz

en: Russia
tr: Rusya

en: Russian
tr: Rusça

en: Russian phonetic
tr: Rusça fonetik

en: Russian phonetic, eliminate dead keys
tr: Rusça fonetik, ölü tuşsuz

en: Russian with Kazakh
tr: Rusça (kazak)

en: SILVERCREST Multimedia Wireless Keyboard
tr: SILVERCREST Çokluortam Kablosuz Klavyesi

en: SVEN Ergonomic 2500
tr: SVEN Ergonomik 2500

en: Scroll Lock changes group
tr: Scroll Lock grubu değiştirir

en: ScrollLock LED shows alternative layout.
tr: Scroll_Lock LED'i diğer yerleşimi gösterir.

en: Scroll_Lock LED shows alternative group
tr: Scroll_Lock LED'i diğer grubu gösterir

en: Serbia and Montenegro
tr: Sırbistan ve Karadağ

en: Shift with numeric keypad keys works as in MS Windows.
tr: Sayısal tuştakımı Shift ile  MS Windows'daki gibi çalışır.

en: Shift with numpad keys works as in MS Windows
tr: Sayısal tuştakımı Shift ile  MS Windows'daki gibi çalışır

en: Shift+CapsLock changes group
tr: Shift+CapsLock tuşları grubu değiştirir

en: Shift+CapsLock changes layout.
tr: Shift+CapsLock tuşları yerleşimi değiştirir.

en: Slovak
tr: Slovakça

en: Slovakia
tr: Slovakya

en: Slovenia
tr: Slovenya

en: South Africa
tr: Güney Afrika

en: Southern Uzbek
tr: Güney Özbekistan

en: Space key outputs non-breakable space character at fourth level, thin non-breakable space character at sixth level
tr: Boşluk tuşu nobreakspace'i dördüncü seviyede çıktılar, altıncı seviyede incesini basar

en: Space key outputs non-breakable space character at fourth level.
tr: Boşluk tuşu nobreakspace'i dördüncü seviyede çıktılar.

en: Space key outputs non-breakable space character at second level.
tr: Boşluk tuşu nobreakspace'i ikinci seviyede çıktılar.

en: Space key outputs non-breakable space character at third level, nothing at fourth level.
tr: Boşluk tuşu nobreakspace'i dördüncü seviyede çıktılar, üçüncü işlevsizdir.

en: Space key outputs non-breakable space character at third level, thin non-breakable space character at fourth level
tr: Boşluk tuşu üçüncü seviyede nobreakspace basar, dördüncü seviyede incesini basar

en: Space key outputs non-breakable space character at third level.
tr: Boşluk tuşu nobreakspace'i üçüncü seviyede çıktılar.

en: Space key outputs usual space at any level.
tr: Boşluk tuşu her seviyede boşluk basar (nobreakspace basmaz).

en: Spain
tr: İspanya

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Special keys (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) handled in a server.
tr: Bir sunucuda elde edilen özel tuşlar (Ctrl+Alt+&lt;tuş&gt;)

en: Standard
tr: Standart

en: Standard RSTU
tr: Standart RSTU

en: Standard RSTU on Russian layout
tr: Rusça yerleşimde standart RSTU

en: Sun Type 4
tr: Sun 4. tür

en: Sun Type 5
tr: Sun 5. Tür

en: Sun Type 5 European
tr: Sun 5. tür Avrupa

en: Sun Type 5 Unix
tr: Sun 5. tür, Unix

en: Sun Type 6
tr: Sun 6. tür

en: Sun Type 6 Unix
tr: Sun 6. tür, Unix

en: Sun Type 6 with Euro key
tr: Sun 6. Tür, € tuşlu

en: Sun dead keys
tr: Sun ölü tuşlar

en: Super is mapped to the Win-keys.
tr: Super, Pencere tuşlarına eşlenir.

en: Swap Control and Caps Lock
tr: Ctrl ile Caps Lock yer değiştirir

en: Swap Ctrl and CapsLock.
tr: Ctrl ile Caps Lock yer değiştirir.

en: Swap keycodes of two keys when Mac keyboards are misdetected by kernel.
tr: Makintoş klavyeler çekirdek tarafından algılanamadığında iki seviyeli tuş kodlarına geçilir.

en: Swe
tr: İsve

en: Sweden
tr: İsveç

en: Swedish
tr: İsveçce

en: Swiss French
tr: İsviçre Fransızcası

en: Swiss German
tr: İsviçre Almancası

en: Switzerland
tr: İsviçre

en: Syr
tr: Sur

en: Syria
tr: Suriye

en: Syriac
tr: Suriye

en: Syriac phonetic
tr: Suriye fonetik

en: Tajikistan
tr: Tacikistan

en: Tamil
tr: Tamil dili

en: Tamil TAB Typewriter
tr: Tamil TAB Daktilo

en: Tamil TSCII Typewriter
tr: Tamil TSCII Daktilo

en: Telugu
tr: Telugu dili

en: Thailand
tr: Tayland

en: Third level choosers
tr: 3. seviye seçiciler

en: Tifinagh Alternative
tr: Tifinagh Diğer

en: Tifinagh Alternative Phonetic
tr: Tifinagh Diğer Fonetik

en: Tifinagh Extended
tr: Tifinagh Gelişkin

en: Tifinagh Extended Phonetic
tr: Tifinagh Gelişmiş Fonetik

en: Tifinagh Phonetic
tr: Tifinagh Fonetik

en: Tilde (~) variant
tr: Tilde (~) tuşlu

en: Tjk
tr: Tck

en: Trust Direct Access Keyboard
tr: Trust Doğrudan Erişimli Klavye

en: Trust Wireless Keyboard Classic
tr: Trust Kablosuz Klasik Klavye

en: Tur
tr: Trk

en: Turkey
tr: Türkiye

en: Turkish
tr: Türkçe Q Klavye

en: Turkish (F)
tr: Türkçe F klavye

en: Turkish Alt-Q Layout
tr: Türkçe Alt-Q (yazılımcılar ve dizüstü) klavye

en: Typewriter
tr: Daktilo

en: U.S. English
tr: Amerikan ingilizcesi

en: U.S. English w/ ISO9995-3
tr: Amerikan ingilizcesi (ISO9995-3 ile)

en: US keyboard with Bosnian digraphs
tr: Bosna ikil harfleriyle amerikan klavyesi

en: US keyboard with Bosnian letters
tr: Bosna harfleriyle amerikan klavyesi

en: US keyboard with Croatian digraphs
tr: Hırvat ikil harfleriyle amerikan klavyesi

en: US keyboard with Croatian letters
tr: Hırvat harfleriyle amerikan klavyesi

en: US keyboard with Lithuanian letters
tr: Litvanya harfleriyle amerikan klavyesi

en: US keyboard with Slovenian digraphs
tr: Sloven ikil harfleriyle amerikan klavyesi

en: US keyboard with Slovenian letters
tr: Sloven harfleriyle amerikan klavyesi

en: USA
tr: ABD

en: Ukraine
tr: Ukrayna

en: UnicodeExpert
tr: Unicode Uzman

en: United Kingdom
tr: İngiltere

en: Use Bosnian digraphs
tr: Bosna ikil harflerini kullanır

en: Use Croatian digraphs
tr: Hırvat ikil harflerini kullanır

en: Use Slovenian digraphs
tr: Sloven ikil harflerini kullanır

en: Use guillemets for quotes
tr: Tırnakların yerine açılı ayraçlar kullanılır

en: Use keyboard LED to show alternative group
tr: Diğer grubu göstermek içim klavye LED'i kullanılır

en: Use keyboard LED to show alternative layout.
tr: Diğer yerleşimi göstermek için klavye LED'i kullanılır.

en: Use keypad with unicode additions (arrows and math operators)
tr: Tuştakımı Unicode eklentileri ile kullanılır (ok ve aritmetik tuşları)

en: Uses internal capitalization. Shift cancels Caps.
tr: CapsLock dahili dönüşümü kullanılır, Shift tuşu Caps Lock tuşunu keser.

en: Uses internal capitalization. Shift doesn't cancel Caps.
tr: CapsLock dahili dönüşümü kullanır. Shift tuşu Caps Lock'u kesmez.

en: Using space key to input non-breakable space character
tr: nobreakspace'i yazmak için boşluk tuşu kullanımı

en: Uzb
tr: Özb

en: Uzbekistan
tr: Özbekistan

en: Western
tr: Batı

en: Winkeys
tr: Win tuşları

en: With &lt;\|&gt; key
tr: &lt;\|&gt; tuşuyla

en: With EuroSign on 5
tr: € sembolü ile 5 tuşu

en: With guillemets
tr: Açılı ayraçlarla

en: Yahoo! Internet Keyboard
tr: Yahoo! Genel Ağ Klavyesi

en: Z and ZHE swapped
tr: Z ile ZHE yer değiştirir

en: azerty/digits
tr: azerty/rakamlar

en: digits
tr: rakamlar

en: displaced semicolon and quote (obsolete)
tr: noktalı virgül ve çift tırnak kalkar (atıl)

en: qwerty, extended Backslash
tr: qwerty, galişmiş Gerisilme

en: qwerty/digits
tr: qwerty/rakamlar

en: type4
tr: 4. tür
