Midnight Commander - en to az translation catalogue (309 entries)

en:  with source mask:
az:  qaynaq maskalı:

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
az: %s cüt girişlər daxiledir! Keçirəm!

en: %s: done.
az: %s : oldu.

en: %s: failure
az: %s : xəta

en: &Abort
az: Lə&ğv et

en: &Access time
az: &Çatma vaxtı

en: &Add current
az: &Hazırkını daxil et

en: &Add new
az: Təzə bir d&ədə əlavə et

en: &Again
az: &Yenə

en: &Append
az: &ƏLavə Et

en: &Background
az: &Arxaplan

en: &Backwards
az: &geriyə doğru

en: &Brief file list
az: &Qısa fayl sıralamsı

en: &Cancel
az: &Ləğv Et

en: &Configuration...
az: &Qurğular...

en: &Delete
az: &Sil

en: &Directory tree
az: &Qovluqlar ağaçı

en: &Discard
az: U&nut

en: &Dismiss
az: &Keç

en: &Display bits...
az: Bitləri &göstər ...

en: &Drop down menus
az: Menyuları aşağı &Salla

en: &Edit - F4
az: &Düzəlt -F4

en: &Equal split
az: &Bərabər böl

en: &Fast dir reload
az: &Sür'ətli qovluq yüklənməsi

en: &Filter...
az: &Süzgəc ...

en: &Full file list
az: &Tam fayl sıralaması

en: &Horizontal
az: Ü&füqi

en: &Insert
az: &Daxil Et

en: &Keep
az: &Saxla

en: &Keybar visible
az: &Düymələr çubuğu görünən

en: &Kill
az: &Öldür

en: &Layout...
az: &Düzülüş ...

en: &Listing format edit
az: Şəkilləndirmə düzəldicisinin &Sıralaması

en: &Listing mode...
az: Sıra&lama modu ...

en: &Local
az: Yer&li

en: &Long file list
az: &Uzun fayl sıralaması

en: &Marked all
az: Hamısı &Seçilən

en: &Modify time
az: &Vaxtı düzəlt

en: &Move
az: &Daşı

en: &Name
az: &Ad

en: &Never
az: Heç bir vax&t

en: &No
az: &Xeyr

en: &OK
az: &Oldu

en: &Open file...
az: Fayl &aç...

en: &Quick
az: &Sür'ətli

en: &Quit
az: &Çıx

en: &Remove
az: &Sil

en: &Replace
az: &Dəyişdir

en: &Resume
az: T&əzədən davam et

en: &Retry
az: Təzədən &sına

en: &Reverse
az: Tə&rs

en: &Save
az: &Qeyd Et

en: &Save setup
az: Qurğuları &Qeyd et

en: &Set
az: &Seç

en: &Size
az: &Böyüklük

en: &Size only
az: &Böyüklüyünə görə

en: &Skip
az: &Keç

en: &Sort order...
az: &Sıralama əmri...

en: &Stop
az: &Dayandır

en: &System Wide
az: &Sistem Genişliyi

en: &Thorough
az: &Hamısına görə

en: &Tree
az: &Ağac

en: &Undelete files (ext2fs only)
az: Faylları q&urtar (sadəcə olaraq ext2fs'də)

en: &Unsorted
az: &Süzülməmiş

en: &Up
az: &Yuxarı

en: &Update
az: &Güncəllə

en: &User
az: &İstifadəçi

en: &User defined:
az: İs&tifadəçiyə xas:

en: &Using shell patterns
az: Shel paternləri &İstifadə edilər

en: &Verbose operation
az: &Sözlü əməliyyatlar

en: &Vertical
az: Ş&aquli

en: &View - F3
az: &Göstər -F3

en: &Virtual FS...
az: &Virtual DYS (VFS) ...

en: &Yes
az: &Bəli

en: * on keypad
az: düymə lövhəsi üstündəki *

en: + on keypad
az: düymə lövhəsi üstündəki +

en: -  < No translation >
az: -  < Tərcüməsiz >

en: - on keypad
az: düymə lövhəsi üstündəki -

en: <Unknown group>
az: <Namə'lum qrup>

en: <Unknown user>
az: <Namə'lum istifadəçi>

en: <readlink failed>
az: <bağ oxuması iflas etdi>

en: Aborted transfer would be successful.
az: Ləğv edilmiş daşıma əməliyyatı müvəffəqiyyətli olmuş olmaılıdır.

en: Aborting transfer...
az: Daşıma ləğv edilər...

en: Accessed:  %s
az: Çatılıb:	%s

en: Active VFS directories
az: Fəal VFS qovluqları

en: Alwa&ys
az: hə&mişə

en: Background process:
az: Arxaplan gedişatı:

en: C&lear marked
az: Seçilanləri T&əmizlə

en: Cancel
az: Ləğv Et

en: Cannot change directory
az: Qovluq dəyişdirilə bilmir

en: Cannot invoke command.
az: Əmr işə salına bilmir.

en: Cannot open %s archive
    %s
az: %s arxivi açıla bilmir
    %s

en: Cannot open cpio archive
    %s
az: %s
    cpio arxivini aça bilmədim

en: Cannot open named pipe %s
az: %s deyə adlandırılmış borunu aça bilmirəm

en: Cannot open tar archive
    %s
az: %s
    tar arxivini aça bilmədim

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
az: %s faylını yazmaq üçün aça bilmədim :
    %s

en: Cannot parse:
az: Daraya bilmədim :

en: Cannot translate from %s to %s
az: %s %s olaraq çevrilə bilmir

en: Cannot write to the %s file:
    %s
az: %s faylına yaza bilmirəm:
    %s

en: Changes to file lost
az: Dəyişiklikləri itirdim

en: Chmod command
az: Chmod əmri

en: Command
az: Əmr

en: Completion/M-tab
az: Tamamlama/M-tab

en: Con&tinue
az: Davam&Et

en: Configure options
az: Seçənəkləri quraşdır

en: Confir&m before saving
az: Qeyd etmədən əvvəl Soruş

en: Copy "%s" directory to:
az: "%s"'yi buraya köçürt :

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
az: Cpio başlığı pozulması burada görüldü
    %s

en: Create a new Directory
az:  Təzə Qovluq yarat

en: Delete on keypad
az: düymə lövhəsi üstündəki sil (delete) düyməsi

en: Device:    %s
az: Avadanlıq:	%s

en: Directory cache expired for %s
az: %s üçün qovluq kaşesinin vaxtı dolub

en: Directory hotlist
az: Nişanlarım Qovluqları

en: Directory label
az: Qovluq etiketi

en: Directory path
az: Qovluq yolu

en: Disable mouse support in text version
az: Mətn modunda siçan dəstəyini passivləşdir

en: Disables subshell support
az: Subchell dətəyini passivləşdir

en: Displays the current version
az: Hazırkı buraxılışı göstərər

en: Domain:
az: Verici :

en: Down arrow keypad
az: düymə lövhəsi üstündəki Aşağı ox

en: Edit &extension file
az: Fayl suf&fikslərini dəyişdir

en: Edit &menu file
az: &Menyunu dəyişdir

en: Enables subshell support (default)
az: Subshell dəstəyini fəallaşdırar (əsas)

en: End key
az: End düyməsi

en: End on keypad
az: düymə lövhəsi üstündəki End düyməsi

en: Enter on keypad
az: düymə lövhəsi üstündəki Enter düyməsi

en: Error
az: XƏTA

en: Error reported after abort.
az: Xəta ləğv etmədən sonra bildirildi.

en: Existing filename (filename symlink will point to):
az: Varolan fayl (yumşaq bağın hədəfi ) :

en: Extension file edit
az: Uzantılar faylı düzəldilməsi

en: External panelize
az: Xarici panelləşdirmə

en: F&ull 8 bits input
az: Tam 8-bitlik giriş

en: FT&P link...
az: FT&P bağı ...

en: File
az: Fayl

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
az:  %s faylının yiyəsi root və ya sən deyilsiniz.
    Bunu istifadə etmək bir az təhlükəsizliyə xələl gətirə bilər

en: File: %s
az: Fayl : %s

en: Files tagged, want to cd?
az:  Fayllar nişan alındı, cd istəyirsən mi?

en: Filesystem: %s
az: Fayl sistemi: %s

en: Fill tabs with &spaces
az: tabları &Aralıq ilə doldur

en: Find *.orig after patching
az: Yamadıqdan sonra *.orig tap

en: Find File
az: Faylı tap

en: Find SUID and SGID programs
az: SUID və SGID proqramları tap

en: Find rejects after patching
az: Yamaladıqdan sonrakı rəddləri ('reject') tap

en: Finished
az: Qurtardım

en: Flag
az: Bayraq

en: Forces xterm features
az: Xterm qabiliyyətlərini zorlayar

en: Function key 1
az: Funksiya Düyməsi 1

en: Function key 10
az: Funksiya Düyməsi 10

en: Function key 11
az: Funksiya Düyməsi 11

en: Function key 12
az: Funksiya Düyməsi 12

en: Function key 13
az: Funksiya Düyməsi 13

en: Function key 14
az: Funksiya Düyməsi 14

en: Function key 15
az: Funksiya Düyməsi 15

en: Function key 16
az: Funksiya Düyməsi 16

en: Function key 17
az: Funksiya Düyməsi 17

en: Function key 18
az: Funksiya Düyməsi 18

en: Function key 19
az: Funksiya Düyməsi 19

en: Function key 2
az: Funksiya Düyməsi 2

en: Function key 20
az: Funksiya Düyməsi 20

en: Function key 3
az: Funksiya Düyməsi 3

en: Function key 4
az: Funksiya Düyməsi 4

en: Function key 5
az: Funksiya Düyməsi 5

en: Function key 6
az: Funksiya Düyməsi 6

en: Function key 7
az: Funksiya Düyməsi 7

en: Function key 8
az: Funksiya Düyməsi 8

en: Function key 9
az: Funksiya Düyməsi 9

en: Getting file
az: Faylı alıram

en: Goto
az: Get

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
az: Ə'la! Terminal databeyzi qurtardınız!
    Bütün düymələriniz yaxşı işləyir.

en: Grepping in %s
az: %s də axtarılır

en: Group
az: Qrup

en: Group name
az: Qrup adı

en: Help
az: Kömək

en: Home on keypad
az: düymə lövhəsi üstündəki Home düyməsi

en: If &size differs
az: Başqa &Böyüklükdə isə

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
az: Bütöv fayl alına bilmədi. Saxlayım mı?

en: Inconsistent extfs archive
az: extfs arxivi xəsərlidir

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
az: Cpio arxivinin
    %s da(də)
    %sdüzgün olmayan ağır bağlar

en: Inconsistent tar archive
az: Tar arxivi düzgün deyildir

en: Input / display codepage:
az: Giriş / ekran kod səhifəsi:

en: Insert on keypad
az: düymə lövhəsi üstündəki Insert düyməsi

en: Internal error:
az: Daxili xəta :

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
az: Dəyəsən büyün düymələriniz yaxşı işləyir.
    Əntiqə.

en: Label for "%s":
az: "%s" üçün Etiket:

en: Launches the file viewer on a file
az: Faylda göstərici proqramı başladar

en: Layout
az: Düzülüş

en: Learn keys
az: Düymələri öyrən

en: Left arrow keypad
az: düymə lövhəsi üstündəki Sol OX

en: Links:     %d
az: Bağlar :   %d

en: Listing mode
az: Sıralama modu

en: Location:  %Xh:%Xh
az: Yeri:   %Xh:%Xh

en: Log ftp dialog to specified file
az: Ftp dialoqlarını bildirilən fayla qeyd edər

en: Mode:      %s (%04o)
az: Mod :      %s ( %04o )

en: Modified:  %s
az: Düzəldilib:	%s

en: More parsing errors will be ignored.
az: Bundan sonrakı darama xətalarına fikir verməyəcəm

en: Move "%s" directory to:
az: "%s"'yi buraya daşı :

en: Moving %s
az: %s Daşınır

en: Name
az: Ad :

en: New hotlist entry
az: Təzə nişanlarım girişi

en: No node information
az: Düyüm mə'lumatı yoxdur

en: No space information
az: Sahə mə'lumatı yoxdur

en: Non&e
az: heç&biri

en: OK
az: Oldu

en: Other 8 bit
az: Başqa 8 bit

en: Other command
az: Başqa əmr

en: Overwrite all targets?
az: Bütün hədəflərin üstünə yazılsın mı?

en: Overwrite this target?
az: Bu hədəfin üstünə yazım mı?

en: Owner
az: Yiyəsi

en: Owner name
az: Sahibinin adı

en: Owner:     %s/%s
az: Yiyə :     %s/%s

en: Page Down keypad
az: düymə lövhəsi üstündəki Aşağı Səhifə düyməsi

en: Page Up keypad
az: düymə lövhəsi üstündəki Yuxarı Səhifə düyməsi

en: Pane&lize
az: Pane&lböyüklüyü

en: Password for \\%s\%s
az: \\%s\%s üçün parol

en: Password:
az: Parol :

en: Permission
az: İstifadəhaqları

en: Pipe close failed
az: Borulama bacarılmadı

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
az: Lütfən, %s basın
    və ismarıc itənə qədər gözləyin.
    
    Sonra OLDU görünməsi üçün sonrakı düyməni 
    yenə tıqlayın.
    
    Çıxmaq istəyirsiniz isə Çıx (Escape) düyməsini bir dəfə
    tıqlayın və gözləyin.

en: Premature end of cpio archive
    %s
az: Cpio arxivinin erkən bitməsi
    %s

en: Press any key to continue...
az: Davam etmək üçün istədiyiniz bir düyməyə basın...

en: Quick cd
az: Sür'ətli cd

en: Quit
az: Çıx

en: Request to run in color mode
az: Rəngli modda başlat

en: Requests to run in black and white
az: Ağ və qara başlat

en: Resets soft keys on HP terminals
az: HP terminallarda proqram düymələrini sıfırlayar

en: Resolving symlink...
az: Yumşaq bağı öyrənirəm ...

en: Right arrow keypad
az: düymə lövhəsi üstündəki Sağ Ox

en: S&et marked
az: Seçilənləri D&xil et

en: S&kip
az: &Keç

en: SM&B link...
az: SM&B bağı...

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
az: %dx%d ekran böyüklüyü dəstəklənmir.
    TERM sistem dəyişgənini yoxla.

en: Search
az: Axtar

en: Searching
az: Axtarılır

en: Searching %s
az: %s Axtarılır

en: Set &all
az: &Hamısını seç

en: Set &groups
az: &qrupları daxil et

en: Set &users
az: &istifadəçiləri daxil et

en: Size
az: Böyüklük

en: Size:      %s
az: Böyüklük:    %s

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
az: Bağışlayın, indilik parollu tanıtma bağlantıları qura bilmirik.

en: Sort order
az: Süzmə əmri

en: Source
az: Qaynaq

en: Specifies a color configuration
az: Rəng qurğularını bildir

en: Start at:
az: Burdan başla:

en: Starting linear transfer...
az: Linear daşıma başladılır...

en: Stopped
az: Dayandırılıb

en: Subgroup - press ENTER to see list
az: Alt qrup - Siyahını görmək üçün ENTERə basın

en: Symbolic link
az: Simvolik bağ

en: Symbolic link filename:
az: Yumşaq bağın adı :

en: Synta&x highlighting
az: sinta&X seçilməsi

en: Target
az: Hədəf

en: The TERM environment variable is unset!
az: TERM dəyişəni bildirilməyib!

en: To run on slow terminals
az: Yavaş terminallarda işləmək üçün

en: Tries to use termcap instead of terminfo
az: terminfo əvəzinə termcap istifadə etməyə cəhd edər

en: Unexpected EOF on archive file
az: Arxiv faylında gözlənilməz EOF yaxalandı

en: Unexpected end of file
    %s
az: Faylın gözlənilməz bitişi görüldü
    %s

en: Up arrow keypad
az: düymə lövhəsi üstündəki Yuxarı OX

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
az: İstifadəçi tərəfindən bildirlən şəkillandirmə düzgün deyil, əsasa keçirəm.

en: Username:
az: İstifadəçi adı:

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: Warning: Cannot change to %s.
az: Xəbərdarlıq : %s'ye keçə bilmədim .

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
az: Xəbərdarlıq: %2$s də xətalı %1$c bayrağı:
    %3$s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
az: Xəbərdarlıq: %s də xətalı sətir:
    %s

en: With builtin Editor
az: Daxili düzəldici ilə birlikdə

en: With internationalization support
az: Beynəlmiləlləşdirmə dəstəkli

en: With mouse support on xterm
az: Xtermdə siçan dəstəyi ilə

en: With mouse support on xterm and Linux console
az: xtermdə və Linuks konsolunda siçan dəstəyi ilə

en: With multiple codepages support
az: Çoxlu kod səhifəsi dəstəyilə

en: With support for X11 events
az: X11 olayları dəstəkli

en: With support for background operations
az: Arxaplan əməliyyatları dəstəkli

en: Wrap mode
az: Qırma modu

en: directories
az: qovluqlar

en: directory
az: qovluq

en: file
az: fayl

en: files
az: fayllar

en: files/directories
az: fayllar/qovluqlar

en: fish: Disconnecting from %s
az: balıq: %s dən qopdum

en: fish: Handshaking version...
az: balıq: Əl sıxışmalı yol...

en: fish: Local read failed, sending zeros
az: balıq: Yerli oxuma bacarılmadı, sıfır göndərilir

en: fish: Reading directory %s...
az: balıq: %s Qovluğu oxunur...

en: fish: Sending initial line...
az: balıq: Birinci xətt göndərilir...

en: fish: Sending password...
az: balıq: Parol göndərilir...

en: fish: Waiting for initial line...
az: balıq: Birinci xətti gözləyirəm...

en: fish: store %s: sending command...
az: balıq: %s göndər: göndərmə əmri...

en: ftpfs: CWD failed.
az: ftpfs : CWD bacarılmadı.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
az: ftpfs : %s ilə bağlantı kəsilir

en: ftpfs: Invalid host name.
az: ftpfs : Keçərsiz Ev sahibi adı.

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
az: ftpfs : %s istifadəçisi üçün giriş düzgün olmadı

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
az: ftpfs : %s FTP qovluğunu oxuyuram ... %s%s

en: ftpfs: abort error: %s
az: ftpfs : ləğv etmə xətası. %s

en: ftpfs: abort failed
az: ftpfs : ləğv etmə bacarılmadı

en: ftpfs: aborting transfer.
az: ftpfs : daşıma ləğv edilər

en: ftpfs: connection interrupted by user
az: ftpfs : bağlantı istifadəçi tərəfindən kəsildi

en: ftpfs: connection to server failed: %s
az: ftpfs : vericiyə bağlantı qurula bilmədi: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
az: ftpfs : passiv mod qurula bilmir

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
az: ftpfs : yumşaq bağı başa düşmədim

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
az: ftpfs : müvəffəqiyyətsizlık ..; geriyə dönüləcək nöqtə yoxdur

en: ftpfs: logged in
az: ftpfs : girildi

en: ftpfs: making connection to %s
az: ftpfs : %s a(ə) bağlanılır

en: ftpfs: sending login name
az: ftpfs : istifadəçi adı göndərilir

en: ftpfs: sending user password
az: ftpfs : istifadəçi parolu göndərilir

en: group
az: qrupu

en: non-local vfs
az: yerli olmayan vfs

en: other
az: başqa

en: owner
az: yiyəsi

en: to:
az: göndər:

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
az: undelfs: silinmiş fayllar mə'lumatı %d inode

en: undelfs: reading block bitmap...
az: undelfs : blok'u oxuyuram ...

en: undelfs: reading inode bitmap...
az: undelfs: inode bitmapi oxunur...
