avahi - en to sr translation catalogue (152 entries)

en:     -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -D --browse-domains  Browse for browsing domains instead of services
        -a --all             Show all services, regardless of the type
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -t --terminate       Terminate after dumping a more or less complete list
        -c --cache           Terminate after dumping all entries from the cache
        -l --ignore-local    Ignore local services
        -r --resolve         Resolve services found
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
        -p --parsable        Output in parsable format
sr:     -h --help             Прикажи ову помоћ
        -V --version          Прикажи верзију
        -D --browse-domains   Претражи домене који се могу претраживати уместо услуга
        -a --all              Прикажи све услуге, без обзира на врсту
        -d --domain=ДОМЕН     Домен за претраживање
        -v --verbose          Укључи режим опширног исписа
        -t --terminate        Прекини после избацивања више или мање завршене листе
        -c --cache            Прекини после избацивања свих записа из кеша
        -l --ignore-local     Игнориши локалне услуге
        -r --resolve          Разреши пронађене услуге
        -f --no-fail          Немој да откажеш ако системска услуга није доступна
        -p --parsable         Излаз у формату који се може рашчланити

en:     -k --no-db-lookup    Don't lookup service types
        -b --dump-db         Dump service type database
sr:     -k --no-db-lookup     Немој тражити врсте услуге
        -b --dump-db          Избаци базу података врсте услуге

en: %s [options]
    
        -h --help            Show this help
        -s --ssh             Browse SSH servers
        -v --vnc             Browse VNC servers
        -S --shell           Browse both SSH and VNC
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
sr: %s [опције]
    
        -h --help             Прикажи ову помоћ
        -s --ssh              Претражи SSH сервере
        -v --vnc              Претражи VNC сервере
        -S --shell            Претражи и SSH и VNC
        -d --domain=ДОМЕН     Домен у коме ће се вршити претраживање

en: %s [options] %s <host name ...>
    %s [options] %s <address ... >
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -n --name            Resolve host name
        -a --address         Resolve address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -6                   Lookup IPv6 address
        -4                   Lookup IPv4 address
sr: %s [опције] %s <назив домаћина ...>
    %s [опције] %s <адреса ... >
    
        -h --help             Прикажи ову помоћ
        -V --version          Прикажи верзију
        -n --name             Разреши назив домаћина
        -a --address          Разреши адресу
        -v --verbose          Укључи режим опширног исписа
        -6                    Тражи IPv6 адресу
        -4                    Тражи IPv4 адресу

en: %s [options] <new host name>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -v --verbose         Enable verbose mode
sr: %s [опције] <нови назив домаћина>
    
        -h --help             Прикажи ову помоћ
        -V --version          Прикажи верзију
        -v --verbose          Укључи режим опширног исписа

en: : All for now
sr: : за сада све

en: : Cache exhausted
sr: : кеш је препуњен

en: <i>No service currently selected.</i>
sr: <i>Ниједна услуга тренутно није изабрана.</i>

en: A NULL terminated list of service types to browse for
sr: Списак врста услуга за прегледање ограничен са NULL

en: Access denied
sr: Забрањен приступ

en: Address
sr: Адреса

en: Address family
sr: Породица адреса

en: An unexpected D-Bus error occured
sr: Десила се неочекивана грешка у D-Bus софтверу

en: Avahi Discovery
sr: Авахи откривање

en: Avahi SSH Server Browser
sr: Претраживач Авахи SSH сервера

en: Avahi VNC Server Browser
sr: Претраживач Авахи VNC сервера

en: Avahi Zeroconf Browser
sr: Авахи Zeroconf претраживач

en: Avahi client failure: %s
sr: Квар Авахи клијента: %s

en: Avahi domain browser failure: %s
sr: Квар Авахи претраживача домена: %s

en: Avahi resolver failure: %s
sr: Квар Авахи разрешивача: %s

en: Bad number of arguments
sr: Лош број аргумената

en: Bad state
sr: Лоше стање

en: Browse Service Types
sr: Прегледај врсте услуга

en: Browse for Zeroconf services available on your network
sr: Претражујем доступне Zeroconf услуге на вашој мрежи

en: Browse for Zeroconf-enabled SSH Servers
sr: Претражујем SSH сервере на којима је омогућен Zeroconf

en: Browse for Zeroconf-enabled VNC Servers
sr: Претражујем VNC сервере на којима је омогућен Zeroconf

en: Browse service type list is empty!
sr: Списак врста сервиса за преглед је празан!

en: Browsing for service type %s in domain %s failed: %s
sr: Претраживање за врстом услуге %s у домену %s неуспешно: %s

en: Browsing for services in domain <b>%s</b>:
sr: Претраживање за услугом у домену <b>%s</b>:

en: Browsing for services on <b>local network</b>:
sr: Претраживање за услугом на <b>локалној мрежи</b>:

en: Browsing...
sr: Претражујем...

en: Canceled.
sr: Отказано.

en: Change domain
sr: Промени домен

en: Choose SSH server
sr: Изаберите SSH сервер

en: Choose Shell Server
sr: Изаберите сервер командног окружења

en: Choose VNC server
sr: Изаберите VNC сервер

en: Client failure, exiting: %s
sr: Квар клијента, излазим: %s

en: Connecting to '%s' ...
sr: Повезујем се на „%s“ ...

en: DNS failure: FORMERR
sr: DNS квар: FORMERR

en: DNS failure: NOTAUTH
sr: DNS квар: NOTAUTH

en: DNS failure: NOTIMP
sr: DNS квар: NOTIMP

en: DNS failure: NOTZONE
sr: DNS квар: NOTZONE

en: DNS failure: NXDOMAIN
sr: DNS квар: NXDOMAIN

en: DNS failure: NXRRSET
sr: DNS квар: NXRRSET

en: DNS failure: REFUSED
sr: DNS квар: REFUSED

en: DNS failure: SERVFAIL
sr: DNS квар: SERVFAIL

en: DNS failure: YXDOMAIN
sr: DNS квар: YXDOMAIN

en: DNS failure: YXRRSET
sr: DNS квар: YXRRSET

en: Daemon connection failed
sr: Повезивање системске услуге неуспешно

en: Daemon not running
sr: Системска услуга се не покреће

en: Desktop
sr: Радна површина

en: Disconnected, reconnecting ...
sr: Неповезан, поновно повезивање ...

en: Domain
sr: Домен

en: E Ifce Prot %-*s %-20s Domain
sr: Д Спр Прот %-*s %-20s Домен

en: E Ifce Prot Domain
sr: Д Спр Прот Домен

en: Established under name '%s'
sr: Успостављено под именом „%s“

en: Failed to add address: %s
sr: Неуспешно додавање адресе: %s

en: Failed to add service: %s
sr: Неуспешно додавање услуге: %s

en: Failed to add subtype '%s': %s
sr: Неуспешно додавање подврсте „%s“: %s

en: Failed to connect to Avahi server: %s
sr: Неуспешно повезивање на Авахи сервер: %s

en: Failed to create address resolver: %s
sr: Неуспешно прављење разрешивача адресе: %s

en: Failed to create browser for %s: %s
sr: Неуспешно прављење претраживача за %s: %s

en: Failed to create client object: %s
sr: Неуспешно прављење објекта клијента: %s

en: Failed to create domain browser: %s
sr: Неуспешно прављење претраживача домена: %s

en: Failed to create entry group: %s
sr: Неуспешно прављење записа групе: %s

en: Failed to create host name resolver: %s
sr: Неуспешно прављење разрешивача назива домаћина: %s

en: Failed to create resolver for %s of type %s in domain %s: %s
sr: Неуспешно прављење разрешивача за %s врсте %s у домену %s: %s

en: Failed to create simple poll object.
sr: Неуспешно прављење објекта једноставне анкете.

en: Failed to parse address '%s'
sr: Неуспешно рашчлањивање адресе „%s“

en: Failed to parse port number: %s
sr: Неуспешно разрешавање броја прикључка: %s

en: Failed to query host name: %s
sr: Неуспешно извршавање упита за називом домаћина: %s

en: Failed to query version string: %s
sr: Неуспешно извршавање упита за ниском верзије: %s

en: Failed to read Avahi domain: %s
sr: Неуспешно читање Авахи домена: %s

en: Failed to register: %s
sr: Неуспешна регистрација: %s

en: Failed to resolve address '%s': %s
sr: Неуспешно разрешавање адресе „%s“: %s

en: Failed to resolve host name '%s': %s
sr: Неуспешно разрешавање назива домаћина „%s“: %s

en: Failed to resolve service '%s' of type '%s' in domain '%s': %s
sr: Неуспешно резрешавање услуге „%s“ врсте „%s“ у домену „%s“: %s

en: Host Name
sr: Назив домаћина

en: Host name conflict
sr: Сукоб назива домаћина

en: Host name successfully changed to %s
sr: Назив домаћина успешно промењен у %s

en: Initializing...
sr: Покрећем...

en: Invalid DNS TTL
sr: Неисправан DNS TTL

en: Invalid DNS class
sr: Неисправна класа DNS услуге

en: Invalid DNS return code
sr: Неисправан повратни код DNS услуге

en: Invalid DNS type
sr: Неисправна врста DNS услуге

en: Invalid Error Code
sr: Неисправан код грешке

en: Invalid RDATA
sr: Неисправна RDATA врста података

en: Invalid address
sr: Нетачна адреса

en: Invalid argument
sr: Неисправан аргумент

en: Invalid configuration
sr: Неисправно подешавање

en: Invalid domain name
sr: Неисправан назив домена

en: Invalid flags
sr: Неисправни индикатори

en: Invalid host name
sr: Неисправан назив домаћина

en: Invalid interface index
sr: Неисправан индекс спреге

en: Invalid number of arguments, expecting exactly one.
sr: Неисправан број аргумената, очекујем тачно један.

en: Invalid operation
sr: Нетачна операција

en: Invalid packet
sr: Неисправан пакет

en: Invalid port number
sr: Неисправан број прикључка

en: Invalid protocol specification
sr: Неисправна спецификација протокола

en: Invalid record
sr: Неисправан запис

en: Invalid record key
sr: Неисправан кључ записа

en: Invalid service name
sr: Неисправан назив услуге

en: Invalid service subtype
sr: Неисправна подврста услуга

en: Invalid service type
sr: Неисправна врста услуге

en: Is empty
sr: Празно

en: Local name collision
sr: Сукоб локалних назива

en: Location
sr: Место

en: Memory exhausted
sr: Меморија препуњена

en: Name
sr: Назив

en: Name collision, picking new name '%s'.
sr: Сукоб назива, узимам нови назив „%s“.

en: No command specified.
sr: Команда није одређена.

en: No suitable network protocol available
sr: Одговарајући мрежни протокол није доступан

en: Not found
sr: Није пронађено

en: Not permitted
sr: Није дозвољено

en: Not supported
sr: Није подржано

en: OK
sr: У реду

en: OS Error
sr: Грешка оперативног система

en: Operation failed
sr: Операција неуспешна

en: Port
sr: Порт

en: Resource record key is pattern
sr: Кључ записа ресурса је шаблон

en: Server version: %s; Host name: %s
sr: Верзија сервера : %s; назив домаћина: %s

en: Service Name
sr: Назив услуге

en: Service Type
sr: Врста услуге

en: TXT Data
sr: TXT подаци

en: Terminal
sr: Терминал

en: The IP port number of the resolved service
sr: Број IP порта разрешене услуге

en: The TXT data of the resolved service
sr: TXT подаци разрешене услуге

en: The address family for host name resolution
sr: Породица адреса за разрешавање назива домаћина

en: The address of the resolved service
sr: Адреса разрешене услуге

en: The domain to browse in, or NULL for the default domain
sr: Домен за прегледање, или NULL за подразумевани домен

en: The host name of the resolved service
sr: Назив домаћина разрешене услуге

en: The object passed in was not valid
sr: Пренос објекта није био исправан

en: The requested operation is invalid because redundant
sr: Тражена операција је неисправна јер је редундантна

en: The service name of the selected service
sr: Назив изабране услуге

en: The service type of the selected service
sr: Врста изабране услуге

en: Timeout reached
sr: Пауза је достигнута

en: Too few arguments
sr: Сувише мало аргумената

en: Too many arguments
sr: Превише аргумената

en: Too many clients
sr: Превише клијената

en: Too many entries
sr: Превише записа

en: Too many objects
sr: Превише објеката

en: Type
sr: Врста

en: Version mismatch
sr: Неслагање верзије

en: Waiting for daemon ...
sr: Чекам на системску услугу ...

en: _Domain...
sr: _Домен...

en: avahi_domain_browser_new() failed: %s
sr: Неуспешна функција avahi_domain_browser_new(): %s

en: avahi_service_browser_new() failed: %s
sr: Неуспешна функција avahi_service_browser_new(): %s

en: avahi_service_type_browser_new() failed: %s
sr: Неуспешна функција avahi_service_type_browser_new(): %s

en: execlp() failed: %s
sr: Функција execlp() неуспешна: %s

en: n/a
sr: непознато

en: service_browser failed: %s
sr: Неуспешна функција service_browser: %s

en: service_type_browser failed: %s
sr: Неуспешна функција service_type_browser: %s
