avahi - en to ca translation catalogue (162 entries)

en:     -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -D --browse-domains  Browse for browsing domains instead of services
        -a --all             Show all services, regardless of the type
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -t --terminate       Terminate after dumping a more or less complete list
        -c --cache           Terminate after dumping all entries from the cache
        -l --ignore-local    Ignore local services
        -r --resolve         Resolve services found
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
        -p --parsable        Output in parsable format
ca:     -h --help            Mostra aquesta ajuda
        -V --version         Mostra la versió
        -D --browse-domains  Mostra els dominis en el lloc dels serveis
        -a --all             Mostra tots els serveis, a pesar del tipus
        -d --domain=DOMINI   El domini a cercar
        -v --verbose         Activa el mode amb detalls
        -t --terminate       Finalitza després d'enmagatzemar una llista més o menys completa
        -c --cache           Acabar després de volcar totes les entrades de la memòria cau
        -l --ignore-local    Ignora els serveis locals
        -r --resolve         Resol els serveis trobats
        -f --no-fail         No fallis si el dimoni no és disponible
        -p --parsable        Imprimeix en un format analitzable

en:     -k --no-db-lookup    Don't lookup service types
        -b --dump-db         Dump service type database
ca:     -k --no-db-lookup    No busquis tipus de serveis
        -b --dump-db         Volca la base de dades dels tipus de serveis

en: %s [options]
    
        -h --help            Show this help
        -s --ssh             Browse SSH servers
        -v --vnc             Browse VNC servers
        -S --shell           Browse both SSH and VNC
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
ca: %s [opcions]
    
        -h --help            Mostra aquesta ajuda
        -s --ssh             Explora els servidors SSH
        -v --vnc             Explora els servidors VNC
        -S --shell           Explora SSH i VNC
        -d --domain=DOMAIN   El domini on cercar

en: %s [options] %s <host name ...>
    %s [options] %s <address ... >
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -n --name            Resolve host name
        -a --address         Resolve address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -6                   Lookup IPv6 address
        -4                   Lookup IPv4 address
ca: %s [opcions] %s <nom de l'ordinador ...>
    %s [options] %s <adreça ... >
    
        -h --help            Mostra aquesta ajuda
        -V --version         Mostra la versió
        -n --name            Resol el nom del host
        -a --address         Resol l'adreça
        -v --verbose         Activa el mode amb detalls
        -6                   Llista les adreces IPv6
        -4                   Llista les adreces IPv4

en: %s [options] %s <name> <type> <port> [<txt ...>]
    %s [options] %s <host-name> <address>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -s --service         Publish service
        -a --address         Publish address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -d --domain=DOMAIN   Domain to publish service in
        -H --host=DOMAIN     Host where service resides
           --subtype=SUBTYPE An additional subtype to register this service with
        -R --no-reverse      Do not publish reverse entry with address
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
ca: %s [opcions] %s <nom> <tipus> <port> [<txt ...>]
    %s [opcions] %s <nom del host> <adreça>
    
        -h --help            Mostra aquesta ajuda
        -V --version         Mostra la versió
        -s --service         Publica el servei
        -a --address         Publica l'adreça
        -v --verbose         Activa el mode amb detalls
        -d --domain=DOMINI   Domini dins el que publicar el servei
        -H --host=DOMINI     L'ordinador on està el servei
           --subtype=SUBTIPUS Un subtipus adicional amb el que registrar el  servei
        -f --no-fail         No fallar si el dimoni no està disponible

en: %s [options] <new host name>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -v --verbose         Enable verbose mode
ca: %s [opcions] <nou nom de host>
    
        -h --help            Mostra aquesta ajuda
        -V --version         Mostra la versió
        -v --verbose         Activa el mode amb detalls

en: : All for now
ca: : Això és tot per ara

en: : Cache exhausted
ca: : Memòria cau exhaurida

en: <i>No service currently selected.</i>
ca: <i>No hi ha cap servei seleccionat.</i>

en: A NULL terminated list of service types to browse for
ca: Una llista dels tipus de servei acabada en NULL per a explorar

en: Access denied
ca: Accés denegat

en: Address
ca: Adreça

en: Address family
ca: Família de l'adreça

en: Address:
ca: Adreça:

en: An unexpected D-Bus error occured
ca: S'ha produït un error inesperat al D-Bus

en: Avahi Discovery
ca: Descobridor Avahi

en: Avahi SSH Server Browser
ca: Navegador de servidors SSH Avahi

en: Avahi VNC Server Browser
ca: Navegador de servidors VNC Avahi

en: Avahi Zeroconf Browser
ca: Navegador zeroconf Avahi

en: Avahi client failure: %s
ca: Error en el client Avahi: %s

en: Avahi domain browser failure: %s
ca: Error en la navegació del domini Avahi: %s

en: Avahi resolver failure: %s
ca: Fallada del resoletor de Avahi: %s

en: Bad number of arguments
ca: Nombre erroni d'arguments

en: Bad state
ca: Estat erroni

en: Browse Service Types
ca: Explora els tipus de servei

en: Browse for Zeroconf services available on your network
ca: Navegueu pels serveis Zeroconf disponibles a la vostra xarxa

en: Browse for Zeroconf-enabled SSH Servers
ca: Explora els servidors SSH configurats amb Zeroconf

en: Browse for Zeroconf-enabled VNC Servers
ca: Explora els servidors de VNC configurats amb Zeroconf

en: Browse service type list is empty!
ca: La llista d'exploració de tipus de serveis és buida!

en: Browsing for service type %s in domain %s failed: %s
ca: Error en la cerca de tipus de serveis %s en el domini %s: %s

en: Browsing for services in domain <b>%s</b>:
ca: Cercant serveis en el domini <b>%s</b>:

en: Browsing for services on <b>local network</b>:
ca: Cercant serveis en <b>xarxa local</b>:

en: Browsing...
ca: Explorant...

en: Canceled.
ca: Cancel·lat.

en: Change domain
ca: Canvia el domini

en: Choose SSH server
ca: Escull servidor SSH

en: Choose Shell Server
ca: Escull servidor d'intèrpret d'ordres

en: Choose VNC server
ca: Escull servidor VNC

en: Client failure, exiting: %s
ca: Error en client, sortint: %s

en: Connecting to '%s' ...
ca: Connectant a '%s' ...

en: DNS failure: FORMERR
ca: Error de DNS: FORMERR

en: DNS failure: NOTAUTH
ca: Error de DNS: NOAUTH

en: DNS failure: NOTIMP
ca: Error de DNS: NOTIMP

en: DNS failure: NOTZONE
ca: Error de DNS: NOTZONE

en: DNS failure: NXDOMAIN
ca: Error de DNS: NXDOMAIN

en: DNS failure: NXRRSET
ca: Error de DNS: NXRRSET

en: DNS failure: REFUSED
ca: Error de DNS: REFUSED

en: DNS failure: SERVFAIL
ca: Error de DNS: SERVFAIL

en: DNS failure: YXDOMAIN
ca: Error de DNS: YXDOMAIN

en: DNS failure: YXRRSET
ca: Error de DNS: YXRRSET

en: Daemon connection failed
ca: Ha fallat la connexió amb el dimoni

en: Daemon not running
ca: El dimoni no s'està executant

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Disconnected, reconnecting ...
ca: Desconnectat, tornant a connectar ...

en: Domain
ca: Domini

en: Domain Name:
ca: Nom de domini:

en: E Ifce Prot %-*s %-20s Domain
ca: E Inter Prot %-*s %-20s Domini

en: E Ifce Prot Domain
ca: E Inter Prot Domini

en: Established under name '%s'
ca: Estableix sota el nom '%s'

en: Failed to add address: %s
ca: no s'ha pogut afegir l'adreça: %s

en: Failed to add service: %s
ca: No s'ha pogut afegir el servei: %s

en: Failed to add subtype '%s': %s
ca: No s'ha pogut afegir el subtipus '%s': %s

en: Failed to connect to Avahi server: %s
ca: Error al connectar al servidor Avahi: %s

en: Failed to create address resolver: %s
ca: No s'ha pogut crear el resolutor de l'adreça: %s

en: Failed to create browser for %s: %s
ca: Error en crear un navegador per a %s: %s

en: Failed to create client object: %s
ca: Error en crear l'objecte client: %s

en: Failed to create domain browser: %s
ca: Error en crear navegador de domini: %s

en: Failed to create entry group: %s
ca: No s'ha pogut crear el grup buit: %s

en: Failed to create host name resolver: %s
ca: No s'ha pogut crear el resoledor del nom de l'ordinador: %s

en: Failed to create resolver for %s of type %s in domain %s: %s
ca: Error en crear el sistema de resolució per a %s del tipus %s en el domini %s: %s

en: Failed to create simple poll object.
ca: Error al crear un objecte d'enquestes simple.

en: Failed to parse address '%s'
ca: No s'ha pogut analitzar l'adreça '%s'

en: Failed to parse port number: %s
ca: Error en analitzar el número de port: %s

en: Failed to query host name: %s
ca: Error en consultar el nom del ordinador: %s

en: Failed to query version string: %s
ca: Error en consultar la versió de la cadena: %s

en: Failed to read Avahi domain: %s
ca: Error en la lectura del domini Avahi: %s

en: Failed to register: %s
ca: Error en registrar: %s

en: Failed to resolve address '%s': %s
ca: No s'ha pogut analitzar l'adreça '%s': %s

en: Failed to resolve host name '%s': %s
ca: No s'ha pogut resoldre el nom de l'ordinador '%s': %s

en: Failed to resolve service '%s' of type '%s' in domain '%s': %s
ca: Error en resoldre el servei  '%s' del tipus '%s' en el domini '%s': %s

en: Host Name
ca: Ordinador

en: Host name conflict
ca: Conflicte amb el nom de l'ordinador

en: Host name successfully changed to %s
ca: S'ha canviat correctament el mon del host a %s

en: Initializing...
ca: Inicialitzant...

en: Interface:
ca: Interfície:

en: Invalid DNS TTL
ca: El TTL (temps de vida) del DNS no és vàlid

en: Invalid DNS class
ca: Classe DNS no vàlida

en: Invalid DNS return code
ca: El codi retornat pel DNS no és vàlid

en: Invalid DNS type
ca: Tipus DNS no vàlid

en: Invalid Error Code
ca: Codi d'error no vàlid

en: Invalid RDATA
ca: RDATA no vàlid

en: Invalid address
ca: Adreça no vàlida

en: Invalid argument
ca: Argument no vàlid

en: Invalid configuration
ca: Configuració no vàlida

en: Invalid domain name
ca: Nom de domini no vàlid

en: Invalid flags
ca: Indicador no vàlid

en: Invalid host name
ca: Nom de host no vàlid

en: Invalid interface index
ca: L'índex de la interfície no és vàlid

en: Invalid number of arguments, expecting exactly one.
ca: Nombre d'arguments incorrecte, s'esperava un exactament.

en: Invalid operation
ca: Operació no vàlida

en: Invalid packet
ca: Paquet no vàlid

en: Invalid port number
ca: Número de port no vàlid

en: Invalid protocol specification
ca: Especificació de protocol no vàlida

en: Invalid record
ca: Registre no vàlid

en: Invalid record key
ca: Clau de registre no vàlid

en: Invalid service name
ca: Nom de servei no vàlid

en: Invalid service subtype
ca: Subtipus de servei no vàlid

en: Invalid service type
ca: Tipus de servei no vàlid

en: Is empty
ca: És buit

en: Local name collision
ca: Col·lisió de nom local

en: Location
ca: Ubicació

en: Memory exhausted
ca: Memòria exhaurida

en: Name
ca: Nom

en: Name collision, picking new name '%s'.
ca: Conflicte amb els noms, s'ha escollit un nou nom '%s'.

en: No command specified.
ca: Ordre no especificada.

en: No suitable network protocol available
ca: No hi ha disponible el protocol de xarxa

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Not permitted
ca: No és permès

en: Not supported
ca: No s'admet

en: OK
ca: D'acord

en: OS Error
ca: Error del SO

en: Operation failed
ca: Operació fallida

en: Resolve Service
ca: Resol servei

en: Resolve Service Host Name
ca: Resol el nom de servidor del servei

en: Resolve the host name of the selected service automatically before returning
ca: Resol el nom de l'hoste del servei seleccionat automàticament abans de retornar-lo

en: Resolve the selected service automatically before returning
ca: Resol el servei seleccionat automàticament abans de retornar-ho

en: Resource record key is pattern
ca: La clau del registre del recurs és un patró

en: Server version: %s; Host name: %s
ca: Versió del servidor: %s; Nom de l'ordinador: %s

en: Service Name
ca: Nom del servei

en: Service Name:
ca: Nom del servei:

en: Service Type
ca: Tipus de servei

en: Service Type:
ca: Tipus de servei:

en: TXT Data
ca: Dades TXT

en: TXT Data:
ca: Dades TXT:

en: The IP port number of the resolved service
ca: El número de port IP del servei resolt

en: The TXT data of the resolved service
ca: Dades TXT del servei resolt

en: The address family for host name resolution
ca: La família de l'adreça per la resolució del nom

en: The address of the resolved service
ca: L'adreça del servei resolt

en: The domain to browse in, or NULL for the default domain
ca: El domini a explorar, o NULL pel domini predeterminat

en: The host name of the resolved service
ca: El nom de l'ordinador del servei resolt

en: The object passed in was not valid
ca: L'objecte passat no es vàlid

en: The requested operation is invalid because redundant
ca: L'operació sol·licitada no és vàlida per redundant

en: The service name of the selected service
ca: El nom del servei del servei seleccionat

en: The service type of the selected service
ca: El tipus de servei del servei seleccionat

en: Timeout reached
ca: Temps d'espera expirat

en: Too few arguments
ca: Manquen arguments

en: Too many arguments
ca: Massa arguments

en: Too many clients
ca: Massa clients

en: Too many entries
ca: Massa entrades

en: Too many objects
ca: Massa objectes

en: Type
ca: Tipus

en: Version mismatch
ca: La versió no coincideix

en: Waiting for daemon ...
ca: Esperant al dimoni ...

en: _Domain...
ca: _Domini...

en: avahi_domain_browser_new() failed: %s
ca: Error en avahi_domain_browser_new(): %s

en: avahi_service_browser_new() failed: %s
ca: Error en avahi_service_browser_new(): %s

en: avahi_service_type_browser_new() failed: %s
ca: Error en avahi_service_type_browser_new(): %s

en: empty
ca: És buit

en: execlp() failed: %s
ca: Error en execlp(): %s

en: n/a
ca: No disponible

en: service_browser failed: %s
ca: Error en service_browser: %s

en: service_type_browser failed: %s
ca: Error en service_type_browser: %s
