adduser 3.112 - en to sk translation catalogue (112 entries)

en: %s failed with return code 15, shadow not enabled, password aging cannot be set. Continuing.
sk: „%s“ zlyhal s chybovým kódom 15, shadow nie je zapnutý, nie je možné nastaviť starnutie hesiel. Pokračujem.

en: %s: Please enter a username matching the regular expression configured
    via the NAME_REGEX configuration variable.  Use the `--force-badname'
    option to relax this check or reconfigure NAME_REGEX.
sk: %s: Prosím zadajte meno používateľa zodpovedajúce regulárnemu výrazu
    nastavenému premennou NAME_REGEX. Pomocou voľby „--force-badname“
    je možné relaxovať túto kontrolu alebo rekonfigurovať NAME_REGEX.

en: %s: To avoid problems, the username should consist only of
    letters, digits, underscores, periods, at signs and dashes, and not start with
    a dash (as defined by IEEE Std 1003.1-2001). For compatibility with Samba
    machine accounts $ is also supported at the end of the username
sk: %s: Aby ste sa vyhli problémom, používateľské meno by malo pozostávať
    iba z písmen, číslic, podčiarkovníka, bodky, znaku at a spojovníka a nezačínať
    spojovníkom (podľa definície IEEE Std 1003.1-2001). Pre kompatibilitu s účtami
    stroja Samba sa tiež podporuje $ na konci používateľského mena

en: Adding group `%s' (GID %d) ...
sk: Pridáva sa skupina „%s“ (GID %d)...

en: Adding new group `%s' (%d) ...
sk: Pridáva sa nová skupina „%s“ (%d)...

en: Adding new group `%s' (GID %d) ...
sk: Pridáva sa nová skupina „%s“ (GID %d)...

en: Adding new user `%s' (%d) with group `%s' ...
sk: Pridáva sa nový používateľ „%s“ (%d) so skupinou „%s“...

en: Adding new user `%s' (UID %d) with group `%s' ...
sk: Pridáva sa nový používateľ „%s“ (UID %d) so skupinou „%s“...

en: Adding new user `%s' to extra groups ...
sk: Pridáva sa nový používateľ „%s“ do ďalších skupín...

en: Adding system user `%s' (UID %d) ...
sk: Pridáva sa systémový používateľ „%s“ (UID %d)...

en: Adding user `%s' ...
sk: Pridáva sa používateľ „%s“...

en: Adding user `%s' to group `%s' ...
sk: Pridáva sa používateľ „%s“ do skupiny „%s“...

en: Adds a user or group to the system.
      
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Copyright (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
sk: Pridáva používateľov alebo skupiny do systému.
      
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Copyright (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: Allowing use of questionable username.
sk: Povoľuje sa použitie pochybného používateľského mena.

en: Backing up files to be removed to %s ...
sk: Zálohujú sa súbory, ktoré sa majú odstrániť, %s ...

en: Cannot deal with %s.
    It is not a dir, file, or symlink.
sk: Nevieme si poradiť s %s.
    Nie je to adresár, súbor ani symbolický odkaz.

en: Cannot handle special file %s
sk: Nedá sa pracovať so špeciálnym súborom %s

en: Caught a SIG%s.
sk: Zachytený SIG%s.

en: Copying files from `%s' ...
sk: Kopírujú sa súbory z „%s“...

en: Could not find program named `%s' in $PATH.
sk: Nenašiel sa program s názvom „%s“ v $PATH.

en: Couldn't create home directory `%s': %s.
sk: Nebolo možné vytvoriť domovský adresár „%s“: %s.

en: Couldn't parse `%s', line %d.
sk: Nepodarila sa analýza „%s“, riadok %d.

en: Creating home directory `%s' ...
sk: Vytvára sa domovský adresár „%s“...

en: Done.
sk: Hotovo.

en: Enter a group name to remove:
sk: Zadajte názov skupiny, ktorá má byť odstránená.

en: Enter a user name to remove:
sk: Zadajte meno používateľa, ktorý má byť odstránený.

en: If you really want this, call deluser with parameter --force
sk: Ak to naozaj chcete urobiť, zavolajte deluser s parametrom --force

en: In order to use the --remove-home, --remove-all-files, and --backup features,
    you need to install the `perl-modules' package. To accomplish that, run
    apt-get install perl-modules.
sk: Aby ste mohli použiť voľby --remove-home, --remove-all-files a --backup features,
    musíte nainštalovať balík „perl-modules“. Ak tak chcete urobiť, spustite
    apt-get install perl-modules.

en: Internal error
sk: Vnútorná chyba

en: Is the information correct? [Y/n]
sk: Sú tieto informácie správne? [Á/n]

en: Looking for files to backup/remove ...
sk: Hľadajú sa súbory, ktoré treba zálohovať/odstrániť...

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).
sk: Nie je dostupný žiadny GID v rozsahu %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).
sk: Nie je dostupný žiadny GID v rozsahu %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
sk: Nie je dostupný žiadny UID v rozsahu %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
sk: Nie je dostupný žiadny UID v rozsahu %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
sk: Nie je dostupný žiadny UID/GID pár v rozsahu %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
sk: Nie je dostupný žiadny UID/GID pár v rozsahu %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: No options allowed after names.
sk: Po mene nie sú povolené žiadne voľby.

en: Not backing up/removing `%s', it is a mount point.
sk: Nezálohuje/neodstraňuje sa „%s“, je to bod pripojenia.

en: Not backing up/removing `%s', it matches %s.
sk: Nezálohuje/neodstraňuje sa „%s“, zodpovedá %s.

en: Not creating home directory `%s'.
sk: Nevytvára sa domovský adresár „%s“.

en: Only one or two names allowed.
sk: Sú povolené iba jedno alebo dve mená.

en: Only root may add a user or group to the system.
sk: Iba root môže pridať používateľa alebo skupinu do systému.

en: Only root may remove a user or group from the system.
sk: Iba root môže odstrániť používateľa alebo skupinu zo systému.

en: Permission denied
sk: Oprávnenie zamietnuté

en: Removes users and groups from the system.
sk: Odstraňuje používateľov a skupiny zo systému.

en: Removing crontab ...
sk: Odstraňuje sa crontab...

en: Removing directory `%s' ...
sk: Odstraňuje sa adresár „%s“...

en: Removing files ...
sk: Odstraňujú sa súbory...

en: Removing group `%s' ...
sk: Odstraňuje sa skupina „%s“...

en: Removing user `%s' ...
sk: Odstraňuje sa používateľ „%s“...

en: Removing user `%s' from group `%s' ...
sk: Odstraňuje sa používateľ „%s“ zo skupiny „%s“...

en: Selecting GID from range %d to %d ...
sk: Vyberá sa GID z rozsahu %d až %d...

en: Selecting UID from range %d to %d ...
sk: Vyberá sa UID z rozsahu %d až %d...

en: Setting quota for user `%s' to values of user `%s' ...
sk: Nastavuje sa kvóta používateľa „%s“ na hodnoty používateľa „%s“...

en: Specify only one name in this mode.
sk: V tomto režime uveďte iba jedno meno.

en: Stopped: %s
sk: Zastavené: %s

en: Stopping now without having performed any action
sk: Ukončenie bez vykonania operácie

en: The --group, --ingroup, and --gid options are mutually exclusive.
sk: Voľby --group, --ingroup a --gid sa vzájomne vylučujú.

en: The GID %d does not exist.
sk: GID %d neexistuje.

en: The GID %d is already in use.
sk: GID %d sa už používa.

en: The GID `%s' is already in use.
sk: GID „%s“ sa už používa.

en: The UID %d is already in use.
sk: UID %d sa už používa.

en: The group `%s' already exists and is not a system group. Exiting.
sk: Skupina „%s“ už existuje a nie je systémová skupina. Koniec.

en: The group `%s' already exists as a system group. Exiting.
sk: Skupina „%s“ už existuje ako systémová skupina. Koniec.

en: The group `%s' already exists, but has a different GID. Exiting.
sk: Skupina „%s“ už existuje, ale má odlišný GID. Koniec.

en: The group `%s' already exists.
sk: Skupina „%s“ už existuje.

en: The group `%s' does not exist.
sk: Skupina „%s“ neexistuje.

en: The group `%s' is not a system group. Exiting.
sk: Skupina „%s“ nie je systémová skupina. Koniec.

en: The group `%s' is not empty!
sk: Skupina „%s“ nie je prázdna!

en: The group `%s' was not created.
sk: Skupina „%s“ nebola vytvorená.

en: The home dir must be an absolute path.
sk: Domovský adresár musí byť absolútna cesta.

en: The home directory `%s' already exists.  Not copying from `%s'.
sk: Domovský adresár „%s“ už existuje. Nekopíruje sa z „%s“.

en: The system user `%s' already exists. Exiting.
sk: Systémový používateľ „%s“ už existuje. Koniec.

en: The user `%s' already exists with a different UID. Exiting.
sk: Používateľ „%s“ už existuje s odlišným UID. Koniec.

en: The user `%s' already exists, and is not a system user.
sk: Používateľ „%s“ už existuje a nie je systémový používateľ.

en: The user `%s' already exists.
sk: Používateľ „%s“ už existuje.

en: The user `%s' already exists. Exiting.
sk: Používateľ „%s“ už existuje. Koniec.

en: The user `%s' does not exist, but --system was given. Exiting.
sk: Používateľ „%s“ neexistuje, ale bola uvedená voľba --system. Koniec.

en: The user `%s' does not exist.
sk: Používateľ „%s“ neexistuje.

en: The user `%s' is already a member of `%s'.
sk: Používateľ „%s“ už je členom „%s“ .

en: The user `%s' is not a member of group `%s'.
sk: Používateľ „%s“  nie je členom skupiny „%s“.

en: The user `%s' is not a system user. Exiting.
sk: Používateľ „%s“ nie je systémový používateľ. Koniec.

en: The user `%s' was not created.
sk: Používateľ „%s“ nebol vytvorený.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at
    your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU
    General Public License, /usr/share/common-licenses/GPL, for more details.
sk: Tento program je slobodný softvér; môžete ho šíriť a/alebo meniť
    za podmienok GNU General Public License (GNU GPL), ktorú publikovala
    Free Software Foundation; buď verzie 2 alebo (podľa vašej voľby)
    ktorejkoľvek novšej verzie.
    
    Tento program je šírený v nádeji, že bude užitočný, avšak BEZ AKEJKOĽVEK
    ZÁRUKY; neposkytujú sa ani implicitné záruky PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI
    NA URČITÝ ÚČEL. Ďalšie podrobnosti hľadajte GNU General Public License.

en: Try again? [y/N]
sk: Skúsiť znova? [á/N]

en: Unknown variable `%s' at `%s', line %d.
sk: Neznáma premenná „%s“ v „%s“, riadok %d.

en: Usually this is never required as it may render the whole system unusable
sk: To zvyčajne nie je nikdy potrebné, pretože to môže spôsobiť nefunkčnosť celého systému

en: WARNING: You are just about to delete the root account (uid 0)
sk: UPOZORNENIE: Chystáte sa mazať účet root (uid 0)

en: Warning: The home dir %s you specified already exists.
sk: Upozornenie: Domovský adresár %s, ktorý ste uviedli, už existuje.

en: Warning: The home dir %s you specified can't be accessed: %s
sk: Upozornenie: Do domovského adresára %s, ktorý ste uviedli, nie je možné pristupovať: %s.

en: Warning: The home directory `%s' does not belong to the user you are currently creating.
sk: Upozornenie: Domovský adresár „%s“ nepatrí používateľovi, ktorého práve vytvárate.

en: Warning: group `%s' has no more members.
sk: Upozornenie: Skupina „%s“ už nemá ďalších členov.

en: You may not remove the user from their primary group.
sk: Nemožete odstrániť používateľa z jeho primárnej skupiny.

en: `%s' does not exist. Using defaults.
sk: „%s“ neexistuje. Používam štandardné.

en: `%s' exited from signal %d. Exiting.
sk: „%s“ skončil na signál %d. Koniec.

en: `%s' returned error code %d. Exiting.
sk: „%s“ vrátil chybový kód %d. Koniec.

en: `%s' still has `%s' as their primary group!
sk: „%s“ stále má „%s“ ako primárnu skupinu!

en: adduser [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--firstuid ID] [--lastuid ID] [--gecos GECOS] [--ingroup GROUP | --gid ID]
    [--disabled-password] [--disabled-login] USER
       Add a normal user
    
    adduser --system [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--gecos GECOS] [--group | --ingroup GROUP | --gid ID] [--disabled-password]
    [--disabled-login] USER
       Add a system user
    
    adduser --group [--gid ID] GROUP
    addgroup [--gid ID] GROUP
       Add a user group
    
    addgroup --system [--gid ID] GROUP
       Add a system group
    
    adduser USER GROUP
       Add an existing user to an existing group
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --force-badname   allow usernames which do not match the
                        NAME_REGEX configuration variable
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
sk: adduser [--home ADR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--firstuid ID] [--lastuid ID] [--gecos GECOS] [--ingroup SKUPINA | --gid ID]
    [--disabled-password] [--disabled-login] POUŽÍVATEĽ
       Pridať bežného používateľa
    
    adduser --system [--home ADR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--gecos GECOS] [--group | --ingroup SKUPINA | --gid ID] [--disabled-password]
    [--disabled-login] POUŽÍVATEĽ
       Pridať systémového používateľa
    
    adduser --group [--gid ID] SKUPINA
    addgroup [--gid ID] SKUPINA
       Pridať používateľskú skupinu
    
    addgroup --system [--gid ID] SKUPINA
       Pridať systémovú skupinu
    
    adduser POUŽÍVATEĽ SKUPINA
       Pridať existujúceho používateľa do existujúcej skupiny
    
    všeobecné voľby:
      --quiet | -q      neposielať informácie o pribehu na štand. výstup
      --force-badname   povoliť používateľské mená, ktoré
                        nezodpovedajú konfiguračnej premennej NAME_REGEX
      --help | -h       informácie o použití
      --version | -v    verzia a autorské práva
      --conf | -c SÚBOR použiť SÚBOR ako konfiguračný súbor

en: adduser version %s
sk: adduser verzia %s

en: deluser USER
      remove a normal user from the system
      example: deluser mike
    
      --remove-home             remove the users home directory and mail spool
      --remove-all-files        remove all files owned by user
      --backup                  backup files before removing.
      --backup-to <DIR>         target directory for the backups.
                                Default is the current directory.
      --system                  only remove if system user
    
    delgroup GROUP
    deluser --group GROUP
      remove a group from the system
      example: deluser --group students
    
      --system                  only remove if system group
      --only-if-empty           only remove if no members left
    
    deluser USER GROUP
      remove the user from a group
      example: deluser mike students
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
sk: deluser POUŽÍVATEĽ
      odstrániť obyčajného používateľa zo systému
      príklad: deluser mike
    
      --remove-home             odstrániť domovský a poštový adresár používateľa
      --remove-all-files        odstrániť všetky súbory, ktoré používateľ vlastní
      --backup                  zálohovať súbory pred odstránením.
      --backup-to <DIR>         cieľový adresár pre zálohy.
                                Štandardne aktuálny adresár.
      --system                  odstrániť iba ak je to systémový používateľ
    
    delgroup SKUPINA
    deluser --group SKUPINA
      odstrániť skupinu zo systému
      príklad: deluser --group students
    
      --system                  odstrániť iba ak je skupina systémová
      --only-if-empty           odstrániť iba ak neobsahuje používateľov
    
    deluser POUŽÍVATEĽ SKUPINA
      odstrániť používateľa zo skupiny
      príklad: deluser mike students
    
    všeobecné voľby:
      --quiet | -q      neposielať informácie o pribehu na štand. výstup
      --help | -h       informácie o použití
      --version | -v    verzia a autorské práva
      --conf | -c SÚBOR použiť SÚBOR ako konfiguračný súbor

en: deluser is based on adduser by Guy Maor <maor@debian.org>, Ian Murdock
    <imurdock@gnu.ai.mit.edu> and Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
sk: deluser je založený na adduser, ktorý napísali Guy Maor <maor@debian.org>,
    Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu> a
    Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: deluser version %s
sk: deluser verzia %s

en: fork for `find' failed: %s
sk: fork príkazu „find“ zlyhal: %s

en: fork for `mount' to parse mount points failed: %s
sk: nepodarilo sa nájsť „mount“, ktorý je potrebný na čítanie
    bodov pripojenia: %s

en: getgrnam `%s' failed. This shouldn't happen.
sk: getgrnam „%s“ zlyhalo. Toto by sa nemalo stať.

en: invalid argument to option
sk: neplatný argument voľby

en: invalid combination of options
sk: neplatná kombinácia volieb

en: passwd file busy, try again
sk: súbor passwd sa používa, skúste znova

en: pipe of command `mount' could not be closed: %s
sk: rúru príkazu „mount“ nebolo možné zatvoriť: %s

en: unexpected failure, nothing done
sk: neočakávané zlyhanie, nerobím nič

en: unexpected failure, passwd file missing
sk: neočakávané zlyhanie, chýba súbor passwd
