xkeyboard-config - en to ka translation catalogue (381 entries)

en: 101/104 key Compatible
ka: 101/104 ღილაკიანი თავსებადი

en: 101/qwerty/comma/Dead keys
ka: pc101, qwerty, მძიმე, სპეც კლავიშები (dead keys)

en: 101/qwerty/comma/Eliminate dead keys
ka: pc101, qwerty, მძიმე, სპეც კლავიშების (dead keys) გარეშე

en: 101/qwerty/dot/Dead keys
ka: pc101, qwerty, წერტილი, სპეც კლავიშები (dead keys)

en: 101/qwerty/dot/Eliminate dead keys
ka: pc101, qwerty, წერტილი, სპეც კლავიშები (dead keys) გარეშე

en: 101/qwertz/comma/Dead keys
ka: pc101, qwertz, მძიმე, სპეც კლავიშები (dead keys)

en: 101/qwertz/comma/Eliminate dead keys
ka: pc101, qwertz, მძიმე, სპეც კლავიშების (dead keys) გარეშე

en: 101/qwertz/dot/Dead keys
ka: pc101, qwertz, წერტილი, სპეც კლავიშები (dead keys)

en: 101/qwertz/dot/Eliminate dead keys
ka: pc101, qwertz, წერტილი, სპეც კლავიშების (dead keys) გარეშე

en: 102/qwerty/comma/Dead keys
ka: pc102, qwerty, მძიმე, სპეც კლავიშები (dead keys)

en: 102/qwerty/comma/Eliminate dead keys
ka: pc102, qwerty, მძიმე, სპეც კლავიშების (dead keys) გარეშე

en: 102/qwerty/dot/Dead keys
ka: pc102, qwertz, წერტილი, სპეც კლავიშები (dead keys)

en: 102/qwerty/dot/Eliminate dead keys
ka: pc102, qwerty, წერტილი, სპეც კლავიშების (dead keys) გარეშე

en: 102/qwertz/comma/Dead keys
ka: pc102, qwertz, მძიმე, სპეც კლავიშები (dead keys)

en: 102/qwertz/comma/Eliminate dead keys
ka: pc102, qwertz, მძიმე, სპეც კლავიშების (dead keys) გარეშე

en: 102/qwertz/dot/Dead keys
ka: pc102, qwertz, წერტილი, სპეც კლავიშები (dead keys)

en: 102/qwertz/dot/Eliminate dead keys
ka: pc102, qwertz, წერტილი, სპეც კლავიშების (dead keys) გარეშე

en: ACPI Standard
ka: სტანდარტული ACPI

en: Add the EuroSign to the 2 key.
ka: ევროს ნიშნის 2იანის კლავიშზე დამატება.

en: Add the EuroSign to the 5 key.
ka: ევროს ნიშნის 5იანის კლავიშზე დამატება.

en: Add the EuroSign to the E key.
ka: ევროს ნიშნის E ასოს კლავიშზე დამატება.

en: Add the standard behavior to Menu key.
ka: მენიუს კლავიშისთვის სტანდარტული ქცევის მინიჭება.

en: Adding the EuroSign to certain keys
ka: ევროს ნიშნის ზოგიერთ კლავიშებზე დამატება

en: Afg
ka: ავღ

en: Afghanistan
ka: ავღანეთი

en: Akan
ka: აკანი

en: Alb
ka: ალბ

en: Albania
ka: ალბანეთი

en: Alt and Meta are on the Alt keys (default).
ka: Alt და Meta, Alt ღილაკზე (ნაგულისხმევია).

en: Alt is mapped to the right Win-key and Super to Menu.
ka: Alt შეესაბამება მარჯვენა Win ღილაკს, Super   კი Menu-ს.

en: Alt+CapsLock changes group.
ka: Alt + CapsLock ცვლის ჯგუფს.

en: Alt+Ctrl changes group.
ka: Alt + Ctrl ცვლის ჯგუფს.

en: Alt+Shift changes group.
ka: Alt + Shift ცვლის ჯგუფს.

en: Alt/Win key behavior
ka: Alt/Win კლავიშთა ქცევა

en: Alternative
ka: ალტერნატიული

en: Alternative international (former us_intl)
ka: ალტერნატიული ინტერნაციონალური

en: Alternative, Sun dead keys
ka: ალტერნატიული, Sun სპეც კლავიშებით (dead keys)

en: Alternative, eliminate dead keys
ka: ალტერნატიული, სპეც კლავიშების (dead keys) გარეშე

en: And
ka: ანდ

en: Andorra
ka: ანდორა

en: Apostrophe (') variant
ka: (') აპოსტროფიანი ვარიანტი

en: Apple Laptop
ka: Apple ლეპტოპი

en: Ara
ka: არა

en: Arabic
ka: არაბული

en: Arm
ka: სომხ

en: Armenia
ka: სომხეთი

en: Aze
ka: აზერ

en: Azerbaijan
ka: აზერბაიჯანი

en: Ban
ka: ბან

en: Bangladesh
ka: ბანგლადეში

en: Bel
ka: ბელ

en: Belarus
ka: ბელორუსია

en: Belgium
ka: ბელგია

en: Bengali
ka: ბენგალი

en: Bengali Probhat
ka: ბენგალის პრობატი

en: Bgr
ka: ბოლგ

en: Bhu
ka: ბუტ

en: Bhutan
ka: ბუტანი

en: Bih
ka: ბოსნ

en: Blr
ka: ბელ

en: Bosnia and Herzegovina
ka: ბოსნია და ჰერცოგოვინა

en: Both Alt keys together change group.
ka: ორივე Alt ღილაკი ერთად ცვლის ჯგუფს.

en: Both Ctrl keys together change group.
ka: ორივე Ctrl ღილაკი ერთად ცვლის ჯგუფს.

en: Both Shift keys together change group.
ka: ორივე Shift ღილაკი ერთად ცვლის ჯგუფს.

en: Both Win-keys switch group while pressed.
ka: ორივე Win ღილაკი ერთად ცვლის ჯგუფს.

en: Bra
ka: ბრაზ

en: Brazil
ka: ბრაზილია

en: Brazilian ABNT2
ka: ბრაზილიური ABNT2

en: Bulgaria
ka: ბულგარეთი

en: Cambodia
ka: კამბოჯა

en: Can
ka: კან

en: Canada
ka: კანადა

en: Caps Lock is Compose.
ka: ღილაკი 	Caps Lock შეესაბამება Compose-ს.

en: CapsLock LED shows alternative group.
ka: CapsLock-ის ინდიკატორი აჩვენებს დამატებით ჯგუფებს.

en: CapsLock acts as Shift with locking. Shift "pauses" CapsLock.
ka: მუშაობს როგორც დაბლოკილი Shift, ის აყოვნებს CapsLock-ის მოქმედებას.

en: CapsLock acts as Shift with locking. Shift doesn't affect CapsLock.
ka: მუშაობს როგორც დაბლოკილი Shift, ის არ აყოვნებს CapsLock-ის მოქმედებას.

en: CapsLock just locks the Shift modifier.
ka: CapsLock-ი ბლოკავს Shift მოდიფიკატორს.

en: CapsLock key behavior
ka: CapsLock ღილაკის ქცევა

en: CapsLock key changes group.
ka: CapsLock ღილაკი ცვლის ჯგუფს.

en: CapsLock toggles Shift so all keys are affected.
ka: CapsLock რთავს Shift-ს, ეხება ყველა ღილაკს.

en: CapsLock toggles normal capitalization of alphabetic characters.
ka: CapsLock რთავს ალფავიტის სიმბოლოების უბრალო კაპიტალიზაციას.

en: CapsLock uses internal capitalization. Shift "pauses" CapsLock.
ka: რთავს შიდა კაპიტალიზაციას. Shift აყოვნებს CapsLock-ს.

en: CapsLock uses internal capitalization. Shift doesn't affect CapsLock.
ka: რთავს შიდა კაპიტალიზაციას. Shift არ ეხება CapsLock-ს.

en: Catalan variant with middle-dot L
ka: კატალანური საშუალო L-ით

en: Che
ka: შვეიც

en: Cherry Blue Line CyBo@rd (alternate option)
ka: Cherry Blue Line CyBo@rd (ალტერნატიული ვარიანტი)

en: Classic Dvorak
ka: კლასიკური Dvorak

en: Compaq Internet Keyboard (13 keys)
ka: Compaq Internet Keyboard (13 ღილაკიანი)

en: Compaq Internet Keyboard (18 keys)
ka: Compaq Internet Keyboard (18 ღილაკიანი)

en: Compaq Internet Keyboard (7 keys)
ka: Compaq Internet Keyboard (7 ღილაკიანი)

en: Compose key position
ka: Compose კლავიშის პოზიცია

en: Congo, Democratic Republic of the
ka: კონგოს დემოკრატიული რესპუბლიკა

en: Croatia
ka: ხორვატია

en: Ctrl key at bottom left
ka: Ctrl ღილაკი ქვემოთ მარცხნივ

en: Ctrl key at left of 'A'
ka: Ctrl ღილაკი A ასოს მარცხნივ

en: Ctrl key position
ka: Ctrl ღილაკის ადგილმდებარეობა

en: Ctrl+Shift changes group.
ka: Ctrl Shift ცვლის ჯგუფს.

en: Cyrillic
ka: კირილიცა

en: Cze
ka: ჩეხ

en: Czechia
ka: ჩეხეთი

en: Dead acute
ka: სპეც. სიმბოლო Dead acute

en: Dead grave acute
ka: სპეც. სიმბოლო Dead grave acute

en: Default numpad keys.
ka: სტანდარტული ციფრული კლავიშები

en: Dell 101-key PC
ka: Dell 101-კლავიშიანი PC

en: Denmark
ka: დანია

en: Deu
ka: გერ

en: Diamond 9801 / 9802 series
ka: მოდელები Diamond 9801 / 9802 series

en: Dnk
ka: დან

en: Dvorak
ka: დვორაკული

en: Dvorak, Polish quotes on key "1/!"
ka: Dvorak, პოლონური ფრჩხილები "1/!" ღილაკზეა

en: Dvorak, Polish quotes on quotemark key
ka: Dvorak, პოლონური ფრჩხილები, ფრჩხილების კლავიშზე

en: Eliminate dead keys
ka: სპეც ღილაკების (dead keys) გამორთვა

en: Epo
ka: ეპო

en: Esp
ka: ესპ

en: Esperanto
ka: ესპერანტო

en: Est
ka: ესტ

en: Estonia
ka: ესტონეთი

en: Ewe
ka: ივი

en: Extended
ka: გაფართოებული

en: Extended Backslash
ka: Backslash გაფართოებული ფუნქციები

en: F-letter (F) variant
ka: F-ს ვარიანტი

en: Fao
ka: ფარ

en: Faroe Islands
ka: ფარერის კუნძულები

en: Fin
ka: ფინ

en: Finland
ka: ფინეთი

en: Fra
ka: ფრა

en: France
ka: საფრანგეთი

en: French
ka: ფრანგული

en: French (Macintosh)
ka: ფრანგული (Macintosh)

en: French (legacy)
ka: ფრანგული (legacy)

en: French Dvorak
ka: ფრანგული Dvorak

en: French, Sun dead keys
ka: ფრანგული, Sun dead keys

en: French, eliminate dead keys
ka: ფრანგული, dead keys გარეშე

en: Fula
ka: ფულა

en: GBr
ka: ბრიტ

en: Ga
ka: გა

en: Generic 101-key PC
ka: სტანდარტული 101-ღილაკიანი PC

en: Generic 102-key (Intl) PC
ka: სტანდარტული 102-ღილაკიანი (Intl) PC

en: Generic 104-key PC
ka: სტანდარტული 104-ღილაკიანი PC

en: Generic 105-key (Intl) PC
ka: სტანდარტული 105-ღილაკიანი (Intl) PC

en: Geo
ka: ქართ

en: Georgia
ka: საქართველო

en: German (Macintosh)
ka: გერმანული (Macintosh)

en: German, Sun dead keys
ka: გერმანული, Sun dead keys

en: German, eliminate dead keys
ka: გერმანული, სპეც dead keys გარეშე

en: Germany
ka: გერმანია

en: Gha
ka: გან

en: Ghana
ka: განა

en: Gre
ka: საბ

en: Greece
ka: საბერძნეთი

en: Group Shift/Lock behavior
ka: განლაგების შეცვლის ფუნქცია

en: Gujarati
ka: გუჯარათი

en: Gurmukhi
ka: გურმუხი

en: Gyration
ka: გირაშნ

en: Hausa
ka: ჰაუსა

en: Hrv
ka: ხორ

en: Hun
ka: უნგ

en: Hungary
ka: უნგრეთი

en: Hyper is mapped to the Win-keys.
ka: Hyper შეესაბამება Win ღილაკებს.

en: IBM Rapid Access II (alternate option)
ka: IBM Rapid Access II (ალტერნატიული ვარიანტი)

en: ISO Alternate
ka: დამატებითი ISO

en: Iceland
ka: ისლანდია

en: Ind
ka: ინდ

en: India
ka: ინდოეთი

en: International (with dead keys)
ka: საერთაშორისო, სპეც ღილაკებით (dead keys)

en: Inuktitut
ka: ინუკტიტუტი

en: Iran
ka: ირანი

en: Iraq
ka: ერაყი

en: Ireland
ka: ირლანდია

en: Irl
ka: ირლ

en: Irn
ka: ირა

en: Irq
ka: ერა

en: Isl
ka: ისლ

en: Isr
ka: ებრ

en: Israel
ka: ისრაელი

en: Ita
ka: იტა

en: Italy
ka: იტალია

en: Japan
ka: იაპონია

en: Japanese 106-key
ka: იაპონია 106-ღილაკიანი

en: Jpn
ka: იაპ

en: Kannada
ka: კანნადა

en: Kashubian
ka: კაშუბიანი

en: Kaz
ka: ყაზ

en: Kazakh with Russian
ka: ყაზახური რუსულთან

en: Kazakhstan
ka: ყაზახეთი

en: Keypad
ka: დამატებითი პანელით

en: Khm
ka: კხმ

en: Kor
ka: კორ

en: Korea, Republic of
ka: კორეა, რესპუბლიკა

en: Korean 106-key
ka: კორეული 106-ღილაკიანი

en: Kurdish, (F)
ka: ქურთული, (F)

en: Kurdish, Arabic-Latin
ka: ქურთული, არაბულ-ლათინური

en: Kurdish, Latin Alt-Q
ka: ქურთული, ლათინური Alt-Q

en: Kurdish, Latin Q
ka: ქურთული, ლათინური Q

en: Kyr
ka: ყირ

en: Kyrgyzstan
ka: ყირღიზეთი

en: LAm
ka: ლათამ

en: Lao
ka: ლაოსური

en: Laos
ka: ლაოსი

en: Laptop/notebook Compaq (eg. Armada) Laptop Keyboard
ka: Compaq ლეპტოპ/ნოუთბუქის კლავიატურა (მაგ. Armada)

en: Laptop/notebook Compaq (eg. Presario) Internet Keyboard
ka: Compaq ლეპტოპ/ნოუთბუქის კლავიატურა (მაგ. Presario)

en: Laptop/notebook Dell Inspiron 6xxx/8xxx
ka: ლეპტოპ/ნოუთბუქი Dell Inspiron 6xxx/8xxx

en: Laptop/notebook eMachines m68xx
ka: ლეპტოპ/ნოუთბუქი eMachines m68xx

en: Latin
ka: ლათინური

en: Latin American
ka: ლათინურ ამერიკული

en: Latin Unicode
ka: ლათინური უნიკოდი

en: Latin Unicode qwerty
ka: ლათინური უნიკოდი qwerty

en: Latin qwerty
ka: ლათინური qwerty

en: Latin with guillemets
ka: ლათინური ფრანგული ბრჭყალებით

en: Latvia
ka: ლატვია

en: Left Alt is swapped with left Win-key.
ka: მარცხენა Alt-ი შეცვლილია Win ღილაკით

en: Left Alt key changes group.
ka: მარცხენა Alt ღილაკი ცვლის ჯგუფს.

en: Left Alt key switches group while pressed.
ka: მარცხენა Alt ღილაკი ცვლის ჯგუფს დაჭერის დროს.

en: Left Ctrl key changes group.
ka: მარცხენა Alt ღილაკი ცვლის ჯგუფს.

en: Left Shift key changes group.
ka: მარცხენა Shift ღილაკი ცვლის ჯგუფს.

en: Left Win-key changes group.
ka: მარცხენა Win ღილაკი ცვლის ჯგუფს.

en: Left Win-key is Compose.
ka: მარცხენა Win ღილაკი შეესაბამება Compose-ს.

en: Left Win-key switches group while pressed.
ka: მარცხენა Win ღილაკი ცვლის ჯგუფს დაჭერის დროს.

en: Left handed Dvorak
ka: Dvorak ცაციებისთვის

en: Lithuania
ka: ლიტვა

en: Logitech Cordless Desktop Pro (alternate option)
ka: Logitech Cordless Desktop Pro (ალტერნატიული ვარიანტი)

en: Logitech Cordless Desktop Pro (alternate option2)
ka: Logitech Cordless Desktop Pro (ალტერნატიული ვარიანტი2)

en: Ltu
ka: ლიტ

en: Lva
ka: ლატვ

en: Macedonia
ka: მაკედონია

en: Macintosh Old
ka: Macintosh ძველი

en: Macintosh layout
ka: Macintosh-ის განლაგება

en: Macintosh layout, eliminate dead keys
ka: Macintosh-ის განლაგება, სპეც კლავიშების (dead keys) გარეშე

en: Make CapsLock an additional Ctrl.
ka: გამოიყენე CapsLock როგორც დამატებითი Ctrl კლავიში.

en: Mal
ka: მალ

en: Malayalam
ka: მალაური

en: Maldives
ka: მალდივები

en: Malta
ka: მალტა

en: Maltese keyboard with US layout
ka: მალტის კლავიატურა აშშ-ს განლაგებით

en: Mao
ka: მაო

en: Maori
ka: მაორი

en: Menu is Compose.
ka: Menu ღილაკი შეესაბამება Compose-ის ღილაკს.

en: Menu key changes group.
ka: Menu-ს ღილაკი ცვლის ჯგუფს.

en: Meta is mapped to the Win-keys.
ka: Мета შეესაბამება Win ღილაკებს.

en: Meta is mapped to the left Win-key.
ka: Мета შეესაბამება მარცხენა Win ღილაკს.

en: Microsoft Internet Keyboard Pro, Swedish
ka: Microsoft Internet Keyboard Pro, შვედური

en: Miscellaneous compatibility options
ka: თავსებადობის სხვადასხვა პარამეტრი

en: Mkd
ka: მაკ

en: Mlt
ka: მალტ

en: Mmr
ka: მიან

en: Mng
ka: მონღ

en: Mongolia
ka: მონღოლეთი

en: Multilingual
ka: მრავალენოვანი

en: Multilingual, first part
ka: მრავალენოვანი, პირველი ნაწილი

en: Multilingual, second part
ka: მრავალენოვანი, მეორე ნაწილი

en: Myanmar
ka: მიანმა

en: Nep
ka: ნეპ

en: Nepal
ka: ნეპალი

en: Netherlands
ka: ნიდერლანდები

en: Nld
ka: ჰოლ

en: Nor
ka: ნორ

en: Northern Saami
ka: ჩრდილოეთ საამური

en: Northern Saami, eliminate dead keys
ka: ჩრდილოეთ საამური, სპეც ღილაკების (dead keys) გარეშე

en: Norway
ka: ნორვეგია

en: NumLock LED shows alternative group.
ka: NumLock-ის ინდიკატორი აჩვენებს დამატებით ჯგუფს.

en: Numpad keys work as with Mac.
ka: ციფრული ღილაკები მოქმედებენ როგორც Mac-ის კლავიატურაში.

en: Ogham
ka: ოგხამი

en: Oriya
ka: ორია

en: Ossetian
ka: ოსური

en: Ossetian, Winkeys
ka: ოსური, Windows კლავიატურა

en: Pak
ka: პაკ

en: Pakistan
ka: პაკისტანი

en: Pashto
ka: პაშტო

en: Pattachote
ka: პატაჩოტი

en: Phonetic
ka: ფონეტიკური

en: Pol
ka: პოლ

en: Poland
ka: პოლონეთი

en: Polytonic
ka: პოლიფონიური

en: Portugal
ka: პორტუგალია

en: Press Left Alt key to choose 3rd level.
ka: მე-3 საფეხურის ამორჩევისთვის, დააჭირეთ მარცხენა Alt-ს

en: Press Left Win-key to choose 3rd level.
ka: მე-3 საფეხურის ამორჩევისთვის, დააჭირეთ მარცხენა Win ღილაკს.

en: Press Menu key to choose 3rd level.
ka: მე-3 საფეხურის ამორჩევისთვის, დააჭირეთ Menu ღილაკს.

en: Press Right Alt key to choose 3rd level, Shift+Right Alt key is Multi_Key.
ka: მე-3 საფეხურის ამორჩევისთვის, დააჭირეთ მარჯვენა Alt ღილაკს. Shift+მარჯვენა Alt ღილაკი იმოქმედებენ როგორც Multi_Key.

en: Press Right Alt key to choose 3rd level.
ka: მე-3 საფეხურის ამორჩევისთვის, დააჭირეთ მარჯვენა Alt ღილაკს.

en: Press Right Ctrl to choose 3rd level.
ka: მე-3 საფეხურის ამორჩევისთვის, დააჭირეთ მარჯვენა Ctrl-ს.

en: Press Right Win-key to choose 3rd level.
ka: მე-3 საფეხურის ამორჩევა მარჯვენა Win ღილაკის დაჭერით.

en: Press any of Alt keys to choose 3rd level.
ka: მე-3 საფეხურის ამორჩევა ნებისმიერი Alt ღილაკის დაჭერით.

en: Press any of Win-keys to choose 3rd level.
ka: მე-3 საფეხურის ამორჩევა ნებისმიერი Win ღილაკის დაჭერით.

en: Pro Keypad
ka: Pro დამატებ. პანელით

en: Probhat
ka: პრობატი

en: Prt
ka: პორტ

en: R-Alt switches group while pressed.
ka: მარჯვენა Alt კლავიში ცვლის ჯგუფს დაჭერილ მდგომარეობაში.

en: Right Alt is Compose.
ka: მარჯვენა Alt ღილაკი შეესაბამება Compose-ს.

en: Right Alt key changes group.
ka: მარჯვენა Alt ღილაკი ცვლის ჯგუფს.

en: Right Ctrl is Compose.
ka: მარჯვენა Ctrl ღილაკი შეესაბამება Compose-ს.

en: Right Ctrl key changes group.
ka: მარჯვენა Ctrl ღილაკი ცვლის ჯგუფს.

en: Right Ctrl key switches group while pressed.
ka: მარჯვენა Ctrl ღილაკი ცვლის ჯგუფს დაჭერილ მდგომარეობაში.

en: Right Ctrl key works as Right Alt.
ka: მარჯვენა Ctrl ღილაკი მოქმედებს როგორც მარჯვენა Alt.

en: Right Shift key changes group.
ka: მარჯვენა Shift ღილაკი ცვლის ჯგუფს.

en: Right Win-key changes group.
ka: მარჯვენა Win ღილაკი ცვლის ჯგუფს.

en: Right Win-key is Compose.
ka: მარჯვენა Win ღილაკი შეესაბამება Compose-ს.

en: Right Win-key switches group while pressed.
ka: მარჯვენა Win ღილაკი ცვლის ჯგუფს დაჭერილ მდგომარეობაში.

en: Right handed Dvorak
ka: Dvorak კლავიატურა არა-ცაციებისთვის

en: Romania
ka: რუმინეთი

en: Romanian keyboard with German letters
ka: რუმინული კლავიატურა გერმანული ასოებით

en: Romanian keyboard with German letters, eliminate dead keys
ka: რუმინული კლავიატურა გერმანული ასოებით, dead keys გარეშე.

en: Rou
ka: რუმ

en: Rus
ka: რუს

en: Russia
ka: რუსეთი

en: Russian
ka: რუსული

en: Russian phonetic
ka: რუსული ფონეტიკური

en: Russian phonetic, eliminate dead keys
ka: რუსული ფონეტიკური, სპეც (dead keys) კლავიშების გარეშე

en: Russian with Kazakh
ka: რუსული ყაზახურთან ერთად

en: ScrollLock LED shows alternative group.
ka: ScrollLock ინდიკატორი ანახებს ალტერ. ჯგუფს.

en: Serbia and Montenegro
ka: სერბია და მონტენეგრო

en: Shift with numpad keys works as in MS Windows.
ka: Shift ღილაკი ციფრულ კლავიატურასთან, მუშაობენ როგორც MS Window-ში.

en: Shift+CapsLock changes group.
ka: Shift+CapsLock ცვლიან ჯგუფს.

en: Slovakia
ka: სლოვაკეთი

en: Slovenia
ka: სლოვენია

en: South Africa
ka: სამხრეთ აფრიკა

en: Southern Uzbek
ka: სამხრეთ-უზბეკური

en: Spain
ka: ესპანეთი

en: Special keys (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) handled in a server.
ka: სპეც კლავიშებს (Ctrl+Alt+&lt;клв&gt;) სერვერი ამუშავებთ.

en: SrL
ka: შრლ

en: Sri Lanka
ka: შრი-ლანკა

en: Standard
ka: სტანდარტული

en: Standard RSTU
ka: სტანდარტული RSTU

en: Standard RSTU on Russian layout
ka: სტანდარტული RSTU რუსულ განლაგებაზე

en: Sun dead keys
ka: სპეც ღილაკები (dead keys) Sun

en: Super is mapped to the Win-keys (default).
ka: Super შეესაბამება Win ღილაკებს.(ნაგულისმევია)

en: Svk
ka: სლოვკ

en: Svn
ka: სლოვენ

en: Swap Ctrl and CapsLock.
ka: CapsLock ის Ctrl-ით შეცვლა.

en: Swe
ka: შვედ

en: Sweden
ka: შვედეთი

en: Switzerland
ka: შვეიცარია

en: Syr
ka: სირ

en: Syria
ka: სირია

en: Syriac
ka: სირიული

en: Syriac phonetic
ka: სირიის ფონეტიკური

en: Tajikistan
ka: ტაჯიკეთი

en: Tamil
ka: თამილური

en: Tamil TAB Typewriter
ka: თამილური TAB საბეჭდი მანქანა

en: Tamil TSCII Typewriter
ka: თამილური TSCII საბეჭდი მანქანა

en: Tamil Unicode
ka: ტამილური უნიკოდი

en: Tatar
ka: თათრული

en: Telugu
ka: თელუგუ

en: Tha
ka: ტაი

en: Thailand
ka: ტაილანდი

en: Third level choosers
ka: მე-3 საფეხურის ამორჩევა

en: Tilde (~) variant
ka: ვარიანტი (~)-ით

en: Tjk
ka: ტაჯ

en: Tur
ka: თურქ

en: Turkey
ka: თურქეთი

en: Typewriter
ka: საბეჭდი მანქანა

en: U.S. English
ka: ინგლისუარი ა.შ.შ

en: US keyboard with Bosnian digraphs
ka: აშშ-ს კლავიატურა ბოსნიური დიგრაფებით

en: US keyboard with Bosnian letters
ka: აშშ-ს კლავიატურა ბოსნიური ასოებით

en: US keyboard with Croatian digraphs
ka: აშშ-ს კლავიატურა ხორვატიული დიგრაფებით

en: US keyboard with Croatian letters
ka: აშშ-ს კლავიატურა ხორვატიული ასოებით

en: US keyboard with Lithuanian letters
ka: აშშ-ს კლავიატურა ლიტვური ასოებით

en: US keyboard with Slovenian digraphs
ka: აშშ-ს კლავიატურა სლოვაკური დიგრაფებით

en: US keyboard with Slovenian letters
ka: აშშ-ს კლავიატურა სლოვაკური ასოებით

en: USA
ka: აშშ

en: Ukr
ka: უკრ

en: Ukraine
ka: უკრაინა

en: United Kingdom
ka: დიდი ბრიტანეთი

en: Urdu
ka: ურდუ

en: Use Bosnian digraphs
ka: ბოსნიური დიგრაფების გამოყენება

en: Use Croatian digraphs
ka: ხორვატიული დიგრაფების გამოყენება

en: Use Slovenian digraphs
ka: სლოვენური დიგრაფების გამოყენება

en: Use guillemets for quotes
ka: ფრანგული ბრჭყალების, ბრჭყალებად გამოყენება

en: Use keyboard LED to show alternative group.
ka: დამატებითი ჯგუფის საჩვენებლად, კლავიატურის ინდიკატორის გამოყენება.

en: Uzb
ka: უზბ

en: Uzbekistan
ka: უზბეკეთი

en: Vietnam
ka: ვიეტნამი

en: Vnm
ka: ვიეტ

en: Winkeys
ka: Windows კლავიატურა

en: With &lt;\|&gt; key
ka: კლავიშებით &lt;\|&gt;

en: With guillemets
ka: გრანგული ბრჭყალებით

en: Z and ZHE swapped
ka: Z და ZHE გადატანილია

en: Zar
ka: უარი

en: azerty/digits
ka: zerty/ციფრები

en: digits
ka: ციფრები

en: qwerty, extended Backslash
ka: qwerty, და Backslash-ის დამატებითი ფუნქციები

en: qwerty/digits
ka: qwerty/ციფრები
