xkeyboard-config 1.0-pre1 - en to sk translation catalogue (431 entries)

en: "Typewriter"
sk: Písací stroj

en: (Legacy) Alternative
sk: (Zastaralé) alternatívne

en: (Legacy) Alternative, Sun dead keys
sk: (Zastaralé) alternatívne, s mŕtvymi klávesmi Sun

en: (Legacy) Alternative, eliminate dead keys
sk: (Zastaralé) alternatívne, eliminovať mŕtve klávesy

en: (Legacy) Dvorak
sk: (Zastaralé) dvorak

en: 101/104 key Compatible
sk: Kompatibilná s 101/104 klávesami

en: 101/qwerty/comma/Dead keys
sk: 101/qwerty/čiarka/mŕtve klávesy

en: 101/qwerty/comma/Eliminate dead keys
sk: 101/qwerty/čiarka/eliminovať mŕtve klávesy

en: 101/qwerty/dot/Dead keys
sk: 101/qwerty/bodka/mŕtve klávesy

en: 101/qwerty/dot/Eliminate dead keys
sk: 101/qwerty/bodka/eliminovať mŕtve klávesy

en: 101/qwertz/comma/Dead keys
sk: 101/qwertz/čiarka/mŕtve klávesy

en: 101/qwertz/comma/Eliminate dead keys
sk: 101/qwertz/čiarka/eliminovať mŕtve klávesy

en: 101/qwertz/dot/Dead keys
sk: 101/qwertz/bodka/mŕtve klávesy

en: 101/qwertz/dot/Eliminate dead keys
sk: 101/qwertz/bodka/eliminovať mŕtve klávesy

en: 102/qwerty/comma/Dead keys
sk: 102/qwerty/čiarka/mŕtve klávesy

en: 102/qwerty/comma/Eliminate dead keys
sk: 102/qwerty/čiarka/eliminovať mŕtve klávesy

en: 102/qwerty/dot/Dead keys
sk: 102/qwerty/bodka/mŕtve klávesy

en: 102/qwerty/dot/Eliminate dead keys
sk: 102/qwerty/bodka/eliminovať mŕtve klávesy

en: 102/qwertz/comma/Dead keys
sk: 102/qwertz/čiarka/mŕtve klávesy

en: 102/qwertz/comma/Eliminate dead keys
sk: 102/qwertz/čiarka/eliminovať mŕtve klávesy

en: 102/qwertz/dot/Dead keys
sk: 102/qwertz/bodka/mŕtve klávesy

en: 102/qwertz/dot/Eliminate dead keys
sk: 102/qwertz/bodka/eliminovať mŕtve klávesy

en: ACPI Standard
sk: Štandard ACPI

en: Acts as Shift with locking. Shift cancels Caps.
sk: Pracuje ako Shift s uzamknutím. Shift ruší Caps.

en: Acts as Shift with locking. Shift doesn't cancel Caps.
sk: Pracuje ako Shift s uzamknutím. Shift neruší Caps.

en: Add the EuroSign to the 2 key.
sk: Pridať znak euro na kláves 2.

en: Add the EuroSign to the 5 key.
sk: Pridať znak euro na kláves 5.

en: Add the EuroSign to the E key.
sk: Pridať znak euro na kláves E.

en: Add the standard behavior to Menu key.
sk: Pridať štandardné chovanie klávesu Ponuka.

en: Adding the EuroSign to certain keys
sk: Pridať znak euro na isté klávesy.

en: Afghanistan
sk: Afganistan

en: Albania
sk: Albánsko

en: Alt and Meta are on the Alt keys.
sk: Alt a Meta sú na klávesoch Alt.

en: Alt is mapped to the right Win-key and Super to Menu.
sk: Meta je mapovaný na pravý kláves Win a Super na Ponuku.

en: Alt+CapsLock changes layout.
sk: Alt+Caps Lock mení rozloženie.

en: Alt+Control changes group
sk: Alt+Control mení rozloženie

en: Alt+Ctrl change layout.
sk: Alt+Control mení rozloženie.

en: Alt+Shift change layout.
sk: Alt+Shift mení rozloženie.

en: Alt+Shift changes group
sk: Alt+Shift mení rozloženie

en: Alt/Win key behavior
sk: Chovanie klávesu Alt/Win

en: Alternative
sk: alternatívne

en: Alternative Eastern
sk: alternatívne východné

en: Alternative Phonetic
sk: alternatívne fonetické

en: Alternative international (former us_intl)
sk: alternatívne medzinárodné (býv. us_intl)

en: Alternative, Sun dead keys
sk: alternatívne, mŕtve klávesy Sun

en: Alternative, eliminate dead keys
sk: alternatívne, eliminovať mŕtve klávesy

en: Alternative, latin-9 only
sk: alternatívne, iba latin-9

en: Apostrophe (') variant
sk: Variant (') apostrof

en: Apple Laptop
sk: Apple laptop

en: Arabic
sk: Arabsky

en: Armenia
sk: Arménsko

en: Azerbaijan
sk: Azerbajdžan

en: Azona RF2300 wireless Internet Keyboard
sk: Azona RF2300 bezdrôtová internetová klávesnica

en: Bangladesh
sk: Bangladéš

en: Basic
sk: základné

en: Belarus
sk: Bielorusko

en: Belgian
sk: Belgická

en: Belgium
sk: Belgicko

en: Bengali
sk: Bengálska

en: Bengali Probhat
sk: Bengálsky Probhat

en: Bepo, ergonomic, Dvorak way
sk: Bepo, ergonomické, na spôsob Dvorak

en: Bepo, ergonomic, Dvorak way, latin-9 only
sk: Bepo, ergonomické, na spôsob Dvorak, iba latin-9

en: Bhutan
sk: Bhután

en: Biblical Hebrew (Tiro)
sk: biblická hebrejčina (Tiro)

en: Bosnia and Herzegovina
sk: Bosna a Hercegovina

en: Both Alt keys together change group
sk: Oba klávesy Alt spolu menia rozloženie

en: Both Alt keys together change layout.
sk: Oba klávesy Alt spolu menia rozloženie.

en: Both Ctrl keys together change group
sk: Oba klávesy Ctrl spolu menia rozloženie

en: Both Ctrl keys together change layout.
sk: Oba klávesy Ctrl spolu menia rozloženie.

en: Both Shift keys together change group
sk: Spoločné stlačenie oboch Shift mení rozloženie

en: Both Shift keys together change layout.
sk: Oba klávesy Shift spolu menia rozloženie.

en: Both Win-keys switch layout while pressed.
sk: Oba klávesy Win spolu menia rozloženie.

en: Braille
sk: Brailleovo

en: Brazil
sk: Brazília

en: Brazilian ABNT2
sk: Brazílska ABNT2

en: Buckwalter
sk: Buckwalter (transliterácia arabčiny)

en: Bulgaria
sk: Bulharsko

en: Bulgarian
sk: Bulharské

en: Cambodia
sk: Kambodža

en: Canada
sk: Kanada

en: Canadian
sk: Kanadské

en: Caps Lock is Compose
sk: Caps Lock je Compose

en: Caps Lock is Compose.
sk: Caps Lock je Compose.

en: Caps Lock key changes group
sk: Kláves Caps Lock mení rozloženie

en: CapsLock LED shows alternative layout.
sk: Caps Lock LED zobrazuje alternatívne rozloženie.

en: CapsLock acts as Shift with locking. Shift "pauses" CapsLock.
sk: Caps Lock funguje ako Shift s uzamknutím. Shift „pozastaví“ Caps Lock.

en: CapsLock acts as Shift with locking. Shift doesn't affect CapsLock.
sk: Caps Lock funguje ako Shift s uzamknutím. Shift neovplyvňuje Caps Lock.

en: CapsLock just locks the Shift modifier.
sk: CapsLock iba zamkne modifikátor Shift.

en: CapsLock key behavior
sk: Správanie klávesu Caps Lock

en: CapsLock key changes layout.
sk: Kláves Caps Lock mení rozloženie.

en: CapsLock toggles Shift so all keys are affected.
sk: Caps Lock prepne Shift, čím ovplyvní všetky klávesy.

en: CapsLock toggles normal capitalization of alphabetic characters.
sk: Caps Lock prepne nermálnu kapitalizáciu abecedných znakov.

en: CapsLock uses internal capitalization. Shift "pauses" CapsLock.
sk: Caps Lock používa interný prevod na kapitálky. Shift „pozastaví“ Caps Lock.

en: CapsLock uses internal capitalization. Shift doesn't affect CapsLock.
sk: Caps Lock používa interný prevod na kapitálky. Shift neovplyvňuje Caps Lock.

en: Caps_Lock LED shows alternative group
sk: Caps Lock LED zobrazuje alternatívne rozloženie

en: Catalan variant with middle-dot L
sk: Katalánsky variant s L s bodkou v strede

en: Cherry Blue Line CyBo@rd (alternate option)
sk: Cherry Blue Line CyBo@rd (alternatívna voľba)

en: Chuvash
sk: Čuvašské

en: Chuvash Latin
sk: Čuvašské latin

en: Classic Dvorak
sk: Klasické dvorak

en: Compaq Internet Keyboard (13 keys)
sk: Compaq Internet Keyboard (13 kláves)

en: Compaq Internet Keyboard (18 keys)
sk: Compaq Internet Keyboard (18 kláves)

en: Compaq Internet Keyboard (7 keys)
sk: Compaq Internet Keyboard (7 kláves)

en: Compose key position
sk: Pozícia klávesu Compose

en: Congo, Democratic Republic of the
sk: Konžská demokratická republika

en: Control Key Position
sk: Pozícia klávesu Control

en: Control is mapped to the Win-keys (and the usual Ctrl keys).
sk: Control je mapovaný na klávesy Win (a zvyčajné klávesy Ctrl).

en: Control key at bottom left
sk: Kláves Control vľavo dole

en: Control key at left of 'A'
sk: Kláves Control naľavo od „A“

en: Control+Shift changes group
sk: Control+Shift mení rozloženie

en: Croatia
sk: Chorvátsko

en: Ctrl key at bottom left
sk: Kláves Ctrl vľavo dole

en: Ctrl key at left of 'A'
sk: Kláves Ctrl naľavo od „A“

en: Ctrl key position
sk: Pozícia klávesu Ctrl

en: Ctrl+Shift change layout.
sk: Ctrl+Shift mení rozloženie.

en: Cyrillic
sk: azbuka

en: Cze
sk: Čes

en: Czech
sk: České

en: Czechia
sk: Česko

en: Danish
sk: Dánske

en: Dead acute
sk: mŕtvy dĺžeň

en: Dead grave acute
sk: mŕtvy opačný dĺžeň

en: Default numeric keypad keys.
sk: Štandardné klávesy numerickej klávesnice.

en: Dell 101-key PC
sk: DELL PC 101 kláves

en: Dell Laptop/notebook Precision M series
sk: Dell Laptop/notebook Precision série M

en: Dell Latitude series laptop
sk: Laptop série Dell Latitude

en: Dell SK-8125 USB Multimedia Keybard
sk: Dell SK-8125 USB multimediálna klávesnica

en: Dell SK-8135 USB Multimedia Keybard
sk: Dell SK-8135 USB multimediálna klávesnica

en: Dell USB Multimedia Keybard
sk: Dell USB multimediálna klávesnica

en: Denmark
sk: Dánsko

en: Deu
sk: Nem

en: DeuCH
sk: NemŠv

en: Diamond 9801 / 9802 series
sk: Diamond séria 9801 / 9802

en: Dnk
sk: Dán

en: Dvorak, Polish quotes on key "1/!"
sk: Dvorak, poľské úvodzovky na klávese „1/!“

en: Dvorak, Polish quotes on quotemark key
sk: Dvorak, poľské úvodzovky na klávese úvodzoviek

en: Eastern
sk: východné

en: Eliminate dead keys
sk: Eliminovať mrtvé kláves

en: Ergonomic
sk: ergonomické

en: Esp
sk: Špa

en: Esperanto
sk: esperanto

en: Estonia
sk: Estónsko

en: Ethiopia
sk: Etiópia

en: Evdev-managed keyboard
sk: Klávesnica spravovaná Evdev

en: Extended
sk: rozšírené

en: Extended Backslash
sk: Široký backslash

en: F-letter (F) variant
sk: variant písmena F

en: Faroe Islands
sk: Faerské ostrovy

en: Fin
sk: Fín

en: Finland
sk: Fínsko

en: Finnish
sk: Fínske

en: Force standard legacy keypad
sk: Vynútiť štandardnú zastaralú numerickú klávesnicu

en: FraCH
sk: FraŠv

en: France
sk: Francúzsko

en: French
sk: Francúzske

en: French (Macintosh)
sk: Francúzske (Macintosh)

en: French (legacy)
sk: Francúzske (zastaralé)

en: French Dvorak
sk: Francúzske dvorak

en: French, Sun dead keys
sk: Francúzske, mŕtve klávesy Sun

en: French, eliminate dead keys
sk: Francúzske, eliminovať mŕtve klávesy

en: Fula
sk: fulbčina

en: GBr
sk: VBr

en: Generic 101-key PC
sk: všeobecná PC 101 kláves

en: Generic 102-key (Intl) PC
sk: všeobecná PC 102 kláves (medz.)

en: Generic 104-key PC
sk: všeobecná PC 104 kláves

en: Generic 105-key (Intl) PC
sk: všeobecná 105-kláv. (medzinár.) PC

en: Geo
sk: Gru

en: Georgia
sk: Gruzínsko

en: German
sk: Nemecké

en: German (Macintosh)
sk: Nemecké (Macintosh)

en: German, Sun dead keys
sk: Nemecké, mŕtve klávesy Sun

en: German, eliminate dead keys
sk: Francúzske, eliminovať mŕtve klávesy

en: Germany
sk: Nemecko

en: Greece
sk: Grécko

en: Group Shift/Lock behavior
sk: Zoskupiť chovanie Shift/Lock

en: Gujarati
sk: Gudžarátska

en: Gurmukhi
sk: Gurmuchské

en: Hausa
sk: hauské

en: Hindi Bolnagri
sk: hindské bolnagri

en: Hrv
sk: Chor

en: Hun
sk: Maď

en: Hungarian
sk: Maďarské

en: Hungary
sk: Maďarsko

en: Hyper is mapped to the Win-keys.
sk: Hyper je mapovaný na Win-klávesy.

en: IBM Rapid Access II (alternate option)
sk: IBM Rapid Access II (alternatívna voľba)

en: ISO Alternate
sk: ISO alternatívne

en: Iceland
sk: Island

en: Igbo
sk: igbo

en: International (with dead keys)
sk: Medzinárodné (s mŕtvymi klávesmi)

en: Inuktitut
sk: inuktitut

en: Iran
sk: Irán

en: Iraq
sk: Irak

en: Ireland
sk: Írsko

en: Irl
sk: Irs

en: Isr
sk: Izr

en: Israel
sk: Izrael

en: Ita
sk: Tal

en: Italian
sk: Talianske

en: Italy
sk: Taliansko

en: Japan
sk: Japonsko

en: Japan (PC-98xx Series)
sk: Japonské (séria PC-98xx)

en: Japanese
sk: Japonské

en: Japanese 106-key
sk: Japonské 106 kláves

en: Japanese keyboard options
sk: Japonské možnosti klávesnice

en: Kana Lock key is locking
sk: Kláves Kana Lock zamyká

en: Kannada
sk: Kannadské

en: Kashubian
sk: kašubčina

en: Kazakh with Russian
sk: Kazašské s ruštinou

en: Kazakhstan
sk: Kazachstan

en: Keypad
sk: Numerická klávesnica

en: Korea, Republic of
sk: Kórejská republika

en: Korean 106-key
sk: Kórejské, 106 kláves

en: Kurdish, (F)
sk: Kurdské, (F)

en: Kurdish, Arabic-Latin
sk: kurdčina, arabsko-latinské

en: Kurdish, Latin Alt-Q
sk: kurdčina, latinské Alt-Q

en: Kurdish, Latin Q
sk: kurdčina, latinské Q

en: Kyrgyzstan
sk: Kirgizsko

en: LCtrl+LShift change layout.
sk: ľavý Ctrl+ľavý Shift mení rozloženie.

en: Laptop/notebook Compaq (eg. Armada) Laptop Keyboard
sk: Laptop/notebook Compaq (napr. Armada) Laptop Keyboard

en: Laptop/notebook Compaq (eg. Presario) Internet Keyboard
sk: Laptop/notebook Compaq (napr. Presario) Internet Keyboard

en: Latin
sk: Latinské

en: Latin American
sk: Latinskoamerické

en: Latin Unicode
sk: Latinské Unicode

en: Latin Unicode qwerty
sk: Latinské Unicode qwerty

en: Latin qwerty
sk: Latinské qwerty

en: Latin with guillemets
sk: Latinské s uhlovými zátvorkami

en: Latvia
sk: Lotyšsko

en: Layout switching
sk: Prepínanie rozloženia

en: Left Alt is swapped with left Win-key.
sk: Ľavý Alt je vymenený s ľavým klávesom Win.

en: Left Alt key changes group
sk: Ľavý kláves Alt mení rozloženie

en: Left Alt key changes layout.
sk: Ľavý kláves Alt mení rozloženie.

en: Left Alt key switches group while pressed
sk: Ľavý kláves Alt prepína rozloženie pri stlačení

en: Left Alt key switches layout while pressed.
sk: Ľavý kláves Alt prepína rozloženie pri stlačení.

en: Left Ctrl key changes group
sk: Ľavý kláves Ctrl mení rozloženie

en: Left Ctrl key changes layout.
sk: Ľavý kláves Ctrl mení rozloženie.

en: Left Shift key changes group
sk: Ľavý kláves Shift mení rozloženie

en: Left Shift key changes layout.
sk: Ľavý kláves Shift mení rozloženie.

en: Left Win-key changes layout.
sk: Ľavý kláves Win mení rozloženie.

en: Left Win-key is Compose.
sk: Ľavý kláves Win je Compose.

en: Left Win-key switches layout while pressed.
sk: Ľavý kláves Win prepína rozloženie pri stlačení.

en: Left hand
sk: ľavá ruka

en: Left handed Dvorak
sk: ľavá ruka dvorak

en: Lithuania
sk: Litva

en: Logitech Cordless Desktop Pro (alternate option)
sk: Logitech Cordless Desktop Pro (alternatívna voľba)

en: Logitech Cordless Desktop Pro (alternate option2)
sk: Logitech Cordless Desktop Pro (alternatívna voľba2)

en: Logitech G15 extra keys via G15daemon
sk: Logitech G15 extra klávesy pomocou G15daemon

en: Ltu
sk: Lit

en: Lva
sk: Lot

en: MacBook/MacBook Pro (Intl)
sk: MacBook/MacBook Pro (medzin)

en: Macedonia
sk: Macedónsko

en: Macintosh Old
sk: Macintosh staré

en: Macintosh, Sun dead keys
sk: Macintosh, mŕtve klávesy Sun

en: Macintosh, eliminate dead keys
sk: Macintosh, eliminovať mŕtve klávesy

en: Make CapsLock an additional Control
sk: Urobiť z CapsLock dodatočný Control

en: Make CapsLock an additional Ctrl.
sk: Urobiť z CapsLock ďalší Ctrl.

en: Malayalam
sk: Malajalámske

en: Maldives
sk: Maldivy

en: Maltese keyboard with US layout
sk: Maltézska klávesnica s rozložením USA

en: Maori
sk: maorčina

en: Menu is Compose.
sk: Ponuka je Compose.

en: Menu key changes layout.
sk: Kláves Ponuka mení rozloženie.

en: Meta is mapped to the Win-keys.
sk: Meta je mapovaný na Win-klávesy.

en: Meta is mapped to the left Win-key.
sk: Meta je mapovaný na ľavý Win-kláves.

en: Microsoft Internet Keyboard Pro, Swedish
sk: Microsoft Internet Keyboard Pro, Švédska

en: Miscellaneous compatibility options
sk: Dodatočné voľby pre kompatibilitu

en: Mkd
sk: Mak

en: Mongolia
sk: Mongolsko

en: Morocco
sk: Maroko

en: Multilingual
sk: Viacjazyčné

en: Multilingual, first part
sk: Viacjazyčné, prvá časť

en: Multilingual, second part
sk: Viacjazyčné, druhá časť

en: Myanmar
sk: Mjanmarsko

en: NICOLA-F style Backspace
sk: Backspace v štýle NICOLA-F

en: Neostyle
sk: Neoštýl

en: Nepal
sk: Nepál

en: Netherlands
sk: Holandsko

en: Nigeria
sk: Nigéria

en: Northern Saami
sk: severná saamčina

en: Northern Saami, eliminate dead keys
sk: severná saamčina, eliminovať mŕtve klávesy

en: Norway
sk: Nórsko

en: Norwegian
sk: Nórske

en: NumLock LED shows alternative layout.
sk: Num Lock LED zobrazuje alternatívne rozloženie.

en: Num_Lock LED shows alternative group
sk: Num Lock LED zobrazuje alternatívne rozloženie

en: Numeric keypad keys work as with Mac.
sk: Numerická klávesnica funguje ako na Mac.

en: Numeric keypad layout selection
sk: Výber rozloženia numerickej klávesnice

en: Ogham
sk: Oghamské

en: Oriya
sk: uríjčina

en: Ortek MCK-800 MM/Internet keyboard
sk: Ortek MCK-800 MM/internetová klávesnica

en: Ossetian
sk: Osetské

en: Ossetian, Winkeys
sk: Osetské, klávesy Win

en: PC-98xx Series
sk: Séria PC-98xx

en: Pashto
sk: paštčina

en: Phonetic
sk: Fonetické

en: Poland
sk: Poľsko

en: Polish
sk: Poľské

en: Polish with Polish quotes on key "1/!"
sk: Poľské s poľskými úvodzovkami na klávese „1/!“

en: Polytonic
sk: Polytónické

en: Portugal
sk: Portugalsko

en: Portuguese
sk: Portugalské

en: Press Left Alt key to choose 3rd level
sk: Stlačením ľavého klávesu Win vyberiete 3. úroveň

en: Press Left Alt key to choose 3rd level.
sk: Stlačenie ľavého klávesu Alt vyberá 3. úroveň.

en: Press Left Win-key to choose 3rd level.
sk: Stlačenie ľavého klávesu Win vyberá 3. úroveň.

en: Press Menu key to choose 3rd level.
sk: Stlačenie klávesu Ponuka vyberá 3. úroveň.

en: Press Right Alt key to choose 3rd level
sk: Stlačením pravého klávesu Win vyberiete 3. úroveň

en: Press Right Alt key to choose 3rd level, Shift+Right Alt key is Multi_Key.
sk: Stlačenie pravého klávesu Alt vyberá 3. úroveň, Shift+pravý kláves Alt key je Multi_Key.

en: Press Right Alt key to choose 3rd level.
sk: Stlačenie pravého klávesu Alt vyberá 3. úroveň.

en: Press Right Alt-key to choose 3rd level, Shift+Right Alt-key is Multi_Key
sk: Stlačením pravého klávesu Win vyberiete 3. úroveň, shift+pravý Alt je Multi_Key

en: Press Right Control to choose 3rd level
sk: Stlačenie pravého Control vyberá 3. úroveň

en: Press Right Ctrl to choose 3rd level.
sk: Stlačenie pravého Ctrl vyberá 3. úroveň.

en: Press Right Win-key to choose 3rd level.
sk: Stlačenie pravého klávesu Win vyberá 3. úroveň.

en: Press any of Alt keys to choose 3rd level
sk: Stlačením ľuboboľného klávesu Alt vyberiete 3. úroveň

en: Press any of Alt keys to choose 3rd level.
sk: Stlačenie ľubovoľného klávesu Alt vyberá 3. úroveň.

en: Press any of Win-keys to choose 3rd level.
sk: Stlačenie ľubovoľného klávesu Win vyberá 3. úroveň.

en: R-Alt switches layout while pressed.
sk: Pravý kláves Alt prepína rozloženie pri stlačení.

en: Right Alt is Compose.
sk: Pravý Alt je Compose.

en: Right Alt key changes group
sk: Pravý Alt mení rozloženie

en: Right Alt key changes layout.
sk: Pravý kláves Alt mení rozloženie.

en: Right Alt key never chooses 3rd level.
sk: Pravý kláves Alt nikdy nevyberá 3. úroveň.

en: Right Alt switches group while pressed
sk: Pravý kláves Alt prepína rozloženie pri stlačení

en: Right Control key works as Right Alt
sk: Kláves pravý Control funguje ako pravý Alt

en: Right Ctrl is Compose.
sk: Pravý Alt je Compose.

en: Right Ctrl key changes group
sk: Kláves pravý Ctrl mení rozloženie

en: Right Ctrl key changes layout.
sk: Pravý kláves Ctrl mení rozloženie.

en: Right Ctrl key switches layout while pressed.
sk: Pravý kláves Win prepína rozloženie pri stlačení.

en: Right Ctrl key works as Right Alt.
sk: Pravý kláves Control funguje ako pravý Alt.

en: Right Shift key changes group
sk: Kláves pravý Shift mení rozloženie

en: Right Shift key changes layout.
sk: Pravý kláves Shift mení rozloženie.

en: Right Win-key changes layout.
sk: Pravý kláves Win mení rozloženie.

en: Right Win-key is Compose.
sk: Pravý kláves Win je Compose

en: Right Win-key switches layout while pressed.
sk: Pravý kláves Win prepína rozloženie pri stlačení.

en: Right hand
sk: pravá ruka

en: Right handed Dvorak
sk: pravá ruka dvorak

en: Romania
sk: Rumunsko

en: Romanian keyboard with German letters
sk: Rumunská klávesnica s nemeckými písmenmi

en: Romanian keyboard with German letters, eliminate dead keys
sk: Rumunská klávesnica s nemeckými písmenami, eliminovať mŕtve klávesy

en: Rou
sk: Rum

en: Russia
sk: Rusko

en: Russian
sk: Ruské

en: Russian phonetic
sk: Ruské fonetické

en: Russian phonetic, eliminate dead keys
sk: Ruské fonetické, eliminovať mrtvé klávesy

en: Russian with Kazakh
sk: Ruská s kazaštinou

en: Scroll Lock changes group
sk: Kláves Scroll Lock mení rozloženie

en: ScrollLock LED shows alternative layout.
sk: Scroll Lock LED zobrazuje alternatívne rozloženie.

en: Scroll_Lock LED shows alternative group
sk: Scroll Lock LED zobrazuje alternatívne rozloženie

en: Serbia and Montenegro
sk: Srbsko a Čierna Hora

en: Shift with numeric keypad keys works as in MS Windows.
sk: Shift s numerickými klávesmi pracuje ako v MS Windows.

en: Shift with numpad keys works as in MS Windows
sk: Shift s numerickými klávesmi pracuje ako v MS Windows

en: Shift+CapsLock changes group
sk: Shift+Caps Lock mení rozloženie

en: Shift+CapsLock changes layout.
sk: Shift+Caps Lock mení rozloženie.

en: Slovak
sk: Slovenské

en: Slovakia
sk: Slovensko

en: Slovenia
sk: Slovinsko

en: South Africa
sk: Južná Afrika

en: Southern Uzbek
sk: južná uzbečtina

en: Space key outputs non-breakable space character at fourth level, thin non-breakable space character at sixth level
sk: Medzerník dáva znak nezalomiteľná medzera na štvrtej úrovni, tenká nezalomiteľná medzera na šiestej úrovni.

en: Space key outputs non-breakable space character at fourth level.
sk: Medzerník dáva znak nezalomiteľná medzera na štvrtej úrovni.

en: Space key outputs non-breakable space character at second level.
sk: Medzerník dáva znak nezalomiteľná medzera na druhej úrovni.

en: Space key outputs non-breakable space character at third level, nothing at fourth level.
sk: Medzerník dáva znak nezalomiteľná medzera na tretej úrovni, nič na štvrtej úrovni.

en: Space key outputs non-breakable space character at third level, thin non-breakable space character at fourth level
sk: Medzerník dáva znak nezalomiteľná medzera na tretej úrovni, tenká nezalomiteľná medzera na štvrtej úrovni.

en: Space key outputs non-breakable space character at third level.
sk: Medzerník dáva znak nezalomiteľná medzera na tretej úrovni.

en: Space key outputs usual space at any level.
sk: Medzerník dáva obyčajnú medzeru na každej úrovni.

en: Spain
sk: Španielsko

en: Spanish
sk: Španielske

en: Special keys (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) handled in a server.
sk: Špeciálne klávesy (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) spracované na serveru.

en: Sri Lanka
sk: Srí Lanka

en: Standard
sk: štandardné

en: Standard RSTU
sk: štandardné RSTU

en: Standard RSTU on Russian layout
sk: štandardné RSTU na ruskom rozložení

en: Sun Type 5 European
sk: Sun Type 5 európske

en: Sun Type 6 with Euro key
sk: Sun Type 6 s klávesom euro

en: Sun dead keys
sk: mŕtve klávesy Sun

en: Super is mapped to the Win-keys.
sk: Super je mapovaný na klávesy Win.

en: Swap Control and Caps Lock
sk: Prehodiť Control a Caps Lock

en: Swap Ctrl and CapsLock.
sk: Vymeniť Control a Caps Lock

en: Swap keycodes of two keys when Mac keyboards are misdetected by kernel.
sk: Vymeniť kódy dvoch kláves keď jadro chybne detekuje klávesnice Mac.

en: Sweden
sk: Švédsko

en: Swedish
sk: Švédske

en: Swiss French
sk: Švajčiarske francúzske

en: Swiss German
sk: Nemecké (Švajčiarsko)

en: Switzerland
sk: Švajčiarsko

en: Syria
sk: Sýrske

en: Syriac
sk: Syrské

en: Syriac phonetic
sk: Sýske fonetické

en: Tajikistan
sk: Tadžické

en: Tamil
sk: Tamilské

en: Tamil TAB Typewriter
sk: Tamiský TAB písací stroj

en: Tamil TSCII Typewriter
sk: Tamilské TSCII písací stroj

en: Tamil Unicode
sk: Tamilské Unicode

en: Tatar
sk: tatárčina

en: Telugu
sk: Telugské

en: Thailand
sk: Thajsko

en: Third level choosers
sk: Výber tretej úrovne

en: Tifinagh Alternative
sk: Tifinagh alternatívne

en: Tifinagh Alternative Phonetic
sk: Tifinagh alternatívne fonetické

en: Tifinagh Extended
sk: Tifinagh rozšírené

en: Tifinagh Extended Phonetic
sk: Tifinagh rozšírené fonetické

en: Tifinagh Phonetic
sk: Tifinagh fonetické

en: Tilde (~) variant
sk: Variant vlnovky (~)

en: Turkey
sk: Turecko

en: Turkish
sk: Turecké

en: Turkish (F)
sk: Turecké (F)

en: Turkish Alt-Q Layout
sk: Turecké rozloženie Alt-Q

en: Typewriter
sk: Písací stroj

en: U.S. English
sk: USA anglické

en: U.S. English w/ ISO9995-3
sk: U.S.A. anglické s ISO9995-3

en: US keyboard with Lithuanian letters
sk: Americká klávesnica s litovskými písmenami

en: Udmurt
sk: udmurtčina

en: Ukraine
sk: Ukrajinské

en: United Kingdom
sk: Spojené kráľovstvo

en: Urdu
sk: urdčina

en: Use guillemets for quotes
sk: Použiť uhlové zátvorky pre úvodzovky

en: Use keyboard LED to show alternative group
sk: Použiť LED klávesnice pre zobrazenie alternatívnej skupiny

en: Use keyboard LED to show alternative layout.
sk: Použiť LED klávesnice pre zobrazenie alternatívneho rozloženia.

en: Use keypad with unicode additions (arrows and math operators)
sk: Použiť numerickú klávesnicu s doplnkami Unicode (šípky a matematické operátory)

en: Uses internal capitalization. Shift cancels Caps.
sk: Používa interný prevod na kapitálky. Shift ruší Caps.

en: Uses internal capitalization. Shift doesn't cancel Caps.
sk: Používa interný prevod na kapitálky. Shift neruší Caps.

en: Using space key to input non-breakable space character
sk: Použiť klávesu medzera na zadanie znaku nezalomiteľná medzera

en: Uzbekistan
sk: Uzbecké

en: Vietnam
sk: Vietnamské

en: Western
sk: západné

en: Winkeys
sk: Win klávesy

en: With &lt;\|&gt; key
sk: s klávesmi &lt;\|&gt;

en: With EuroSign on 5
sk: so znakom euro na 5

en: With guillemets
sk: s uhlovými zátvorkami

en: Yoruba
sk: jorubčina

en: Z and ZHE swapped
sk: Z a ZHE vymenené

en: azerty/digits
sk: azerty/číslice

en: digits
sk: číslice

en: displaced semicolon and quote (obsolete)
sk: posunutá bodkočiarka a dvojbodka (zastaralé)

en: qwerty, extended Backslash
sk: qwerty, rozšírená spätná lomka

en: qwerty/digits
sk: qwerty/číslice
