make-3.99.93 - en to nl translation catalogue (432 entries)

en: 
    # %u 'vpath' search paths.
nl: 
    # %u 'vpath'-zoekpaden.

en: 
    # %u implicit rules, %u
nl: 
    # %u impliciete regels, %u

en: 
    # %u pattern-specific variable values
nl: 
    # %u patroonspecifieke variabelewaarden

en: 
    # Directories
nl: 
    # Mappen

en: 
    # Files
nl: 
    # Bestanden

en: 
    # Finished Make data base on %s
nl: 
    # Make-gegevensbank voltooid op %s

en: 
    # General ('VPATH' variable) search path:
    #
nl: 
    # Algemeen zoekpad ('VPATH'-variabele):
    #

en: 
    # Implicit Rules
nl: 
    # Impliciete regels

en: 
    # Make data base, printed on %s
nl: 
    # Make-gegevensbank, weergegeven op %s

en: 
    # No general ('VPATH' variable) search path.
nl: 
    # Geen algemeen zoekpad ('VPATH'-variabele).

en: 
    # No implicit rules.
nl: 
    # Geen impliciete regels.

en: 
    # No pattern-specific variable values.
nl: 
    # Geen patroonspecifieke variabelewaarden

en: 
    # Pattern-specific Variable Values
nl: 
    # Patroonspecifieke variabelewaarden

en: 
    # VPATH Search Paths
nl: 
    # VPATH-zoekpaden

en: 
    # Variables
nl: 
    # Variabelen

en: 
    # files hash-table stats:
    #
nl: 
    # hashtabel-statistieken van bestanden:
    #

en: 
    %s No strcache buffers
nl: 
    %s Geen 'strcache'-buffers

en: 
    %s strcache buffers: %lu (%lu) / strings = %lu / storage = %lu B / avg = %lu B
nl: 
    %s 'strcache'-buffers: %lu (%lu) / strings = %lu / opslag = %lu B / gemiddeld = %lu B

en: 
    %s strcache performance: lookups = %lu / hit rate = %lu%%
nl: 
    %s 'strcache'-prestatie: lookups = %lu / treffersverhouding = %lu%%

en: 
    Counted %d args in failed launch
nl: 
    %d argumenten geteld bij mislukte start

en: 
    This program built for %s
nl: 
    Dit programma is gecompileerd voor %s.

en: 
    This program built for %s (%s)
nl: 
    Dit programma is gecompileerd voor %s (%s).

en: 
    Unhandled exception filter called from program %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p
nl: 
    Filter voor onbehandelde uitzondering is aangeroepen vanuit programma %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p

en:   --debug[=FLAGS]             Print various types of debugging information.
nl:   --debug[=VLAGGEN]            verschillende soorten debuginformatie weergeven

en:   --eval=STRING               Evaluate STRING as a makefile statement.
nl:   --eval=TEKST                 deze TEKST als Makefile-statement evalueren

en:   --no-print-directory        Turn off -w, even if it was turned on implicitly.
nl:   --no-print-directory         optie '-w' uitzetten, ook als deze impliciet
                                   was aangezet

en:   --trace                     Print tracing information.
nl:   --trace                      tracing-informatie weergeven

en:   --warn-undefined-variables  Warn when an undefined variable is referenced.
nl:   --warn-undefined-variables   waarschuwen als naar een ongedefinieerde
                                   variabele wordt verwezen

en:   -B, --always-make           Unconditionally make all targets.
nl:   -B, --always-make            onvoorwaardelijk alle doelen maken

en:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Change to DIRECTORY before doing anything.
nl:   -C MAP, --directory=MAP      naar deze map gaan alvorens iets te doen

en:   -I DIRECTORY, --include-dir=DIRECTORY
                                  Search DIRECTORY for included makefiles.
nl:   -I MAP, --include-dir=MAP    deze map doorzoeken naar ingesloten Makefiles

en:   -L, --check-symlink-times   Use the latest mtime between symlinks and target.
nl:   -L, --check-symlink-times    van een symbolische koppeling en zijn doel
                                   de laatste wijzigingstijd gebruiken

en:   -O[TYPE], --output-sync[=TYPE]
                                  Synchronize output of parallel jobs by TYPE.
nl:   -O[TYPE], --output-sync[=TYPE]
                                   uitvoer van parallelle taken synchroniseren op TYPE

en:   -R, --no-builtin-variables  Disable the built-in variable settings.
nl:   -R, --no-builtin-variables   ingebouwde instellingen van variabelen uitzetten

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
nl:   -S, --no-keep-going, --stop  optie '-k' uitzetten

en:   -W FILE, --what-if=FILE, --new-file=FILE, --assume-new=FILE
                                  Consider FILE to be infinitely new.
nl:   -W BESTAND, --what-if=BESTAND, --new-file=BESTAND, --assume-new=BESTAND
                                   BESTAND als oneindig nieuw beschouwen

en:   -b, -m                      Ignored for compatibility.
nl:   -b, -m                       (genegeerd, maar herkend wegens compatibiliteit)

en:   -d                          Print lots of debugging information.
nl:   -d                           veel informatie weergeven voor het debuggen

en:   -e, --environment-overrides
                                  Environment variables override makefiles.
nl:   -e, --environment-overrides  omgevingsvariabelen gaan boven Makefiles

en:   -f FILE, --file=FILE, --makefile=FILE
                                  Read FILE as a makefile.
nl:   -f BESTAND, --file=BESTAND, --makefile=BESTAND
                                   het gegeven bestand als Makefile gebruiken

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
nl:   -h, --help                   deze hulptekst tonen en stoppen

en:   -i, --ignore-errors         Ignore errors from recipes.
nl:   -i, --ignore-errors          alle fouten in recepten negeren

en:   -j [N], --jobs[=N]          Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg.
nl:   -j [N], --jobs[=N]           het uitvoeren van N taken tegelijk toestaan;
                                   zonder N is het aantal onbeperkt

en:   -k, --keep-going            Keep going when some targets can't be made.
nl:   -k, --keep-going             doorgaan als een doel niet gemaakt kan worden

en:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Don't start multiple jobs unless load is below N.
nl:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                   alleen extra taken starten als de
                                   systeembelasting lager is dan N

en:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Don't actually run any recipe; just print them.
nl:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                   recepten niet uitvoeren, alleen weergeven

en:   -o FILE, --old-file=FILE, --assume-old=FILE
                                  Consider FILE to be very old and don't remake it.
nl:   -o BESTAND, --old-file=BESTAND, --assume-old=BESTAND
                                   BESTAND als oud beschouwen, niet opnieuw maken

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
nl:   -p, --print-data-base        interne gegevensbank van 'make' weergeven

en:   -q, --question              Run no recipe; exit status says if up to date.
nl:   -q, --question               geen recepten uitvoeren; de afsluitwaarde
                                   geeft aan of alles bijgewerkt is

en:   -r, --no-builtin-rules      Disable the built-in implicit rules.
nl:   -r, --no-builtin-rules       ingebouwde impliciete regels uitzetten

en:   -s, --silent, --quiet       Don't echo recipes.
nl:   -s, --silent, --quiet        recepten niet weergeven

en:   -t, --touch                 Touch targets instead of remaking them.
nl:   -t, --touch                  doelen aanraken in plaats van opnieuw maken

en:   -v, --version               Print the version number of make and exit.
nl:   -v, --version                programmaversie tonen en stoppen

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
nl:   -w, --print-directory        de huidige map weergeven

en:   Date %s
nl:   Datum %s

en:   Ignoring VPATH name '%s'.
nl:   VPATH-naam '%s' wordt genegeerd.

en:   uid = %d, gid = %d, mode = 0%o.
nl:   uid = %d, gid = %d, modus = 0%o.

en:  (built-in):
nl:  (ingebouwd):

en:  (core dumped)
nl:  (geheugendump gemaakt)

en:  (did you mean TAB instead of 8 spaces?)
nl:  (bedoelde u TAB in plaats van 8 spaties?)

en:  (don't care)
nl:  (maakt niet uit)

en:  (from '%s', line %lu)
nl:  (uit '%s', regel %lu)

en:  (from '%s', line %lu):
nl:  (uit '%s', regel %lu):

en:  (ignored)
nl:  (genegeerd)

en:  (name might be truncated)
nl:  (naam kan afgekapt zijn)

en:  (no default goal)
nl:  (geen standaarddoel)

en:  (no ~ expansion)
nl:  (geen expansie van ~)

en:  (remote)
nl:  (ginds)

en:  (search path)
nl:  (zoekpad)

en:  files,
nl:  bestanden,

en:  impossibilities
nl:  onmogelijkheden

en:  impossibilities in %lu directories.
nl:  onmogelijkheden in %lu mappen.

en:  so far.
nl:  tot nu toe.

en: #  A default, MAKEFILES, or -include/sinclude makefile.
nl: #  Een standaard Makefile, of eentje via MAKEFILES of '-include/sinclude'.

en: #  Also makes:
nl: #  Maakt ook:

en: #  Builtin rule
nl: #  Ingebouwde regel

en: #  Command line target.
nl: #  Doel afkomstig van opdrachtregel.

en: #  Dependencies recipe running (THIS IS A BUG).
nl: #  Nog lopende receptafhankelijkheden (DIT IS EEN PROGRAMMAFOUT).

en: #  Failed to be updated.
nl: #  Bijwerken is mislukt.

en: #  File does not exist.
nl: #  Bestand bestaat niet.

en: #  File has been updated.
nl: #  Bestand is bijgewerkt.

en: #  File has not been updated.
nl: #  Bestand is niet bijgewerkt.

en: #  File is an intermediate prerequisite.
nl: #  Bestand is een tussentijds vereiste.

en: #  File is very old.
nl: #  Bestand is erg oud.

en: #  Implicit rule search has been done.
nl: #  Impliciete regel-zoekopdracht is uitgevoerd.

en: #  Implicit rule search has not been done.
nl: #  Impliciete regel-zoekopdracht is niet uitgevoerd.

en: #  Implicit/static pattern stem: '%s'
nl: #  Impliciete/statische patroonstam: '%s'

en: #  Invalid value in 'command_state' member!
nl: #  Ongeldige waarde in 'command_state'-onderdeel!

en: #  Last modified %s
nl: #  Laatst gewijzigd %s

en: #  Modification time never checked.
nl: #  Wijzigingstijd is nooit gecontroleerd.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
nl: #  Moet worden bijgewerkt ('-q' is ingesteld).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
nl: #  Nepdoel (vereiste van .PHONY).

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
nl: #  Waardevol bestand (vereiste van .PRECIOUS).

en: #  Recipe currently running (THIS IS A BUG).
nl: #  Nog lopend recept (DIT IS EEN PROGRAMMAFOUT).

en: #  Successfully updated.
nl: #  Met succes bijgewerkt.

en: #  recipe to execute
nl: #  uit te voeren recept

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
nl: # %s (apparaat %d, inode [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
nl: # %s (apparaat %d, inode [%d,%d,%d]): kan niet worden geopend.

en: # %s (device %ld, inode %ld):
nl: # %s (apparaat %ld, inode %ld):

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
nl: # %s (apparaat %ld, inode %ld): kan niet worden geopend.

en: # %s (key %s, mtime %d):
nl: # %s (sleutel %s, wijzigingstijd %d):

en: # %s (key %s, mtime %d): could not be opened.
nl: # %s (sleutel %s, wijzigingstijd %d): kan niet worden geopend.

en: # %s: could not be stat'd.
nl: # kan status van %s niet opvragen.

en: # No 'vpath' search paths.
nl: # Geen 'vpath'-zoekpaden.

en: # Not a target:
nl: # Is geen doel:

en: # hash-table stats:
    #
nl: # hashtabel-statistieken van bestanden:
    #

en: # variable set hash-table stats:
nl: # Statistieken van hashtabel van variabelenverzameling:

en: $SHELL changed (was '%s', now '%s')
nl: $SHELL is gewijzigd (was '%s', is nu '%s')

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
nl: %s (regel %d) Onjuiste shell-context (!unixy && !batch_mode_shell)

en: %s current buf: size = %hu B / used = %hu B / count = %hu / avg = %hu B
nl: %s huidig buffer: grootte = %hu B / gebruikt = %hu B / aantal = %hu / gemiddeld = %hu B

en: %s is suspending for 30 seconds...
nl: %s slaapt gedurende 30 seconden...

en: %s other free: total = %lu B / max = %lu B / min = %lu B / avg = %hu B
nl: %s andere vrij: totaal = %lu B / max = %lu B / min = %lu B / gemiddeld = %hu B

en: %s other used: total = %lu B / count = %lu / avg = %lu B
nl: %s andere gebruikte: totaal = %lu B / aantal = %lu / gemiddeld = %lu B

en: %s: Command not found
nl: %s: Opdracht niet gevonden

en: %s: Entering an unknown directory
nl: %s: Een onbekende map wordt binnengegaan

en: %s: Entering directory '%s'
nl: %s: Map '%s' wordt binnengegaan

en: %s: Field '%s' not cached: %s
nl: %s: Veld '%s' is niet gecached: %s

en: %s: Interrupt/Exception caught (code = 0x%lx, addr = 0x%p)
nl: %s: Onderbreking/uitzondering gekregen (code = 0x%lx, adres = 0x%p)

en: %s: Leaving an unknown directory
nl: %s: Een onbekende map wordt verlaten

en: %s: Leaving directory '%s'
nl: %s: Map '%s' wordt verlaten

en: %s: Shell program not found
nl: %s: Shell-programma niet gevonden

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
nl: %s: Tijdsstempel ligt buiten bereik; wordt vervangen door %s

en: %s: failed to load
nl: %s: laden is mislukt

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option '%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s' is niet eenduidig

en: %s: option '%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s' vereist een argument

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '--%s' staat geen argument toe

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '-W %s' staat geen argument toe

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie '-W %s' is niet eenduidig

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: recipe for target '%s' failed
nl: %s: recept voor doel '%s' is mislukt

en: %s: target '%s' does not exist
nl: %s: doel '%s' bestaat niet

en: %s: unrecognized option '%c%s'
nl: %s: onbekende optie '%c%s'

en: %s: unrecognized option '--%s'
nl: %s: onbekende optie '--%s'

en: %s: update target '%s' due to: %s
nl: %s: bijwerken van doel '%s' vanwege: %s

en: %s: user %lu (real %lu), group %lu (real %lu)
nl: %s: gebruiker %lu (echt %lu), groep %lu (echt %lu)

en: %sBuilt for %s
nl: %sDit programma is gecompileerd voor %s.

en: %sBuilt for %s (%s)
nl: %sDit programma is gecompileerd voor %s (%s).

en: %sLicense GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sThis is free software: you are free to change and redistribute it.
    %sThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
nl: %sLicentie GPLv3+: GNU GPL versie 3 of nieuwer <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sDit is vrije software: u mag het vrijelijk wijzigen en verder verspreiden.
    %sEr is GEEN GARANTIE, voor zover de wet dit toestaat.

en: %sNo rule to make target '%s'%s
nl: %sEr is geen regel om doel '%s' te maken%s

en: %sNo rule to make target '%s', needed by '%s'%s
nl: %sEr is geen regel om doel '%s' te maken, nodig voor '%s'%s

en: %s[%s] Error %d%s
nl: %s[%s] Fout %d%s

en: %s[%s] Error 0x%x%s
nl: %s[%s] Fout 0x%x%s

en: %s[%u]: Entering an unknown directory
nl: %s[%u]: Een onbekende map wordt binnengegaan

en: %s[%u]: Entering directory '%s'
nl: %s[%u]: Map '%s' wordt binnengegaan

en: %s[%u]: Leaving an unknown directory
nl: %s[%u]: Een onbekende map wordt verlaten

en: %s[%u]: Leaving directory '%s'
nl: %s[%u]: Map '%s' wordt verlaten

en: '%s' is up to date.
nl: '%s' is up-to-date.

en: 'override' directive
nl: 'override'-opdracht

en: *** Archive member '%s' may be bogus; not deleted
nl: *** Archiefonderdeel '%s' kan onecht zijn; niet verwijderd

en: *** Break.
nl: *** Afgebroken.

en: *** Deleting file '%s'
nl: *** Verwijderen van bestand '%s'

en: *** Deleting intermediate file '%s'
nl: *** Verwijderen van tussentijds bestand '%s'

en: *** Waiting for unfinished jobs....
nl: *** Wachten op onvoltooide taken...

en: *** Warning: .LOW_RESOLUTION_TIME file '%s' has a high resolution time stamp
nl: *** Waarschuwing: .LOW_RESOLUTION_TIME-bestand '%s' heeft een hoge-resolutie tijdsstempel

en: *** [%s] Archive member '%s' may be bogus; not deleted
nl: *** [%s] Archiefonderdeel '%s' kan onecht zijn; niet verwijderd

en: *** [%s] Deleting file '%s'
nl: *** [%s] Verwijderen van bestand '%s'

en: -O[TYPE] (--output-sync[=TYPE]) is not configured for this build.
nl: Optie '-O[TYPE]' (--output-sync[=TYPE]) is niet meegecompileerd in dit programma.

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
nl: -waarschuwing: mogelijk dient u CTRL-Y-afhandeling opnieuw aan te zetten vanuit DCL.

en: .  Stop.
nl: .  Gestopt.

en: .DEFAULT_GOAL contains more than one target
nl: .DEFAULT_GOAL bevat meer dan één doel

en: .LIBPATTERNS element '%s' is not a pattern
nl: .LIBPATTERNS-element '%s' is geen patroon

en: ; using VPATH name '%s'
nl: ; VPATH-naam '%s' wordt gebruikt

en: <builtin>
nl: <ingebouwd>

en: Aborted
nl: Afgebroken

en: Access violation: read operation at address 0x%p
nl: Toegangsrechtenovertreding: leesopdracht op adres 0x%p

en: Access violation: write operation at address 0x%p
nl: Toegangsrechtenovertreding: schrijfopdracht op adres 0x%p

en: Alarm clock
nl: Wekker

en: Append %.*s and cleanup
nl: Toevoegen van %.*s en opschoning

en: Append output to %s
nl: Uitvoer wordt toegevoegd aan %s

en: Avoiding implicit rule recursion.
nl: Impliciete regelrecursie wordt ontweken.

en: BUG: num_pattern_rules is wrong!  %u != %u
nl: PROGRAMMAFOUT: num_pattern_rules() is verkeerd!  %u != %u

en: BUILTIN CD %s
nl: INGEBOUWDE CD %s

en: BUILTIN RM %s
nl: INGEBOUWDE RM %s

en: BUILTIN [%s][%s]
nl: INGEBOUWD [%s][%s]

en: Bad system call
nl: Onjuiste systeemaanroep

en: Batch file contents:
    	@echo off
nl: Inhoud van batch-bestand:
    	@echo off

en: Batch file contents:%s
    	%s
nl: Inhoud van batch-bestand:%s
    	%s

en: Broken pipe
nl: Gebroken pijp

en: Bus error
nl: Busfout

en: CPU time limit exceeded
nl: Limiet op processortijd is overschreden

en: Cannot create a temporary file
nl: Kan geen tijdelijk bestand aanmaken

en: Child access
nl: Dochterprocestoegang

en: Child exited
nl: Dochterproces is afgesloten

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
nl: Circulaire afhankelijkheid %s <- %s is verworpen.

en: Cleaning up temp batch file %s
nl: Opschonen van tijdelijk batch-bestand %s

en: Cleaning up temp batch file %s failed (%d)
nl: Opschonen van tijdelijk batch-bestand %s is mislukt (%d)

en: Cleaning up temporary batch file %s
nl: Opschonen van tijdelijk batch-bestand %s

en: Collisions=%ld/%ld=%.0f%%
nl: Botsingen=%ld/%ld=%.0f%%

en: Considering target file '%s'.
nl: Doelbestand '%s' wordt overwogen.

en: Continued
nl: Doorgegaan

en: Could not restore stderr
nl: Kan standaardfoutuitvoer niet herstellen

en: Could not restore stdin
nl: Kan standaardinvoer niet herstellen

en: Could not restore stdout
nl: Kan standaarduitvoer niet herstellen

en: Couldn't change back to original directory.
nl: Kan niet terugkeren naar oorspronkelijke map.

en: CreatePipe() failed (e=%ld)
nl: CreatePipe() is mislukt (e=%ld)

en: Creating temporary batch file %s
nl: Maken van tijdelijk batch-bestand %s

en: Current time
nl: Huidige tijd

en: Customs won't export: %s
nl: Customs kan niet exporteren: %s

en: Danger signal
nl: Gevaarsignaal

en: EMT trap
nl: EMT-instructie

en: Empty symbol name for load: %s
nl: Lege symboolnaam om te laden: %s

en: Error spawning, %d
nl: Fout bij proces-start, %d

en: Error, empty command
nl: Fout: lege opdracht

en: Executing %s instead
nl: In plaats daarvan wordt %s uitgevoerd

en: Failed to load symbol %s from %s: %s
nl: Laden van symbool %s uit %s is mislukt: %s

en: Failed to open global symbol table: %s
nl: Openen van globale symbolentabel is mislukt: %s

en: Failed to remake makefile '%s'.
nl: Opnieuw maken van Makefile '%s' is mislukt.

en: Failed to remake target file '%s'.
nl: Opnieuw maken van doelbestand '%s' is mislukt.

en: File '%s' does not exist.
nl: Bestand '%s' bestaat niet.

en: File '%s' was considered already.
nl: Bestand '%s' was al overwogen.

en: File size limit exceeded
nl: Limiet op bestandsgrootte is overschreden

en: Finished prerequisites of target file '%s'.
nl: Vereisten van doelbestand '%s' zijn voltooid.

en: Finished updating file '%s'.
nl: Bijwerken van bestand '%s' is voltooid.

en: Floating point co-processor not available
nl: Drijvendekomma-coprocessor is niet beschikbaar

en: Floating point exception
nl: Drijvendekomma-berekeningsfout

en: Found an implicit rule for '%s'.
nl: Impliciete regel voor '%s' gevonden.

en: Found prerequisite '%s' as VPATH '%s'
nl: Vereiste '%s' gevonden als VPATH '%s'.

en: Function name too long: %s
nl: Functienaam is te lang: %s

en: Giving up on target file '%s'.
nl: Pogingen voor doelbestand '%s' worden gestaakt.

en: Hangup
nl: Opgehangen

en: I/O possible
nl: In-/uitvoer is mogelijk

en: IOT trap
nl: IOT-instructie

en: Illegal Instruction
nl: Ongeldige instructie

en: Included makefile '%s' was not found.
nl: Ingesloten Makefile '%s' is niet gevonden.

en: Information request
nl: Verzoek om informatie

en: Initialized access
nl: Toegang geïnitialiseerd

en: Interrupt
nl: Onderbroken

en: Invalid file operation: %s
nl: Ongeldige bestandsbewerking: %s

en: Invalid maximum argument count (%d) for function %s
nl: Ongeldig maximumaantal argumenten (%d) voor functie '%s'

en: Invalid minimum argument count (%d) for function %s
nl: Ongeldig minimumaantal argumenten (%d) voor functie '%s'

en: Jobserver client (fds %d,%d)
nl: Taakservercliënt (bestandsdescriptor %d,%d)

en: Jobserver client (semaphore %s)
nl: Taakservercliënt (semafoor %s)

en: Jobserver slots limited to %d
nl: Taakserver-plaatsen zijn beperkt tot %d

en: Killed
nl: Geëlimineerd

en: Live child %p (%s) PID %s %s
nl: Levend dochterproces %p (%s) PID %s %s

en: Load=%ld/%ld=%.0f%%,
nl: Belasting=%ld/%ld=%.0f%%,

en: Loaded object %s is not declared to be GPL compatible
nl: Geladen object %s is niet gedeclareerd als GPL-compatibel

en: Loading symbol %s from %s
nl: Laden van symbool %s uit %s

en: Looking for a rule with intermediate file '%s'.
nl: Zoeken naar een regel met tussentijds bestand '%s'.

en: Looking for an implicit rule for '%s'.
nl: Zoeken naar impliciete regel voor '%s'.

en: Looking for archive-member implicit rule for '%s'.
nl: Zoeken naar archiefonderdeel-impliciete regel voor '%s'.

en: Make access
nl: Make-toegang

en: Makefile '%s' might loop; not remaking it.
nl: Makefile '%s' bevat mogelijk een lus; wordt niet opnieuw gemaakt.

en: Makefile '%s' was not found
nl: Makefile '%s' is niet gevonden.

en: Makefile from standard input specified twice.
nl: Makefile op standaardinvoer is dubbel opgegeven.

en: Making '%s' due to always-make flag.
nl: Maken van '%s' vanwege 'always-make'-vlag.

en: Malformed target-specific variable definition
nl: Onjuiste doelspecifieke variabele-definitie

en: Member '%s'%s: %ld bytes at %ld (%ld).
nl: Onderdeel '%s'%s: %ld bytes bij %ld (%ld).

en: Must remake target '%s'.
nl: Doel '%s' moet opnieuw gemaakt worden.

en: No
nl: Geen

en: No implicit rule found for '%s'.
nl: Geen impliciete regel voor '%s' gevonden.

en: No need to remake target '%s'
nl: Doel '%s' hoeft niet opnieuw gemaakt te worden

en: No recipe for '%s' and no prerequisites actually changed.
nl: Er is geen recept voor '%s', en geen van de vereisten is veranderd.

en: No targets
nl: Geen doelen

en: No targets specified and no makefile found
nl: Geen doelen opgegeven en geen Makefile gevonden

en: Nothing to be done for '%s'.
nl: Er hoeft niets gedaan te worden voor '%s'.

en: Obtained token for child %p (%s).
nl: Token verkregen voor dochterproces %p (%s).

en: Options:
nl: Opties:

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
nl: Parallelle taken (-j) worden op dit platform niet ondersteund.

en: Power failure
nl: Stroomstoring

en: Prerequisite '%s' is newer than target '%s'.
nl: Vereiste '%s' is nieuwer dan doel '%s'.

en: Prerequisite '%s' is older than target '%s'.
nl: Vereiste '%s' is ouder dan doel '%s'.

en: Prerequisite '%s' is order-only for target '%s'.
nl: Vereiste '%s' is alleen-ordenen voor doel '%s'.

en: Prerequisite '%s' of target '%s' does not exist.
nl: Vereiste '%s' van doel '%s' bestaat niet.

en: Profiling timer expired
nl: Timer voor profilering is afgelopen

en: Pruning file '%s'.
nl: Snoeien van bestand '%s'.

en: Putting child %p (%s) PID %s%s on the chain.
nl: Opname van dochterproces %p (%s) PID %s%s in de ketting.

en: Quit
nl: Afgesloten

en: Re-executing[%u]:
nl: Opnieuw uitvoeren[%u]:

en: Reading makefile '%s'
nl: Lezen van Makefile '%s'

en: Reading makefiles...
nl: Lezen van Makefiles...

en: Reaping losing child %p PID %s %s
nl: Beëindigen van verliezend dochterproces %p PID %s %s

en: Reaping winning child %p PID %s %s
nl: Beëindigen van winnend dochterproces %p PID %s %s

en: Recently tried and failed to update file '%s'.
nl: Bijwerken van bestand '%s' is recent geprobeerd en mislukt.

en: Recipe for '%s' will be ignored in favor of the one for '%s'.
nl: Recept voor '%s' zal worden genegeerd ten gunste van die voor '%s'.

en: Recipe for file '%s' was found by implicit rule search,
nl: Recept voor bestand '%s' werd gevonden via impliciet zoeken,

en: Recipe has too many lines (%ud)
nl: Recept bevat te veel regels (%ud)

en: Recipe of '%s' is being run.
nl: Recept van '%s' wordt nu uitgevoerd.

en: Recipe was specified for file '%s' at %s:%lu,
nl: Recept voor bestand '%s' is opgegeven in %s:%lu,

en: Recursive variable '%s' references itself (eventually)
nl: Recursieve variabele '%s' verwijst naar zichzelf (uiteindelijk)

en: Redirected error to %s
nl: Foutuitvoer wordt omgeleid naar %s

en: Redirected input from %s
nl: Invoer wordt omgeleid van %s

en: Redirected output to %s
nl: Uitvoer wordt omgeleid naar %s

en: Rehash=%d,
nl: Herhash=%d,

en: Rejecting impossible implicit prerequisite '%s'.
nl: Onmogelijke impliciete vereiste '%s' wordt verworpen.

en: Rejecting impossible rule prerequisite '%s'.
nl: Onmogelijke regelvereiste '%s' wordt verworpen.

en: Released token for child %p (%s).
nl: Token vrijgegeven voor dochterproces %p (%s).

en: Removing child %p PID %s%s from chain.
nl: Verwijderen van dochterproces %p PID %s%s uit de ketting.

en: Removing intermediate files...
nl: Verwijderen van tussentijdse bestanden...

en: Report bugs to <bug-make@gnu.org>
nl: Rapporteer programmafouten aan <bug-make@gnu.org>,
    meld gebreken in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Resetting to single job (-j1) mode.
nl: Opnieuw instellen op enkele-taakmodus (-j1).

en: Resource lost
nl: Hulpbron verloren

en: Segmentation fault
nl: Segmentatiefout

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile '%s'
nl: UTF-8 BOM in Makefile '%s' wordt overgeslagen

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile buffer
nl: UTF-8 BOM in Makefile-buffer wordt overgeslagen

en: Stem too long: '%.*s'.
nl: Stam is te lang: '%.*s'.

en: Still updating file '%s'.
nl: Bestand '%s' wordt nog bijgewerkt.

en: Stopped
nl: Gepauzeerd

en: Stopped (signal)
nl: Gepauzeerd (signaal)

en: Stopped (tty input)
nl: Gepauzeerd (terminalinvoer)

en: Stopped (tty output)
nl: Gepauzeerd (terminaluitvoer)

en: Successfully remade target file '%s'.
nl: Doelbestand '%s' is met succes opnieuw gemaakt.

en: Symbolic links not supported: disabling -L.
nl: Symbolische koppelingen worden niet ondersteund: '-L' wordt uitgeschakeld.

en: Target '%s' is double-colon and has no prerequisites.
nl: Doel '%s' is dubbeldubbelpunts en heeft geen vereisten.

en: Target '%s' not remade because of errors.
nl: Doel '%s' is niet opnieuw gemaakt vanwege fouten.

en: Target file '%s' needs to be remade under -q.
nl: Doelbestand '%s' moet opnieuw worden gemaakt onder '-q'.

en: Terminated
nl: Beëindigd

en: The 'load' operation is not supported on this platform.
nl: De 'load'-operatie wordt op dit platform niet ondersteund.

en: The prerequisites of '%s' are being made.
nl: De vereisten van '%s' worden nu gemaakt.

en: Trace/breakpoint trap
nl: Traceer/breekpunt-instructie

en: Trying implicit prerequisite '%s'.
nl: Proberen van impliciete vereiste '%s'.

en: Trying pattern rule with stem '%.*s'.
nl: Patroonregel wordt geprobeerd met stam '%.*s'.

en: Trying rule prerequisite '%s'.
nl: Proberen van regelvereiste '%s'.

en: Unknown builtin command '%s'
nl: Onbekende ingebouwde opdracht '%s'

en: Unknown error %d
nl: Onbekende fout %d

en: Updating goal targets....
nl: Bijwerken van doelen...

en: Updating makefiles....
nl: Bijwerken van Makefiles...

en: Urgent I/O condition
nl: Urgente in-/uitvoertoestand

en: Usage: %s [options] [target] ...
nl: Gebruik:  %s [OPTIES] [DOEL]...

en: User access
nl: Gebruikerstoegang

en: User defined signal 1
nl: Gebruikergedefinieerd signaal 1

en: User defined signal 2
nl: Gebruikergedefinieerd signaal 2

en: Using default commands for '%s'.
nl: Standaardopdrachten worden gebruikt voor '%s'.

en: Using default recipe for '%s'.
nl: Standaardrecept wordt gebruikt voor '%s'.

en: Virtual timer expired
nl: Virtuele timer is afgelopen

en: Warning: Empty redirection
nl: Waarschuwing: lege omleiding

en: Warning: File '%s' has modification time %s s in the future
nl: Waarschuwing: bestand '%s' heeft een wijzigingstijd %s seconden in de toekomst

en: Warning: File '%s' has modification time in the future
nl: Waarschuwing: bestand '%s' heeft een wijzigingstijd in de toekomst

en: Window changed
nl: Venster is veranderd

en: attempt to use unsupported feature: '%s'
nl: poging tot gebruik van niet-ondersteunde functie: '%s'

en: automatic
nl: automatisch

en: but '%s' is now considered the same file as '%s'.
nl: maar '%s' wordt nu als hetzelfde bestand beschouwd als '%s'.

en: can't allocate %lu bytes for hash table: memory exhausted
nl: kan %lu bytes voor hashtabel niet reserveren: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: can't rename double-colon '%s' to single-colon '%s'
nl: kan dubbeldubbelpunts '%s' niet hernoemen tot enkeldubbelpunts '%s'

en: can't rename single-colon '%s' to double-colon '%s'
nl: kan enkeldubbelpunts '%s' niet hernoemen tot dubbeldubbelpunts '%s'

en: cannot enforce load limit:
nl: kan belastingsgrens niet afdwingen:

en: cannot enforce load limits on this operating system
nl: kan belastingsgrenzen niet afdwingen op dit besturingssysteem

en: command line
nl: opdrachtregel

en: creating jobs pipe
nl: aanmaken van taken-pijp

en: creating jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
nl: aanmaken van taakserver-semafoor: (Fout %ld: %s)

en: default
nl: standaard

en: done sleep(30). Continuing.
nl: klaar met 30 seconden slapen.  Make gaat verder.

en: dup jobserver
nl: dubbele taakserver

en: empty string invalid as file name
nl: lege tekenreeks is ongeldig als bestandsnaam

en: empty variable name
nl: lege naam van variabele

en: environment
nl: omgeving

en: environment under -e
nl: omgeving onder -e

en: extraneous '%s'
nl: extra '%s'

en: extraneous text after '%s' directive
nl: extra tekst na '%s'-opdracht

en: extraneous text after 'define' directive
nl: extra tekst na 'define'-opdracht

en: extraneous text after 'endef' directive
nl: extra tekst na 'endef'-opdracht

en: find_and_set_shell() path search set default_shell = %s
nl: find_and_set_shell() stelt na doorzoeken van pad default_shell = %s in

en: find_and_set_shell() setting default_shell = %s
nl: find_and_set_shell() stelt default_shell = %s in

en: first argument to 'word' function must be greater than 0
nl: eerste argument van 'word'-functie moet groter zijn dan 0

en: fopen (temporary file)
nl: fopen (tijdelijk bestand)

en: fwrite (temporary file)
nl: fwrite (tijdelijk bestand)

en: guile: Evaluating '%s'
nl: guile: Evalueren van '%s'

en: guile: Expanding '%s'
nl: guile: Expanderen van '%s'

en: init jobserver pipe
nl: initialiseren van taakserver-pijp

en: insufficient number of arguments (%d) to function '%s'
nl: onvoldoende aantal argumenten (%d) voor functie '%s'

en: internal error: '%s' command_state
nl: *interne fout*: '%s' command_state

en: internal error: invalid --jobserver-fds string '%s'
nl: *interne fout*: ongeldige tekenreeks '%s' voor '--jobserver-fds'

en: internal error: multiple --jobserver-fds options
nl: *interne fout*: meerdere opties '--jobserver-fds'

en: internal error: multiple --sync-mutex options
nl: *interne fout*: meerdere opties '--sync-mutex'

en: internal error: unable to open jobserver semaphore '%s': (Error %ld: %s)
nl: *interne fout*: kan taakserver-semafoor '%s' niet openen: (Fout %ld: %s)

en: invalid syntax in conditional
nl: ongeldige syntaxis in voorwaardelijk deel

en: lbr$ini_control() failed with status = %d
nl: lbr$ini_control() is mislukt, afsluitwaarde = %d

en: lbr$set_module() failed to extract module info, status = %d
nl: uitpakken van module-info door lbr$set_module() is mislukt, afsluitwaarde= %d

en: make reaped child pid %s, still waiting for pid %s
nl: 'make' heeft dochterproces met PID %s verwerkt, maar wacht nog op PID %s

en: makefile
nl: Makefile

en: missing 'endef', unterminated 'define'
nl: ontbrekende 'endef', onafgemaakte 'define'

en: missing 'endif'
nl: ontbrekende 'endif'

en: missing rule before recipe
nl: ontbrekende regel vóór recept

en: missing separator%s
nl: ontbrekend scheidingsteken%s

en: missing target pattern
nl: ontbrekend doelpatroon

en: mixed implicit and normal rules
nl: gemengde impliciete en normale regels

en: mixed implicit and static pattern rules
nl: gemengde impliciete en statische patroonregels

en: multiple target patterns
nl: meerdere doelpatronen

en: no
nl: geen

en: no more file handles: could not duplicate stderr
nl: geen bestandshandvatten meer beschikbaar: kan standaardfoutuitvoer niet dupliceren

en: no more file handles: could not duplicate stdin
nl: geen bestandshandvatten meer beschikbaar: kan standaardinvoer niet dupliceren

en: no more file handles: could not duplicate stdout
nl: geen bestandshandvatten meer beschikbaar: kan standaarduitvoer niet dupliceren

en: non-numeric first argument to 'word' function
nl: niet-numeriek eerste argument van 'word'-functie

en: non-numeric first argument to 'wordlist' function
nl: niet-numeriek eerste argument van 'wordlist'-functie

en: non-numeric second argument to 'wordlist' function
nl: niet-numeriek tweede argument van 'wordlist'-functie

en: only one 'else' per conditional
nl: slechts één 'else' per voorwaardelijk deel

en: open: %s: %s
nl: open(): %s: %s

en: prerequisites cannot be defined in recipes
nl: vereisten kunnen niet in recepten gedefinieerd worden

en: process_easy() failed to launch process (e=%ld)
nl: process_easy() kan geen proces starten (e=%ld)

en: read jobs pipe
nl: lezen van taken-pijp

en: recipe commences before first target
nl: recept begint voor eerste doel

en: release jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
nl: vrijgeven van taakserver-semafoor: (Fout %ld: %s)

en: semaphore or child process wait: (Error %ld: %s)
nl: wachten op semafoor of dochterproces: (Fout %ld: %s)

en: spawnvpe: environment space might be exhausted
nl: spawnvpe: mogelijk geen omgevingsruimte meer beschikbaar

en: sys$search() failed with %d
nl: sys$search() is mislukt met afsluitwaarde %d

en: target '%s' doesn't match the target pattern
nl: doel '%s' komt niet overeen met doelpatroon

en: target '%s' given more than once in the same rule
nl: doel '%s' is meerdere keren gegeven in dezelfde regel

en: target file '%s' has both : and :: entries
nl: doelbestand '%s' heeft zowel ':'- als '::'-items

en: target pattern contains no '%%'
nl: doelpatroon bevat geen '%%'

en: the '%s%s' option requires a non-empty string argument
nl: de optie '%s%sc' vereist een niet-lege tekenreeks als argument

en: the '-%c' option requires a positive integer argument
nl: de optie '-%c' vereist een positief geheel getal als argument

en: touch archive member is not available on VMS
nl: het 'touchen' van een archiefonderdeel is niet mogelijk op VMS

en: touch: '%s' is not a valid archive
nl: touch: '%s' is geen geldig archief

en: touch: Archive '%s' does not exist
nl: touch: archief '%s' bestaat niet

en: touch: Bad return code from ar_member_touch on '%s'
nl: touch: ar_member_touch() van '%s' is mislukt

en: touch: Member '%s' does not exist in '%s'
nl: touch: onderdeel '%s' bestaat niet in '%s'

en: unable to open library '%s' to lookup member '%s'
nl: kan bibliotheek '%s' niet openen om onderdeel '%s' op te zoeken

en: unimplemented on this platform: function '%s'
nl: niet-geïmplementeerd op dit platform: functie '%s'

en: unknown debug level specification '%s'
nl: onbekende aanduiding '%s' voor debug-niveau

en: unknown output-sync type '%s'
nl: onbekend uitvoersynchronisatie-type: '%s'

en: unknown signal
nl: onbekend signaal

en: unlink (temporary file):
nl: verwijderen (van tijdelijk bestand):

en: unterminated call to function '%s': missing '%c'
nl: onafgemaakte aanroep van functie '%s': '%c' ontbreekt

en: unterminated variable reference
nl: onafgemaakte verwijzing naar variabele

en: virtual memory exhausted
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
nl: Waarschuwing:  Klokafwijking geconstateerd.  Het maken is mogelijk onvolledig gebeurd.

en: warning: -jN forced in submake: disabling jobserver mode.
nl: Waarschuwing: '-jN' is afgedwongen in een deelproces: taakserver-modus uitgezet.

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
nl: Waarschuwing: NUL-teken gezien; de rest van de regel wordt genegeerd

en: warning: ignoring old recipe for target '%s'
nl: Waarschuwing: oud recept voor doel '%s' wordt genegeerd

en: warning: jobserver unavailable: using -j1.  Add '+' to parent make rule.
nl: Waarschuwing: taakserver is onbeschikbaar: '-j1' wordt gebruikt.  Voeg '+' toe aan de ouderregel.

en: warning: overriding recipe for target '%s'
nl: Waarschuwing: er wordt voorbijgegaan aan recept voor doel '%s'

en: warning: undefined variable '%.*s'
nl: Waarschuwing: ongedefinieerde variabele '%.*s'

en: windows32_openpipe(): process_init_fd() failed
nl: windows32_openpipe(): process_init_fd() is mislukt

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(Err) failed (e=%ld)
nl: windows32_openpipe(): DuplicateHandle(Err) is mislukt (e=%ld)

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(In) failed (e=%ld)
nl: windows32_openpipe(): DuplicateHandle(In) is mislukt (e=%ld)

en: write error
nl: schrijffout

en: write error: %s
nl: schrijffout: %s

en: write jobserver
nl: schrijven naar taakserver

en: write: %s: %s
nl: write(): %s: %s
